Bozdağ Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Bozdağ Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Bozdağ Otelleri

Bozdağ otelleri, İzmir'in Ödemiş ilçesinin bir beldesindedir.

Bozdağ Otelleri

Bozdağ tarihinin çok eskiye dayandığı bu sınırlar içerisinde yer alan; Beşler, Yediler ve Kırklar mezarlıklarından anlaşılmaktadır. Bozdağ, ilkçağlarda Lidyalılar tarafından kurulmuş ve adına da Tmolos denilmiştir. 

Bozdağ da bulunan kalıntılardan anlaşıldığı üzere Osmanlı zamanında Fatih Sultan Mehmet'in, yaz aylarında Bozdağ'a gelerek belde içinde yer alan tarihi Çınarlı Parkında Molla Gürani'den ders aldığı söylenmektedir. 

Bozdağlar, İzmir, Manisa ve Aydın illeridnde yer alan dağ sırasıdır. Biçok önemli zirveye ev sahipliği yapmaktadır. Kemalpaşa Nif Dağı, Armutlu-Mahmut Dağı, Salihli, Bozdağ, Bozdağlar üzerinde yer alır. 2159 metre ile Ege Bölgesi'nin en yüksek 2. tepesidir. 

Bozdağlar İzmir'in Buca ilçesi sırtlarından başlar. Buralarda daha çok küçük tepeler şeklindedir. Ayı şekilde devam ederek Torbalı ve Kemalpaşa ilçelerine gelir. Bozdağ da bölge halkı geçimini tarımdan sağlamaktadır. Başlarda sadece patates üretimi yapan Bozdağlılar son yıllarda birçok yeni ürün yetiştirmeye başlamıştır. 

Bozdağ Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Bozdağ Kayak Merkezi
Bozdağ Kayak Merkezi

İlçe merkezine bağlı olarak Bozdağ Köyü sınırları içerisinde yer alan kayak merkezi Bozdağ yöresinde kurulmuştur.Köyden sonra bozdağ zirvesine ulaşan yol aynı zamanda Bozdağ kayak merkezine ulaşımıda bu yol üzerinden sağlanmaktadır.

Bozdağ Kayak Merkezi İzmir e yakınlığı ile de ön plana çıkmaktadır.Bozdağ Kayak Merkezinde 1500 araçlık otopark bulunması da ayrı bir avantajla birlikre kayak düşkünlerinin günübirlik gelmelerine bile imkan sağlamaktadır.Bölgede kayak dönemi Aralık-Mart aylarında olduğunda bu tarihler arasında kayak yapmanız mümkün olacaktır.Akdeniz iklime sahip olmasına rağmen bölgede 80-120 cm arasında kar kalınlığına rastlanmaktadır.

İki tane Teleski tesisi olan bölgede 650m çıkışlı  ve 1200 metre inişli 2.tesisde ise 450 m çıkışlı ve 900 metre inişlidir.1647 metreye kadar çıkışlı telesiyej ve 1000 kişilik kapasiteye sahiptir.Kayak alanları ise 1528-2157 metre arasında yer almakatdır.Bozdağ bölgesine geldiğiniz zaman kayak merkezine uğramanızı tavsiye ederiz.

Bozdağ Konukevi

İzmir Ödemiş Bozdağ ilçesinde yakın yerlerde gezebileceğiniz birçok yer var. Özellikle kampçıların  uğrak yeri olan Bozdağ İzmir in birçok yerine yakın olduğu için tercih edilmektedir. Burada bulabileceğiniz fazla konaklama yeri yoktur. Birkaç tane pansiyon tarzı yer ile Bozdağ Konukevine rastlayabilirsiniz.

Konaklamanızda gerekli hizmeti sağlayan Bozdağ Konukevi sezonda tam pansiyon, diğer zamanlarda ise oda kahvaltı olarak çalışır. Herhangi bir tur firmasıyla çalışmayan Konukevi satışlarını verdiği reklamlarla ve promosyonlarla duyurmaktadır.

Bozdağ Konukevi ne önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Özellikle sezon içinde birçok misafirin uğrak yeri olduğu için yer bulmanız açısından sıkıntı oluşturabilir. Kredi kartıyla veya havale şeklinde yerinizi ayırtabiliyorsunuz.

Bozdağ Konukevi
Sevgi Restaurant
Sevgi Restaurant

Ödemiş Bozdağ bölgede yaşayabileceğiniz en sakin yerlerden bir yer. İnsanlarının güleryüzlülüğü, yardımseverliği, hayata bakış açısını fazlasıyla hissedeceksiniz. Farklı bir yer arıyor ve çok huzurlu bir yer arıyorsanız burayı tavsiye ederim.

Bozdağ da tek restaurant vardır. Salaş bir mekanı olan restaurantta balıktan, et yemekleri ve yerel yemeklere kadar birçok lezzet bulabilirsiniz. Salaş olmasına rağmen mükemmel tadlara hakim olan bir restaurant. Sezonda özellikle yol üstü uğrak yeri olan restaurantta konaklama yapabilir, bu eşsiz lezzettlerin tadına bakabilirsiniz.

Bozdağ ın havası, suyu ve temizliği buranın doğallığı insanı adeta büyülüyor. Özellikle erken saatte kalkmış veya erken saatte uğramışsanız Sevgi Restaurantında yapacağınız bir sabah kahvaltısı sizi adeta büyüleyecektir. Taptaze yeşilliklerin, organik besinlerin tüketildiği kahvaltı cazip fiyatlarıylada dikkat çekmektedir.

Sevinç Eczanesi

İzmir Ödemiş e bağlı olan Bozdağ küçük bir sayfiye köyüdür. Genellikle yakın bölgede yaşayan misafirlerin tercih ettiği bir mekan. Halkı çok canayakın, konukseverlikleriyle dikkat çekerler. Gelen misafirlerin her türlü ihtiyaçlarını karşılarlar. Büyük şehirlerin kalabalığından biraz olsun kaçmak istiyorsanız burayı tercih edin.

Bozdağ da tek Eczane olan Sevinç Eczanesi bölgede hizmet vermektedir. Hatta bazı zamanlar doktor kimliğinede bürünen eczane çalışanları bölgede birçok kişiye hizmet vermektedir. Her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz birçok ilaca sahip olabilirsiniz.

Bozdağ planınız varsa mutlaka önceden rezervasyonunuz şart. Erken rezervasyon dönemini kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Bölge çok huzurlu ve dingin bir yer. İnsanları sıcak kanlı ve canayakın. Vakit bulursanız mutlaka gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden biri.

Sevinç Eczanesi
Uluköprü
Uluköprü

İzmir Ödemiş Bozdağ'da yaşam diğer yerlere göre yavaş akmakta. İnsanlarının ve yerin diğer yerleşm yerlerine göre çok huzurlu ve sakin. Bölge halkı geçimini hayvancılık ve tarımdan sağlamaktadır.
Küçük bir köprücük olan Uluköprü küçük bir derenin geçiş noktası olarak sağlanmaktadır. Ulaşım konusunda sıkıntı olmayan yerde, sadece belirli yerlere giderken köprü kullanmaktadır. Geceleri geçişlerde biraz sıkıntısı olan köprüde ışıklandırma biraz yetersizdir.

Köy halkının daha çok hayvanlarını geçirdiği Uluköprü Bozdağ ın tek ve bir o kadar da şirin köprüsüdür. Bazı zamanlara fotoğraf karesinde can bulan köprü birçok misafirinde gezilerine ev sahipliği yapmıştır. Bölgeye çok fazla destek sağlanmamaktadır. Bölge halkı tarımdan ve hayvancılıktan kazandığı paralarla kendi yerlerini desteklemeye çalışmaktadır.