Buca Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Buca Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

İzmir'in en kalabalık ilçelerinden birinde bulunan Buca otelleri sizleri bekliyor...

Buca Otelleri

İzmir iline bağlı ilçelerinden biri olan Buca, şehrin en kalabalık ilçelerinden biridir. 4 Temmuz 1887 yılında ilçe olmuştur. İzmir'e 9 km mesafede olan ilçe, Nif Dağının güney eteklerine yerleşmiştir. Yüzölçümü 180 kilometrekare, denizden yüksekliği 38 metre olup kuzeyindedir. Bornova, Kemalpaşa, Karabağlar ve Gaziemir ile komşudur. Vadiler, tepeler ve bitki örtüsü anlamında zengin bir yöredir.  Buca'nın;Tınaztepe,Tıngırtepe, Zeytintepe, Koşutepesi ve Karacaağaç gibi tepeleri de vardır. 

Yakın tarihimizde Buca'nın bir Rum köyü olduğu bilinmektedir ve bu dönemde  Rumlar, Yahudiler ve Türklerin bir arada yaşadığı, Avrupalı işadamları ile ailelerinin de Bucada yaşadıkları, bunun beldenin gelişme ve zenginleşmesinde önemli bir etken olduğu belirtilmektedir. Buca köklü tarihi geçmişi ile, birçok uygarlığa tanıklık etmiş tarih ilçesidir. Zengin doğa ve kültür mirasını, nüfus artışına ve günümüz yaşam biçiminin ortaya çıkardığı tüm etkenlere karşı koruyabilmiştir. Bu nedenle bugün Bucada geçmişten günümüze kadar gelen bir tarihi görüntü sergilenmektedir. Bucada yaşam, her şeyden önce zengin bir tarih, kültür ve doğa mirası ile iç içe bir yaşam olarak nitelendirilmektedir. Buca, tarihsel geçmişi ile bünyesinde çok önemli ve günümüzde de yaşayan eserler barınağıdır. George King Forbes, Gout, Prenses Borghese, Kont Dr.Aliberti, De Jongh, Dimostanis Baltacı Malikaneleri, tarihi İngiliz Protestan Kilisesi, Su Kemerleri, Bucada yaşamış ve ölmüş birçok ünlü ailelerin mezarları, dar sokakları ve bugün bile birçok mimara ilham kaynağı olan Rum Evleri, ilçeye gelenlerin ilgisini çeken yapıtlardır.

Buca Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Buca Göleti
Buca Göleti

İzmirin ve Bucanın en güzel yerlerinden biri olan Buca Göleti, 167.000 metrekarelik bir alanda kurulmuş mesire ve dinlenme alanıdır. Aileniz ve dostlarınız ile İzmir Buca Göletine gelerek keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. 1998 yılında yapılan İzmir Buca Göleti bünyesinde balık restoranı, kafeterya ve amfi tiyatro bulunmaktadır. Konser ve çeşitli etkinliklerin düzenlendiği İzmir Buca Göleti, çocuk oyun alaları, gölet bar, fast foot alanları ve hobi bahçeleri ile harika bir mekandır.30.000 metrekarelik yapay gölet ve küçük bir ada bulunan parkta, İzmir Doğal Yaşam Parkı ve Hasanağa Bahçeside gidip görülmesi gereken yerlendendir.

İzmir otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, İzmirin tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. İzmir çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. İzmir gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. İzmir seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için İzmir gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.