Bodrum Otelleri Toplam 212 Otel Bulundu

Harita

Bodrum Otelleri

Cennetten bir köşe olan Bodrum otelleri, eşsiz güzelliklere sahip turizmin Başkentindedir...

Bodrum Otelleri

Bodrum, Muğla'nın 12 ilçesinden biridir ve önemli bir turizm merkezidir. Bodrum, sadece Türkiye'de değil, Dünyada da turizm açısından ün salmış bir yerdir.

Bodrum Hristiyanlardan aldığımız son topraklarımızdır.1522 yılında 1.Süleymanın başlattığı RODOS SEFERİ ile topraklarımıza kattığı Bodrum halen o zamanların belirgin izlerini taşımaktadır. Bölgeye o mistik ve büyüleyici atmosferi kazandıran yüzlerce kalıntı ve tarihi eserdir.

Konum olarak Bodrum, Ege bölgesinin güneyinde yer alan 557 kilometrekare yüzölçümlü bir yarımadadır.Bodrum'un ikliminde Ege ve Akdeniz iklimlerinin sentezi görülür. Burada yaz aylarında neredeyse hiç nem olmaz.

Yaz aylarında nem oranı sıfır'a yakın iken, kış aylarında çok düşük bir nem oranı gösteren mikro klima alan özelliğine sahiptir. İlçe %60 gibi bir oranla orman arazisidir. Genel bitki örtüsü ise fundalıklar, yabani çilek ve sandal ağaçlarından oluşur. Sokaklarında ve bilimum yerlerinde mor renkli, o nefis kokusuyla Begonvil çiçeklerini de unutmamak gerek.

Bodrum önemi bir turizm cenneti olması ve birçok turiste de ev sahipliği yapmasından dolayı gelişmiş ulaşım imkanlarına sahiptir. Şehrin hava ulaşımı Milas-Bodrum Havalimanı üzerinden sağlanamaktadır. Havalimanı'nın şehre uzaklığı 32 km'dir. Burada üç büyük marina ve kruvaziyer yanaşma iskeleside mevcuttur.

Bodrum, gece hayatı ile de ünlü bir tatil cennetidir. Adım başı rastlanan meyhanler, discotekler, taverna ve barlar her yaştan insanın eğlenmesine olanak tanımaktadır. Cumhuriyet Caddesi'nde yer alan barların yanı sıra banka sokak ve iç limanda da birçok eğlence mekanı vardır.

Bodrum daha çok yerli turistler tarafından tercih edilen bir tatil yeridir. Güney sahillerindeki diğer tatil yerlerine göre yabancı turistler Bodrumda daha azdır ancak yazları bakıldığında tatilcilerin çoğunluğunu yabancı turistlerin oluşturduğunu görebiliriz. Bodrum da konaklama dan bahsetmek gerekirse Bodrum merkezin de çok büyük oteller yoktur. Ancak Bodruma girerken veya Bodrumun çevresindeki koylar da 5 yıldızlı otelleri ve tatil köylerini çokça görebilirsiniz. Bodrumda konaklama açısından fiyat olarak uygun yerler olmakla birlikte çok pahalı ve lüks konaklama alternatifleri de bulunmaktadır. Özellikle bayram tatillerin de Bodrum otelleri full doluluk oranına ulaşmaktadır. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ağırlayan Bodrum; Sadece Türkiye için değil Dünyaca ünlü bir tatil cenneti, ahşap yatlarla yapılan mavi yolculukların başlangıç noktası, yaz aylarının vazgeçilmez, canlı, kalabalık, gece hayatı ve tabi bunların yanı sıra tarih kokan eşsiz mirasları ile bodrum, vazgeçilmesi imkânsız bir tatil cenneti. Tabi tatiliniz sırasın da konaklama da rahat edebileceğiniz kalitenizden ödün vermeyeceğiniz aynı zaman da cebinizin de yanmayacağı bir otel de kalmanız şart. Peki, Bodrum Otelleri bu isteklerinize karşılık verebilecek mi? Düşünmenize sıkılmanıza gerek yok siz sadece size en uygun olanı seçin konfor zaten seçiminiz ne olursa olsun sizin yanınız da olacak. Tabi ki bütçenize göre birçok konaklama mekânı bulabilirsiniz ancak biraz daha fazla lükse ve rahatınıza düşkünseniz hatırı sayılır bir meblağı gözden çıkarmanız gerecektir. Tatil köyleri, Butik otelleri, bütçenize daha uygun kalacak ufak çaplı oteller, Oldukça lüks, beş yıldızlı oteller, ne bulmak istiyorsanız çok daha fazlasını bulabileceğiniz oteller de mevcut elbette.

Bodrum'un sıcak, içten, otantik yanlarını çok fazla yaşatan Butik Oteller Eski Bodrum'un insanı şaşırtan iç sokakları, gizli bahçeleri, Bodrum'a gelenlerin ezici çoğunluğunun farkında olmadığı, bilmediği kent için de saklı bir tür köy diyebileceğimiz yerler de bulunan otelleri kesinlikle sizin için harika bir seçim. Düşünün Ortam naiv ve güçlü renklerle donatılmış. Patchwork örtüler, stencil süslemeler, dünyanın birçok yerin den toplanmış objeler, rahat koltuklar kişisel bir hava kazandırmış bunların yanı sıra odaları gayet şirin, sempatik hatta bazı odaları süit, ilginç olan bir yanı daha var bu butik otellerin, bazılarında TV dahi kullanılmamış amaç dinlenmekse dinginlik yaşamaksa bunu tam anlamıyla yaşatmak istemişler. Bu size sıkıcı gelmemeli konfor bunun aksine en üst seviyede bu butik otellerde. Dinginliğin sakinliğin ve saflığın çokça bulunduğu bu mekânlar Bodrum'un eğlencesine gece hayatına Bodrum'un göbeğinde her türlü neşeye eğlenceye şaşırtıcı bir şekilde yürüme mesafesin de. Butik Otellerin yanı sıra şehrin daha göbeğin de, kalabalık ve insanlarla iç içe birçok aktivitenin için de olduğu Bodrum Otelleri de seçenekleriniz arasın da.

Kalitenize konforunuza fazlaca önem veriyorsanız, eğlenceyi doruklar da yaşamayı seviyorsanız, tatili sonuna kadar yaşamak yapılması gereken ne varsa yapmak size daha yakın bir düşünce ise bu tip oteller sanırım ilginizi çok daha fazla çekecektir. Açık büfe kahvaltılar, lüks restaurantlar, oda servisleri; tatil süresince sadece keyifli dakikaları yaşamanız için çamaşır hizmetleri, kuru temizleme hizmeti ve tabi güzelliğiniz, bakımınız sizin için çok değerli otellerin bünyesinde barındırdığı kuaförler özellikle bayanlar için büyük bir avantaj. Bütün yılın stresini attığınız tatiliniz de masaj olmazsa olmazınız diye düşünmüş olmalılar belli ki bunların yanında; SPA, Sauna, Hamam Buhar odası tamamen konforunuz ve sağlığınız için düşünülmüş hizmetler. Açık büfeler sonun da kilolarınız ile başınız derde girmesin diye spor salonlarını da unutmamışlar; Fitness Center, basketbol sahası, tenis kortu, mini golf, dalış okulu ve birçoğu sanırım tatiliniz için fazlasıyla ikna edici seçenekler. Çocuklarınızı da göz ardı etmeyen oteller çocuklarınız için eğlence merkezleri, oyun parkları, çocuk havuzlarını unutmamış, sizin ve çocuğunuzun kaliteli bir tatil sürmesi için bebek/çocuk bakıcıları dahi düşünülmüş ve sizlere bu hizmeti sunmuştur. Siz de bu sırada otellerin bünyesin de bulunan eğlencenin hemen yanı başınız da olduğu Disco da tatilin tadını çıkarmış olursunuz. Odanıza döndüğünüz de mini bar la kaldığınız yerden devam edebilir ve tatilinizin her anını dolu dolu yaşamış olursunuz. Herhangi bir rahatsızlığınız olduğun da ya da doktora ihtiyaç duyabileceğiniz her hangi bir durum da otelinizin bünyesinde görev yapmakta olan Doktorunuz anın da müdahale edebiliyor. Sağlığınız her şeyden daha değerli ve sizi bu konu da mağdur etmiyor seçmiş olduğunuz oteliniz. Bodrum Otelleri sizin için özel plaj imkânı da sunabiliyor.

Bodrumun eşsiz güzelliklerini görüp gezme fırsatı yakalarken aynı zaman da konforlu ve rahat bir tatil fırsatını da yanında yaşamış olacaksınız. Bodrum Kalesinin eşsiz manzarası, su altı batığı ile gidip görülmesi gereken bir yer, altın da yer alan dükkânlar da kaleye özgü hediyelik eşyalar bulabilir ve sevdiklerinize bu keyifli tatilin anısı olarak ufak hediyelikler alabilirsiniz ya da bu güzellikleri unutmamak adına kendiniz için süs eşyaları bulabilirsiniz. Bodrum Otelleri sizin için düşünmüş, sizin rahatınız ve konforunuz için çalışmış, birçok imkânı bir arada sunmuştur. Bunlarla birlikte yine sizin için birçok aktiviteyi de ayağınıza getirerek oteller olarak tekne turları düzenlenmekte bu mavi yolculukta dilerseniz dalış gerçekleştirebilir, dilerseniz yalnızca mavinin eşsiz güzelliğini yaşayabilirsiniz. Bu imkânların tümünü bir arada sunan oteller sizin konforunuz ve rahatınız için düşünülmesi gereken her ne var ise sizin için düşünmüş ve size bu hizmetleri sunmuştur.

Siz Zeki Müren Sanat Müzesini, Yalı kavak Marinayı, Sualtı Arkeoloji Enstitüsünü, Bardakçı Koyunu, Bitez Plajını, Bodrum Barlar Sokağını, Bodrum Anfi Tiyatrosunu, Pedasa Antik Kentni, Akustik Toursim Center-Daily Toursu, Xuma Beach Clubı, Tavşan Adasını, Halikarnas Mozolesini, Culinary Bodrumu,Myndos Kapısını, Myndus kapısını, Yel Değirmenlerini ve Kargı Koyunu gezerken siz bu eşsiz yerlerin tadını çıkartırken, eğlencenin ve neşenin en doruk noktasını yaşarken Oteli aklınız da sorun olmaktan çıkartacak ve otelinize geri döndüğünüz de günün yorgunluğunu üzeriniz den atarken aynı zaman da tatilinize ara vermeden keyifli dakikalarınıza kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Bu otellerin bilgilerine ulaşmanız hiç zor değil internet üzerinden otellerin bilgilerine ulaşabilir dilediğiniz otelin seçimini yapabilirsiniz. Fiyat bilgileri iletişim bilgileri hemen elinizin altın da internete girebildiğiniz her yerden ulaşım sağlayabilir gerekli bilgileri ve rezervasyon işlemlerini internet üzerin den halledebilirsiniz. Seçiminizi yaparken Seçmeyi düşündüğünüz otel ile ilgili tüm yorumları mutlaka okuyun. Otel sıralamasını yaptırırken daha önce tüm misafirlerin verdiği puanlamaya göre yaptırırsanız, otel seçimi sizin açınız dan daha kolay olabilir yedi buçuk veya daha üzeri puan almış oteller arasın da bütçeniz ve diğer kriterlerinize uyan oteller genellikle iyi sonuçlar veriyor ancak bazen yüksek puan alan çok iyi bir otelde dahi sizin istemeyeceğiniz bir özellik olabiliyor ve bunu yorumlardan görerek seçiminizi farklı bir otele kaydırabiliyorsunuz. Bodrum geziniz ve tatiliniz için Bodrum Otelleri size en iyi hizmeti verecektir bundan emin olabilirsiniz.

Bodrum Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Bodrum Antik Tiyatro
Bodrum Antik Tiyatro

Zengin ve muhteşem tarihe sahip olan ve birçok antik kente ev sahipliği yapan güzel ülkemiz Türkiye, Muğla nın Bodrum ilçesinde hala ayakta kalabilen ve duran şuan da ise Bodrum Antik Tiyatro olarak bilenen kalıntıyı da içinde barındırmaktadır.

Tarihi hakkında detaylı bir bilgi olmamasından dolayı antik tiyatronun Mausollos devrinde yapıldığı tahmin ediliyor. Tiyatro görkemini günümüze kadar korumayı başarmıştır.

Bodrum Antik Tiyatro, her ziyaretçisiyle mutlaka bir tande de olsa fotoğraf karelerini paylaşır. Bu yaşlı kalıntı, genç ruhuyla ve daha yıllarca ayakta kalacağının mesajını verirken sizleri de konuk etmeye devam ediyor.

Yapı uzun dikdörtgen bir yapı olup her iki uçta da oyuncuların gireceği birer kapı yer almaktadır. Ayrıca Bodrum Antik Tiyatrosu, 1973 yılında yapılan kazılardan sonra açık hava müzesi olarak da kullanılmıştır.53 sıralı ve 13.000 kişilik kapasiteye sahip olan Bodrum Antik Tiyatro sahne binası, Orkestra (yarım yuvarlak) ve oturma kademeleri olmak üzere üç ana bölümden oluşmaktadır.

Muğla otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Bodrum ve Gümbet tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Bitez çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Gümüşlük gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Turgut Reis seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Yalı Kavak ve Torba Turistik yerleri gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum Sarnıçları

Bodrum Sarnıçları
Bodrum Yel Değirmenleri
Bodrum Yel Değirmenleri

Tarihi antik dönemlere kadar dayanan yel değirmenleri özellikle Ortaçağ döneminde kullanılmıştır. Bodrum, günümüzde yel değirmenlerinin bulunduğu bölgelerden biridir.

Bodrum Yel Değirmenleri, Bodrum ve Gümbet koylarının tepesinde yer almaktadır. Pek sağlam bir şekilde günümüze gelememiş Yel Değirmenleri tarihi ve sahip olduğu deniz manzarasıyla mutlaka görülmesi gereken değerlerdendir. Muğla otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Bodrum ve Gümbet tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Bitez çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Gümüşlük gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Turgut Reis seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Yalı Kavak ve Torba Turistik yerleri gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Halikarnas

Halikarnas, Bodrum'un tarihteki ilk ismidir. Ünü Türkiyeyi çoktan aşmış bu isim tarihin en derin izlerini, Bodrumun kusursuz atmosferi ile sizlere sunuyor. 11. Yüzyılda Türkler'in yani bizim yönetimimiz altına girmiş olan Halikarnas şehri, bu bölgeyi inceleyen misafirler tarafından hayranlıkla izlenmektedir. Başlıca yapı Halikarnas Antik Tiyatrosu olup, bu yapı M.Ö 4 yüz yılında Yunan kralı Mausolos tarafından inşa ettirilmiştir.Halikarnas Antik Tiyatrosu günümüzde bile çeşitli sosyal ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye'nin en değerli sanatçılarından merhum Zeki Müren burada konser vermiştir. Bölgedeki bir diğer sürükleyici ve harika yapı Halikarnas Mozolesidir. Mozoleyi Kral Mausolos kendisi ve ailesi için inşa ettirmiştir. Dünyanın yedi harikası arasında ye alan mozole, Yunan ve Mısır mimarisi ile inşa edildiğinden, çok mistik ve sürükleyici bir atmosfer yaratır. Dik duvarları ve piramit şeklindeki çatısı ile küçük bir tapınağı andırmaktadır. Bodruma gelindiğinde görülmesi şart olan yerlerdendir.Gelelim Halikarnas gece hayatına. Yine dünyaca ünlü gece kulübümüz Halikarnas. Gece kulübüne her yıl binlerce yerli yabancı turist eğlenmek için gelir. Avrupanın en iyi açık hava diskosu olan Halikarnas'ta 6 farklı müzik alanı bulunmaktadır. Birçok web sitesinde "Galiba dünyanın en iyi gece kulübü burası" yorumları yapılan Halikarnas 5.000 kişi kapasiteli ve en kaliteli dans parçalarını doyasıya dinleyebileceğiniz inanılmaz bir mekan.

Halikarnas