Tunalı Hilmi Otelleri

Tunalı Hilmi otelleri, Ankara'nın Çankaya ilçesine bağlı Kavaklıdere semtinde bulunur.

Tunalı Hilmi Otelleri

Tunalı Hilmi Caddesi, Ankara Çankaya'nın Kavaklıdere semtinde yer alan Çankaya'nın önemli caddelerinden biridir. Bu cadde üzerinde karşılıklı bir şekilde dizilmiş ve sıralanmış, eğlenebileceğiniz mekanlar, alışveriş edebileceğiniz mağazalar, restoranlar ve gençlerin daha çok ilgi duyduğu kafe tarzı işletmeler vardır. Tunalı Hilmi Caddesi yakınlarında birçok önemli otel de mevcuttur.

Tunalı Hilmi Caddesi, Ankara Çankaya'da sosyal yaşamın önemli merkezlerinden birisidir. Tunalı Hilmi Caddesi, ismini Meclis üyesi Tunalı Hilmi Bey den almaktadır. Meşhur Kuğulu park da bu cadde üzerindedir. Bu civara yolunuz düştüğünde Kuğulu Park'a uğramadan dönmemelisiniz. Tüm yorgunluğunuzu bu parkta zaman geçirerek ve kuğuları izleyerek üzerinizden atabilirsiniz. Adına şiirler yazılmış olan caddede trafik tek yönlüdür ve yoğundur.

Tunalı Hilmi Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Çankaya Kuğulu Park
Çankaya Kuğulu Park

Kuğulu Park, Ankara'nın Çankaya ilçesi Kavaklıdere semtinde bulunmaktadır. Parkın havuzunda kuğular, kazlar ve ördekler yer alır. Yemyeşil doğası ve havuzu ile parkın içinde bulunan banklar dinlenmek ve zaman geçirmek için Çankaya'da en doğru adrestir. Parktaki havuzun yanı sıra, çocuk oyun alanı, restoran ve büfeler de mevcuttur. Kuğuları ve kazları ile bilinen bu parkta 24 farklı türde kuş da bulunmaktadır. Çankaya Kuğulu Park, tüm Çankayalılar'ın ve Ankaralılar'ın gözde parkıdır. Kuğulu park aynı zamanda buluşma yeri olmuştur. Çankaya'da bulunan parkın içerisindeki işletmelerde kahvaltı yapmanızı tavsiye ederiz. Çankaya'nın Kavaklıdere semtinde bulunan otellerinden parka istediğiniz zaman yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Kuğulu Park, eski zamanlarında içinden dere geçen bir araziymiş. Çankaya Belediyesi daha sonra burayı park haline getirmiştir.

Bestekar Sokak

Tunalı Hilmi Caddesi'ne bağlantısı olan Bestekâr Sokakta, Tunalı Hilmi'nin canlılığından nasibini almış bir sokak olarak karşımıza çıkmaktadır. Bestekâr'da hayat akşam saatlerinde başlar sabah saatlerine kadar durmaksızın müzikler ve eğlenceler eşliğinde devam eder.
Ankara'da gece eğlencelerine katılmak isteyen birçok kişi sokağa dökülür. Konumu itibariyle içinde birçok lüks barları, restoranları, cafeleri ve eğlence merkezlerini barındırmaktadır.
Bütün bunları bir arada gördüğünüzde anlayacaksınız ki Bestekâr Sokak farklı bir ambiyansa sahip seçkin sokaklardan biridir.

Bestekar Sokak
Hayyami Şarap Evi
Hayyami Şarap Evi

Şarap, sevginin, dostluğun ama en önemlisi de Aşk'ın ilham kaynağıdır. Yıllar verilmiştir bir yudum şaraba aşkı bulmak için. Bu yüzdendir ki şarap her yerde şarap değildir.
Hayyami Şarap Evi'de Ankara'da simgesel olmuş nezih bir mekândır. Salı gününden Pazar gününe kadar her gün müzik etkinliklerinin yapıldığı, duvarlardaki işlemelerin yanı sıra ahşap masalarıyla butik mekân olan Hayyami Şarap Evi'nde aradığınızdan fazlasını bulacaksınız. İsmini ünlü ozan ve filozof Ömer Hayyam'dan almıştır. İşte Ömer Hayyam'ın dizeleriyle Şarap.
Can bir şaraptır, insan onun destisi;
Beden bir ney gibidir, kan o neyin sesi.
Hayyam, bilir misin nedir bu ölümü varlık
Hayal fenerinde bir ışık parıltısı

Kebap 49

Ankara'da yemek nerde yenilir denildiğinde verilen cevap yine Ankara olur. Çünkü Ankara denildiğinde akla ilk gelen isim Kebap 49'dur.
Hizmet kalitesiyle, lezzetli menülerini birleştirip üzerine bir tutam gülücük eklendiği zaman bu iş olmuştur. Girişte kırmızı halı üzerinde yürürken sizlere söylenen sıcak bir Hoşgeldiniz kelimesiyle o andan itibaren VİP hizmetin eserlerini içinizde hissetmeye başlayacaksınız.
Masanıza oturduğunuzda iç dekorasyonun göz alıcı güzelliğiyle içiniz kıpır kıpır olacak. Yemeğiniz masanıza geldiğinde bir an önce yemek için sabırsızlanacaksınız. İlk lokmayı aldığınız da ise sırtınızı yaslayacak damağınızdaki lezzeti kalbinizde hissetmeye başlayacaksınız.

Kebap 49
Tapa Tapa Tapas Cafe Bar
Tapa Tapa Tapas Cafe Bar

Tunalı Hilmi Cadde'sinde 2002 yılından beri hizmet veren bir işletmedir. Gençlerin ve kendini genç hissedenlerin mekanı olarak bilinir.
Tapa ismini geçmiş yıllarda İspanyolların mahalleliye kadehlerle sattığı şarapların üzerine konulan tabaklardan almıştır. Tabaklar kadehlerin üzerine konulurken içi boş olmasın diye meze çeşitleriyle donatılırmış. Gün geçtikçe de tapa ismi küçük tabaklar içinde sunulan mezelere verilen isim halini almış ve günümüze kadar gelmiştir.
Tapas Cafe-Bar ve Restoran  ahşap masaları ve çekişi dekorasyonuyla sizlerin keyifli bir zaman geçirebileceği mekandır. Tapas'a giderek sizlerde İspanyolların meşhur tapalarından deneyebilirsiniz.

If Performans Hall

Ankara gecelerini sevenler ya da merak edenlerin tek eğlence noktası If Performans Hall'dir. Ünlü sanatçıların sahne aldığı ve özel olarak partilerin düzenlendiği mekâna giderek eğlenceyi zirvede yaşayabilirsiniz.
 2005 yılından bu yana sadece yerli sanatçılar değil uluslarası sanatçılar tarafından da rağbet görüyor. Göz alışı iç tasarımı ve güçlü görsel iletişimiyle Ankara'da farkını ortaya koymuş bir eğlence merkezi haline gelmiştir. Sizlerin If Performans Hill'de görebileceği ünlü isimlerden bazılarına örnek verecek olursak; Cem Adrian, Athena, Zakkum, Erkin Koray, Bülent Ortaçgil ve daha fazlası.

If Performans Hall