Bozcaada Otelleri

Türkiye'nin 3. büyük adasında olan Bozcaadaotelleri, ada tatili denince akla ilk gelen yerlerdendir...

Bozcaada Otelleri

Bozcaada, üzümleriyle ve şaraplarıyla sadece ülkemizde değil yurtdışında da bilinmektedir. Adaya çehresini veren üzüm bağlarında turlara çıkabilirsiniz. Gün batımında düzenlenen üzüm bağı turlarına mutlaka katılmanızı tavsiye ederiz. 

Adanın simgelerinden olan şarap, Bozcaada tatilinizde baş rolü alacak, bundan emin olabilirsiniz. Bozcaada merkezde bulunan şarap fabrikalarını gezmenizi, şarap yapımı hakkında keyifli bilgiler edinmenizi ve elbette bu güzel şaraplardan tatmanızı öneriyoruz. 

Bozcaada da yapmadan dönmeyecek şeylerden biri de Polente Feneri'nde, gün batımında şarap içmektir. Ada ritüellerinden sayılan bu keyifli aktivite adadaki anılarınızın en özellerinden olacaktır.Bozcaada'yı keşfetmenin en güzel yollarından biride bisikletle gezintiye çıkmaktır. Dilerseniz güneşin batımına yakın yürüyüşe de  çıkabilirsiniz.

Bozcaada'nın 1 numaralı plajı Ayazma Plajı'dır. İnce taneli, altın sarısı kumu, etrafındaki cafe ve restoranlarıyla önemli bir yere sahiptir. Ayrıca; Sulubahçe, Habbele Plajı ve Akvaryum Plajıda farklı alternatiflerdir. 

Ada da Eylül ayında ''Bağbozumu'' şenlikleri yapılmaktadır. Ayrıca; Bozcaada Türkiye'nin Rüzgar Enerjisi üretimi yapan sayılı yerlerinden de biri konumundadır. Rüzgar Gülleri'nin bulunduğu mevkii özellikle gün batımızda eşsiz bir görüntüye ulaşmaktadır. 

Ada da gece hayatı olduğu söylenebilir fakat çok hareketli olduğu söylenemez. Şehir merkezinde 1 tane bar bulunmaktadır. Bozcaada, özellikle sessiz, dingin tatil severler için idealdir. 
Bozcaada Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Alexandria Troas
Alexandria Troas

Bozcaada'nın güneybatısında yer alan Alexandria Troas Antik Kenti, ilk kurulduğu zamanlarda dev yapılara sahipti. Bu antik kent, Büyük İskender anısına kurulmuştur. Kurulduğu dönemde 60.000 nüfusa sahip olan bu antik kent, 8 kilometrelik surlarla çevrilmiştir. 
Alexandria Troas, antik kentte detaylı bir arkeolojik kazı yapılmamış, bu yüzden kentin birçok kalıntısı gün yüzüne çıkmamıştır. 

Bozcaada Müzesi


Bozcaada Müzesi, diğer bilindik müzelerden daha sıcak bir görüntüye sahiptir. Koleksiyonları ile göz dolduran müze her geçen gün daha fazla genişlemektedir. 
Müzede, eski Bozcaada fotoğrafları, Osmanlı dönemi objeleri, bağcılık ve şarapçılıkta kullanılan aletler, etiketler ve şarap mahzeni sergilenmektedir.

Bozcaada Müzesi
Bozcaada Yenikale
Bozcaada Yenikale

Bozcaada'nın Rum Mahallesinin arkasında kalan Yenikale'ye ulaşmak için zorlu bir yürüyüş yolunu göze almanız gerekecek... Kaleye ulaştığınızda harika bir manzara arasında tarihi kalıntıları gezmenin keyfini yaşayacaksınız.
Kale, Osmanlı döneminde inşa edilmiştir. Muhafızı Hafız Ali Paşa'nın isteği üzerine 1827 yılında yaptırılmıştır. Kale'nin bulunduğu tepede, pişmiş topraklar, seramik parçalar ve mezar kalıntıları görülebilecek tarihi yerlerdir. 

Bozcaada Tuzburnu Plajı

Tuzburnu Plajı, sakin havasıyla misafirlerine huzur verir. Ada merkezine 1 saatlik yürüyüş mesafesinde yer alan bu plaj, anakaradan bakıldığında en solda karşılar misafirlerini...
Bir plajdan aradığınız herşey Bozcada Tuzburnu Plajında mevcuttur. Ayrıca; buraya geldiğinizde Bozcaada Kalesi'ni, Bozcaada Meryem Ana Kilisesi'ni de mutlaka gezi listenize eklemenizi tavsiye ederiz. 

Bozcaada Tuzburnu Plajı