Bornova Otelleri

Konak ve Karşıyaka ilçelerine komşu olan Bornova, İzmirin kuzeydoğusunda, Yamanlar Dağı eteklerinde yer almaktadır.

Bornova Otelleri

Güzel İzmir'in, metropol ilçelerinden biri olan Bornova, Konak ve Karşıyaka ilçelerine komşudur. Yamanlar Dağı'nın eteklerinde yer alan ilçe toprakları hafif engebeli bir arazi yapısına sahiptir.Bornova yöredeki küçük çayların taşıdığı alüvyonlardan oluşmuş bir tepe üzerindedir. Bundan ötürü de Burunova, Burunabat gibi isimlerle anılmış, bu isimler daha sonradan Bornova olarak değişmiştir. 

İlçe ekonomisi ticaret ve tarıma dayalıdır. Yetiştirilen tarımsal ürünlerin başında; buğday arpa, özellikle mandalina olmak üzere olup, üzüm ve zeytin gelmektedir. İlçede endüstri gelişmiş olup ekonomisinde önemli bir yere sahiptir.  Bornova da ilk belediye 1881 yılında kurulmuş olup İngiliz denizciler ve İzmirli gençler arasında Türkiye'nin ilk futbol maçı burada oynandı. Ülkemizdeki ilk atletizim yarışmaları da 1895 yılında Borova'da gerçekleşmiştir.

Bornova'nın ilçe olmasındaki en önemli etken Ege Üniversitesi'nin burada kurulmasıdır. Ayrıca; Pek çok sanayi kuruluşunun bu bölgede konumlanması Bornova'da önemli bir nüfus artışı yaşanmasına sebep olmuştur. 

Bornova Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Homeros Vadisi
Homeros Vadisi

İzmir Bornova ilçesinde bulunan Homeros Vadisi, bölge belediyesinin yaptığı çalışmalar sonucunda hizmete açılmıştır. Vadiye eklenen binlerce ağaç ve yapılan suni gölet ayrıca piknik alanları ile dinlenip güzel vakit geçireceğiniz harika bir yaşam alanıdır. İzmir gezinizin bir ayağını uzun yürüyüşler yapmak için Homeros Vadisini görmeye ayırabilirsiniz. Homeros Vadisinde bulunan şelaleler yağmurlu mevsimlerde ayrı bir güzellik katmaktadır.

İzmir otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, İzmirin tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. İzmir çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. İzmir gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. İzmir seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için İzmir gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.