Burgazada Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Burgazada Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Burgazada Otelleri

İstanbulun İncisi Burgazada otelleri...

Burgazada Otelleri

Adalar yolculuğunun ikinci adresi olan Burgazada denildiğinde akla gelen ilk cümleler deniz kum ve balık olmalıdır. Tabi hava güzel ise denizede girilebilir onun için mayonuzuda yanınızda getirmeyi unutmayın. Istanbula bir saatlik mesafede bulunan Burgazada deniz üstünde sanki bir cennet gibi duran martıları vapurları denizi ve insanlarıyla kalabalıktan uzaklaşmak isteyenlerin uğrak mekanı olmuştur herzaman.

Ada yaşantısından kısaca bahsetmek gerekirse kış ve yaz mevsimleri birbirinden tamamen ayrı bir kültür farklılığı gösterir. Günübirlik ziyaretlerle insanların akın ettiği burgazada yaz ayları cıvıl cıvıl yaşanırken. Kışayları ise çok sakin geçmektedir.Burgazada ya gelmişken görülmesi gereken yer arasında ünlü şair Sait Faik Abasıyanık ın bir zamanlar ikamet ettiği, evini görebilirsiniz bu ev ise şuan bir müze olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca adanın en tepesine gidip bayrak tepeden tüm adayı izleyebilirsiniz. Adaya gelip te fayton turu atmadan gitmek olmaz vapurdan iner inmez karşınızda bulunan faytonculara gidip yarım saat ada turundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca adada bisiklet kiralama imkanlarıda bulunmaktadır bisiklet kiralayıp burgaz adanın heryerini gezebilirsiniz.Burgazada manzara açısından oldukça avantajlıdır çünkü yemyeşil ağaçlarla kaplı Heybeliada ve Kaşık adası na bakmaktadır. Adanın pek çok yerinden oldukça hoş görüntülere şahit olabilirsiniz. Bunun için hemen hemen her 100 metrede bir konumlandırılmış banklarda oturabilir veya sahil boyunca dizi dizi sıralanmış olan çay bahçelerinden birini tercih edebilirsiniz.

Burgazada Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER