Bursa Merkez Otelleri

Bölge tarihi ve doğal zengilikleriyle de ünlü Bursa Merkez Otelleri...

Bursa Merkez Otelleri

Ülkemizin sayılı büyük şehirleri arasında yer alan Bursa ili, Marmara Bölgesinin belki de en gözde ve kaliteli şehirlerinden biri olmanın da etkisiyle, konaklama konusunda oldukça önemli hamleler yapmıştır. Tüm Bursa Merkez Otelleri burada oldukça fazla alternatifiyle hizmetinizde olurken, sizin gibi burada zaman geçirmek isteyen çok sayıda insanın, öylesine özel bir fırsattan her zaman yararlanma şansına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Turizm bölgeleri içerisinde her zaman için özel bir yer tutan, Marmara Denizine kıyısı olup, aynı zamanda kış turizmine de destek veren bu şehirde, tüm Bursa Merkez Otelleri her zaman yeterince müşteri bulmuş ve insanların güvenle konaklayacakları adresi temsil etmiştir.


Üst düzey performansa dayalı ve konaklama konusunda insanları en iyi şekilde ağırlamanın hesaplarını yapan Bursa Merkez Otelleri, Marmara Bölgesinin konaklama ve turizm konusundaki gelişiminde önemli bir göstergesini teşkil etmiştir. Yemyeşil bir bitki örtüsüne sahip olan bu güzel şehirde, aynı zamanda masmavi denizin imkânları da insanlara özel sunumlarda bulunmaya devam ederken, sizin için tüm Bursa Merkez Otelleri ve buradaki konaklama imkânları, her zaman ayrıcalıklı bir yer tutmalıdır. Öylesine güzel ve etkili bir yerde olağanüstü tatil imkânları en uygun şartlarda her zaman ayağınıza serilirken, siz ve sevdikleriniz için bu güzel şehrin tüm Bursa Merkez Otelleri konaklama imkânları da her zaman ayrıcalığını koruyacaktır. Turizm Bölgesinin insanların gerçek manada etkilenmesi ve en iyi şartlarda imkân bulması yönünden de özelliklerini temsil ederken, Bursa merkezinde bulunan etkinlikler ve özellikle bu büyük şehrin her yönden insanları ağırlama koşulları her zaman ön planda olacaktır. İster gezme maksatlı olsun, isterse de iş icabı olarak bu şehre gelip giden çok sayıda insanın konaklama konusundaki sorunlarını çözmek, yine tüm Bursa Merkez Otelleri hizmetleri ile örtüşen bir anlayışı gündeme taşıyacaktır. Gün geçtikçe daha modernize kaliteli ve üst düzey tesis hizmetlerine en uygun şartlarda ayağınıza serme çabası içerisinde olan tüm Bursa Merkez Otelleri ve özel imkânları, bu bölgenin hem gelişim hem de turizm amaçlı konaklama imkânları da en uygun şartlarda taşıyacaktır. Yakın zaman içerisinde özellikle turizm bölgelerinde tesisleşme manasında gelişimler insanların önünü açacak şekilde hizmet sunumuna devam ederken, siz ve sevdikleriniz için özel bir anlayışı temsil eden yaklaşımlar, bölge turizminin canlanması noktasında da oldukça önemli hamleler gündeme taşıyacaktır.


Bölge coğrafyasının mükemmelliği gezilecek çok fazla yerin olması ve insanların bu yerler görmeyi konusundaki ısrarı, tüm Bursa Merkez Otelleri konaklama imkânlarının da her geçen gün daha fazla potansiyeli çekmesi manasına gelecektir. Öylesine özel ve kaliteli bir bölgede büyükşehir olarak hizmet veren Bursa ilinin özellikle imkânları konusundaki girişimleri ve her zaman için insanları etkilemeye başarmıştır. Turizmin ve konaklamanın gerçek adresi olan tüm Bursa Merkez Otelleri ve sunduğu imkânlar da düşünülecek olursa, bölgenin günden güne gelişimi her zaman daha fazla insana ev sahipliği yapma konusunda da önemli bir hamle olarak görülmüştür. Yakın zaman içerisinde giderek turizm sektörünün daha da geliştiği bir noktada insanların konaklama konusundaki imkânlarının daha geniş olması yapılan yatırımlarla birlikte ölçülmüştür.

Bursa Merkez Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Emir Sultan Camii Ve Türbesi
Emir Sultan Camii Ve Türbesi

Türbelerin, camilerin, tarihi eserlerin gölgesinde bir şehir olan Yeşil Bursa'daki önemli yerlerden biri de Emir Sultan Camii ve Emir Sultan Türbesi'dir. 1366 - 1429 yılları arasında Yıldırım Bayezid'ın kızı Hundi Fatma Hatun tarafından kocası Emir Sultan adına, Çelebi Sultan Mehmed'in hükümdarlığı sırasında inşa ettirilmiştir. Çınar ve selvi ağaçlarının gölgelediği bir avlusu ve avlusundan eşsiz bir manzarası vardır türbenin. Türbenin hemen altında Emirsultan Mezarlığı yer alır. Cami sekizgen kasnak üzerine oturan tek kubbeye sahiptir ve mihrabı da, 17. yüzyılda İznik çinileriyle yaptırılmıştır. Cami ve türbeyi ziyaret ettikten sonra çevredeki hediyelik eşya satan tezgahlardan alışveriş yapabilir ya da hemen yakınındaki çay bahçesinde günün yorgunluğunu atmak ve şehri izlemek için mola verebilirsiniz. Kapalı Çarşı görülecek yerlerin başında gelir. Her köşesi bambaşka bir sürprizle karşılayan Yeşil Bursa'nın güzelliklerine yakından şahit oldukça, ona daha çok bağlanacaksınız.

Bursa Merkez'de bulunan oteller ve pansiyonlarda kalarak tatilinizin keyfini çıkarabilir, hem de gideceğiniz yerlere ulaşımınız kolay olacaktır. Bursa bölgesine her yıl milyonlarca yerli yabancı turist gelerek bölge ziyaret akınına uğramaktadır.

Bursa ve çevresinde gezebilceginiz yerler arasında Ulu Camii, Yeşil Türbe Oylat Kaplıcaları, Oylat Şelalesi, Kuğulu Park, İshak Paşa Külliyedir. Bursa'ya geldiğiniz zaman mutlaka uğrayarak tatilinizi daha keyifli hale gelmesiniz sağlayabilirsiniz. Sizde tatil planlarınızı yaparken mutlaka Bursa bölgesini ve bu bölgedeki güzellikleri görmek için tatil rotanızı bu bölgeye yöneltebilirsiniz.

Yeşil Türbe

Yeşil Türbe Yıldırım Bayezıd'ın oğlu Çelebi Sultan Mehmed tarafından 1421 yılında yaptırılmıştır. Bursa'nın sembolü haline gelen bu yapı kentin doğusunda, Yeşil semtinde Yeşil Türbe'nin karşısındaki tepe üzerindedir. I. Mehmed Çelebi türbenin yapımından 40 gün sonra vefat etmiştir. Türbede Çelebi Sultan Mehmed'in yanı sıra oğulları Şehzade Mustafa, Mahmut, kızlari Selçuk Hatun, Sitti Hatun , Ayşe Hatun ve dadısı Daya Hatun'a ait mezarlar bulunmaktadır.

Yeşil Türbe'nin Mimarı Hacı İvaz Paşa dır. Nakkaşları Ali bin İlyas Ali ve Mehmed el Mecnun'dur. Selçuklu kümbet geleneğini sürdüren türbe nin sekiz köşeli bir planı vardır. Görünüm itibariyle tek katlı izlenimi verse de, türbe aslında iki katlıdır. Bursa da ki Türbe içinde sembolik amaçlı sandukaların altında basık tonozlu bir de mezar odası bulunmaktadır.

Yeşil Türbe ismi halk tarafından, yeşile bakan çinilerle kaplı olmasından dolayı, verilmiştir.

1855 depreminde portal büyük hasar görmüş ve daha sonra, 1864'de horasanla sıvanarak bugünkü görünümüne sokulmuştur. Bursa'ya geldiğinz zaman bölgedeki oteller ve pansiyonlarda kalarak tatilinizin keyfini çıkarabilir, hem de gideceğiniz yerlere ulaşımınız kolay olacaktır. Bursa bölgesine her yıl milyonlarca yerli yabancı turist gelerek bölge ziyaret akınına uğramaktadır. Sizde Bursa nın bu inciliklerine şahit olabilir tatilinizi daha zevkli hale getirebilirsiniz. Bursa ya geldiğiniz zaman Ulu Camisini'de ziyaret edebilirsiniz.

Bursa ve çevresinde gezebilceginiz yerler arasında Ulu Camii, Yeşil Türbe, Oylat Kaplıcaları, Oylat Şelalesi, Kuğulu Park, İshak Paşa Külliyedir. Bursa'ya geldiğiniz zaman mutlaka uğrayarak tatilinizi daha keyifli hale gelmesiniz sağlayabilirsiniz. Sizde tatil planlarınızı yaparken mutlaka Bursa bölgesini ve bu bölgedeki güzellikleri görmek için tatil rotanızı bu bölgeye yöneltebilirsiniz.

Yeşil Türbe
Ulu Camii
Ulu Camii

Bursa denildiği zaman ilk akla gelen ziyaret yerlerinden birisidir Ulu Camii. Bursa'nın simgelerinden biri olup, ihtişamlı duruşuyla kendine hayran bırakan, tarih kokan her köşeesi ile kendine bakar. Bursa'nın kalbinin attığı bu cami, Yıldırım Bayezid tarafından mimar Ali Neccar'a 1396 1399 yılları arasında yaptırılmıştır. Avlusu, çevresi, mimarisi, huzur kokan atmosferi ile bambaşka bir boyuta girerek sizi, olduğnuz andan çok uzaklara dalıp gidersiniz bu görkemli caminin havasını soludukça. Evliya Çelebi'nin ifadesi ile Bursa'nın Ayasofyası'dır Ulu Camii. Bursa nın ruhuna dokunmak, onu tam anlamıyla yaşamak ve hissetmek istiyorsanız Ulu Camii ilk duraklarınızdan biri olmalı. Ulu Camii diğer camilerden ayıran dört ana özellik vardır. Osmanlı'da yapılan ilk Cami-i Kebir olması, 20 kubbeli olması, içinde büyük bir şadırvana sahip olmasıve çok zengin hat sanatı örneklerine sahip olmasıdır. 13 Ayrı yazı karakteri ile, 41 ayrı Hattat tarafından yazılmıştır. Askılı ve sabit toplam 192 hat levhası bulunan cami bir nevi Hat Sanatları Müzesi gibidir.