Bostancı Otelleri

Gönen ilçesine bağlı bir köyde olan Bostancı otelleri sizleri bekliyor...

Bostancı Otelleri

Bostancı, Balıkesir'in Gönen ilçesine bağlı bir köydür ve eski adı Yortandır. Gönen'e 19 km uzaklıkta yer almaktadır. Bostancı, geçimini genellikle sulu tarım ve hayvancılıktan sağlayan bir köydür. Güneybatısı Gönen Ovası'na bakar. 

Bostancı Köyü, Gönen'in 14.km kuzeyinde, Gönen Çayının hemen yanında bulunmaktadır. Köyün geçim kaynağını ağırlıklı olarak Çeltik üretimi oluşturur. Köyün hemen hemen her evinde 2-3 inek beslenir ve sütünden kış boyunca kahve harçlığı çıkarılır. Geçim kaynakları arasında koyunculuk ve keçicilik de bulunmaktadır. Köyün nüfusunu, Manav, Yörük, Çerkes, Muhacir ve Arnavut göçmenleri oluşturmaktadır. 

Çiftçilik ve hayvancılığın geçim kaynağı olarak yetmemesi sebebiyle 1980'li yıllardan itibaren Gönen, Bandırma gibi komşu ilçeler ile Bursa ve İstanbul gibi büyük şehirlere fazla miktarda göç olmuştur. 

Bostancı Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Derman Kaplıcaları
Derman Kaplıcaları

Balıkesir Edremitte bulunan Derman Kaplıcaları, Bostancı Köyünde bulunmaktadır. Edremite çok yakın bir konumda olan kaplıcalar, termal tatil yapmak isteyen yerli ve yabancı turistlerin mutlaka uğraması gereken yerlerdendir. Kaplıcalar genel olarak bazı kadın rahatsızlıkları, romatizmal rahatsızlıklar ve böbrek taşı gibi durumlarda çözüm bulmak adına faydalıdır.

Balıkesir otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Balıkesirin tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Balıkesir çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Balıkesir gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Balıkesir seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Balıkesir gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.