Borçka Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Borçka Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Borçka Otelleri

Karadeniz ikliminin sonuna kadar yaşandığı Borçka otelleri...

Borçka Otelleri

Borçka ilçesinin, batısında Hopa, güneyinde Artvin ve Murgul, doğusunda Şavşat, kuzeyinde ise Gürcistan Cumhuriyeti toprakları ile sınır oluşturan ilçenin denizden uzaklığı 36 kilometredir ve bölgenin doğal güzellikleri gelenleri büyülemektedir.Merkezinden Çoruh nehri geçer. Artvin ili Borçka ilçesi küçük bir yerleşim alanı vardır.Genellikle yeşil çam ağaçları ile çevrili olan ilçe ziyarete gelenleri temiz havayla buluşturmaktadır.Borçka İlçesine bağlı 1 Belediye ve 4 veya 5 Mahalle vardır.Daha çok köy havasını andıran ilçede 36 köy bulunmaktadır.

Karadeniz ikliminin bütün özelliklerini taşıyan ilçe Türkiyenin en çok yağış alan yerleri arasında ilk sıralardadır. Dünyanın çnadir bölgelerinde görülen ılıman yağmur ormanları bu ilçededir. Son yıllarda çay tarımı için arazi açma faaliyetleri ve kontrolsüz orman kesimi ormanlarında tehdit oluşturmaktadır. Borçka İlçesinde çay, mısır ve fındık en önemli tarım ürünleridir.

Borçka Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Muratlı Camii
Muratlı Camii

Artvin ilinin Borçka ilçesine bağlı olan Muratlı Camii, 1846 lı yıllarda faaliyete açılmıştır. Camii, bulunduğu köyle aynı ismi almıştır. Tarihi değerinin yanı sıra mimari açıdan da oldukça önemli bir mimara sahiptir.

Ahşap malzeme ile yapılmış olan Muratlı Camii, ağaç oymacılığı yapılan süslemeleriyle ziyaretçileri büyülemektedir. Muratlı Camii, Artvin İline gittiğinizde mutlak görmeniz gereken yerler arasındadır.

Borçka Şehitliği

Karadeniz Artvin İlinin doğal güzellikleri arasında yer alan Borçka Şehitliği, şehrin en uğrak ve ziyaret edilen yerleri arasındadır.

Artvin Borçka Şehitliği Osmanlı İmparatorluğu ile Rus savaşında şehit düşen 14 tane askerin anısına yapılmış olan bu şehitlikte Üsteğmen Lütfi Dalkıran, Yüzbaşı Ahmet Berk Yüzbaşı ve İsmail Beyin kabirleri de bulunmaktadır.  

Borçka Şehitliği