Turgutreis Otelleri Toplam 15 Otel Bulundu

Harita

Turgutreis Otelleri

Muhteşem güneşi, tertemiz havası, masmavi denizi ile Turgutreis otelleri...

Turgutreis Otelleri

Yaz tatili adresleri içerisinde hiç şüphe yok ki Muğlanın deniz kenarındaki ilçeleri her zaman için daha ayrıcalıklı ve önemli olmuştur. Muğlanın Bodrum ilçesinde bulunan olağanüstü sorunlarıyla insanları etkileyip mükemmel bir tatil adresi olarak dikkat çeken Turgutreis Otelleri, gerçekten bu konuda oldukça fazla alternatifi seçenek haline getirmiş ve turistlere en ayrıntılı şekilde sunmuştur. İsteğinize uygun olarak değişik alternatiflerin burada size tatil imkânı sağladığı gözlemlenirken, gerçekten mükemmel duası olağanüstü güzellikleri ve turizm açısından da donanımı sizi etkilemeye yetecektir. Turgutreis Otelleri bölgedeki turizmin geldiği noktayı görmeniz açısından da önemli bir hamle olarak size hizmet sunarken, burada geçireceğiniz keyifli zamanlar verdiğiniz doğru kararının önemli bir yansıması olacaktır.


Doğal güzelliklerin bu bölgede en üst düzeyde imkânlar oluşturup size sunulduğu bilinirken, aynı zamanda turistik tesislerinde bölgede her geçen gün daha modernize yapılar oluşturduğunu söyleyebiliriz. Bu gelişmiş sistemler içerisinde önemli yer tutan Turgutreis Otelleri ve değişik seçenekleri, turizm tatil anlayışımızın özellikle yaz sezonlarında bu bölgede daha fazla önem kazanmasına yardımcı olacaktır. Özel sunumları sürprizli imkânları ve her an için sizi şaşırtacak alternatifleri düşündüğünüz zaman, bu bölgedeki turizm anlayışının size ne derecede katkı sağladığını kendi gözlerinizle göreceksiniz. Hiç sıkılmadan zaman geçireceğiniz ve mükemmel bir yaz tatili için birinci adres olarak tercih edeceğiniz Turgutreis Otelleri, hem olağanüstü görsel güzellikleri hem de özel sunumlarıyla sizi uygun şartlarda etkilemeye devam edecektir. Çocuklarınız ve ailenizle birlikte kendinize mükemmel bir tatil fırsatı ver güzel bir mekân arayışı içerisindeyseniz, Turgutreis Otelleri bu arayışlarınıza bir cevap olacak, böylelikle hem eğlenceli hem de etkinliğini bul bir tatili hiç sıkılmadan yaşama şansına sahip olacaksınız. Muğlanın bu güzel ilçesinin özel sunumları her zaman sizi şaşırtmaya devam edecek ve Turgutreis Otelleri tatil imkânı ve altyapı sunumlarıyla da beklediğiniz gibi nitelikli bir tatil geçirmek fırsatı burada Turgutreis Otelleri bekliyor olacaktır. Erken rezervasyon sisteminin tüm tatil ve turizm anlayışı içerisindeki önemi bilinirken, Turgutreis Otelleri konaklama imkânlarını en kaliteli ve detaylı şekilde yakalamak adına sizde zamanında girişimde bulunmalısınız.


Bölgede bulunan çok sayıda turizm altyapısının ve otelcilik işletmesinin hizmetleri bilinirken, uygun şartlı ödeme koşulları ve fiyat anlamındaki kolaylıklar da yine erken rezervasyon sisteminin avantajlarından biri olarak size yardımcı olacaktır. Turgutreis Otelleri özel sunumlarının gerçekleştiği bu gözde tatil mekânında en eğlenceli zamanlar inanın sizi bekliyor olacaktır. Doğanın muhteşem görüntüsü ve bununla birlikte ilçenin merkezinde bulunan avantajları da Turgutreis Otelleri tatilinizi çok daha anlamlı bir hale getirecek, bu sayede hiç sıkılmadan oldukça fazla seçeneğin bulunması da size turizm anlamında katkı sağlayacaktır. Eğer amacınız mükemmel bir bölgede olağanüstü bir tatil yaşamak ise size Turgutreis Otelleri önerimizi dikkate almanızı tavsiye edebiliriz.

Turgutreis Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Bağla Koyu
Bağla Koyu

Bodrum İlçesine yaklaşık olarak 13 km mesafede yer alan ve Turgutreis beldesine bağlı olan Bağla koyu Bodrum yarımadasının en meşhur ve en çok ziyaret edilen koylarından bir tanesidir. Şekli itibariyle bir dinozor kafasını andıran Bağla Burnu 15 yy zamanlarında Piri Reis haritasında da yer almaktadır.

Bağla koyu sıra sıra uzanan servi ağaçları, tatlı su kaynağı ve güzel koyu ile görülesi harika yerlerden bir tanesidir. Bodrum İlçesinden tekneler sayesinde ulaşılabilen Yarımada tarafından en çok sevilen ve en çok ziyaret edilen koyların başında gelmektedir. Ancak son yıllarda yapılmış olan inşaat çalışmaları siteler ve Büyük otel sebebi ile eski görüntüsünden baya uzaklaşmıştır.

Eski zamanlarda Bağla koyu arka tarafında koca ağaçların kapattığı, taş havuz içerisinde güzel suyu barındıran bir mandalina bahçesi yer almaktaydı ve burası Bodrum halkının mesire yerlerinden bir tanesidir. Kayık sayesinde ulaşılır eğlenilir ve denize girilirdi.

Günbatımı Plajı

İsminden de anlaşılacağı gibi Günba tımı Plajı, bütün gün içinize huzur ve mutluluk, ayrıca sağlık dolduran Bodrum güneşini, sessizce ve o derin turuncu rengiyle yerini hareketli Bodrum gecelerine bırakışını izlettirir sizlere. Bu plajda gün batımını izlerken coşku ve hüzünü bir arada yaşayacak, yepyeni bir hayata başlar gibi hissedeceksiniz.Ege ve Akdeniz'in benzeri olmayan sularının birleştiği plajda sabahın erken saatlerinde başlayan inanılmaz bir hareketlilik vardır. Yine nezih oteller, sağlık dolu restoranlar ve gece kulüpleri bölgeyi yalnız bırakmamıştır. Çevrede konaklayacağınız çok çeşitli otel, motel ve pansiyon mevcuttur.150 metre tertemiz kum plajda buz gibi içeceğinizi elinize alıp yüzlerce fotoğraf çekebilirsiniz. Bu plaja her sene gelmek isteyeceğinize eminiz.Plaja ulaşım gayet rahat ve kolaydır. Yarımadanın batı ucunda yer alan plaj Bodrum merkeze 18 ve havalimanına 50 km uzaklıktadır.Bu şirin, huzur dolu ve inanılmaz gün batımı manzarasıyla Günbatımı Plajı bütün dünyayı kucaklayacak kadar samimi ve sıcak atmosferiyle sizleri bekliyor.

Muğla otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Bodrum ve Gümbet tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Bitez çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Gümüşlük gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Turgut Reis seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Yalı Kavak ve Torba Turistik yerleri gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Günbatımı Plajı
Kadı Kalesi
Kadı Kalesi

Turgutreis mevkiinin 4 km kuzeyinde ve yaklaşık olarak Bodrum Merkeze 22 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kadıkalesi koyu tarih olarak çok eskilere kadar dayanmaktadır. Hatta bu koy Lelegler halkı yerleşim alanı olarak bilinmektedir.

Bu koy antik eski zamanlarda Pedasos adıyla çağrıldığı ve yarım adada yer alan 8 Leleg ilk olanı ve bu yer alan şehirlerin başkenti olduğu varsayılmaktadır. Bu koy adını aldığı bir burun üzerine yapılmış kaleden almaktadır. Bu kale Helenistik zamanında yapılmış ve çevresi kumlu ve geniş olan harika bir kumsal mandalina, portakal ağaçları ile arazileşmiştir. Karşısında bulunan Çınar ağaçları ve Bizans kiliseleri yer almaktadır bu yapıtlar tarihi açıdan çok önemli bir yere sahiptir.

Çok eski bir yerleşim alanı olan Kadıkalesi aynı zamanda bir ticaret merkezi olarak da bilinmektedir. Bodrum yarımadasının en uç kısmında yer bulunmaktadır. Yunan adalarına sınır bir köy olarak bilinen bu köy Turgutreis ile Gümüşlük arasında kalan bir yerleşim alanıdır.

Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

Turgutreis mevkiinde yer alan Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi İşadamı olarak bilinen Şevket Sabancı tarafından inşa ettirilerek Turgutreis Belediyesine verilmiştir. Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi inşaatı 2010 yılı Ekim ayında başlatılmış 2011 yılı Mayıs ayında ise inşaatı tamamlanmıştır
.
Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi kullanım alanı olarak yaklaşık 1200 metre kare alan üzerine inşaat ettirilen ve içerisinde 2 adet sanat galerisi yer almaktadır. Ayrıca 1 adet tasarım atölyesi, 1 adet kültür ve sanat kitaplığı, 1 adet geleneksel sanatlar atölyesi, 3 adet müzik odası, 1 adet tasarım atölyesi,  1 adet resim atölyesi, 1 adet bilgisayar, 1 adet geleneksel sanatlar atölyesi ve fotoğraf laboratuarı ve Akdeniz Tarihi Denizcilik Arşivi bölümü yer almaktadır.

Bodrum ve Gümbet tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Turgut Reis seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Yalı Kavak ve Torba Turistik yerleri gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi
Yassıada
Yassıada

Bodrum ilçesinin batı kesiminde, Turgutreis Beldesi civarında yer alan 14 adadan bir tanesi konumunda olan. Yassıada 200 e 250 metre ebadında ve yüksekliği en fazla 11 metre olan bu ada nın en belirgin özelliği ise güney tarafında bulunan, köşesinin 200 metre ilerisinde yer alan kayalıkların su yüzeyine kadar yükseklikte bulunmasıdır.

Geçtiğimiz yıllarda birçok gemi ve tekne bu kayalıklara çarparak denizin derin sularına doğru batmışlardır. Yaklaşık 4. Yy dan 16. Yy arası toplam olarak 16 geminin alabora olarak battığı Yassıada da şuan için dalış turizmine tamamen açılmıştır. Böylelikle batan gemilerin ve teknelerin enkazlarına ulaşarak kazı çalışmalarına başlanılmıştır.

Yassıada ve çevresindeki yapılmış olan arkeolojik kazılar sonucunda 7. Yy a ait olduğu sanılan Bizans Batığına rastlanılmış ve Britanyalı askeri cerrah ve denizci olan George Bass tarafından araştırılmıştır. Yaklaşık olarak 49 m derinliklerde yapılan arkeolojik çalışma sonucunda gemi kaptanı olan Georgios a ait olduğu bilinen tüm tarihi eserler gün yüzüne çıkartılarak temizliği sağlanmıştır. Aynı kazı sonucunda batan Geminin güvertesi de karaya çıkartılarak Bodrum Müzesinde sergilenmek üzere verilmiştir.

Turgutreis Pazarı

Bodrum Turgutreiste her cumartesi günleri büyük bir pazar kurulmaktadır. Gıdadan eşyalara kadar her şeyi bulabileceğiniz Turgutreis Pazarı, dolmuşların bulunduğu noktanın hemen yanında bulunuyor.
Turgutreis Pazarındaki El Sanatları Sokağına uğramadan bu gezinizi sonlandırmamanızı öneririz. Pazarda tezgah açanlar sadece Turgutreisliler yerlileri değil. Turgutreisa aşık olup bölgeye yerleşen yabancıları da bir şeyler satarken görmeniz mümkündür. El yapımı küpeler, bileklikler, çeltikler kesinlikle beğeninizi kazanacak. Pazarda özellikle doğal taşlar yoğun ilgi görmektedir.

Muğla otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Bodrum ve Gümbet tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Bitez çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Gümüşlük gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Turgut Reis seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Yalı Kavak ve Torba Turistik yerleri gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Turgutreis Pazarı