Uludağ Otelleri Toplam 20 Otel Bulundu

Harita

Uludağ Otelleri

Uludağ otelleri, kayak tutkunlarına dört ay boyunca kesintisiz kayak imkanı sunar.

Uludağ Otelleri

Ülkemizde oldukça geniş bir turizm sektörel altyapı imkânı her yönde insanlara hizmet ederken, özellikle kış turizmi konusunda da alternatiflerin oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz. Uludağ Otelleri konaklama ve tesislerin mükemmel sunumlarıyla burada kaymak ve eğlenmek için en güzel pistleri bulmanız mümkün olacaktır. Kaliteli teleferik hizmetlerinin yanı sıra, snowboard, kayak ve kızak etkinlikleri Uludağ Otelleri özel sunumları arasında yer almıştır. Bursa şehrinin muhteşem güzellikler içerisinde Uludağın olağanüstü görkemli yapısı, elbette ki her sene çok fazla insanı turizm açısından bu bölgeye çekmiştir. Tam donanımlı otel hizmetleri ve sunumlarıyla desteklediği olağanüstü imkânlar, Uludağ Otelleri turizmin kanununda bir göstergesi olmuştur.


Yerli ve yabancı turistlerin özellikle kış turizmi konusunda birinci adres olarak gördükleri Uludağ Otelleri, buradaki tüm imkânları insanların ayağına serip, onlara her zaman en iyi şekilde sunumlarda bulunmuştur. Otel hizmetleri modern ve gelişmiş imkânlarla bütünleşirken, doğal güzelliklerin de bu konuda etkili bir ayrıntı olduğunu belirtmek gerekir. Ülkenin pek çok yerinden buraya akın akın turist gelirken insanların yaz olduğu gibi, kış turizmine de ilgisinin giderek daha da arttığını söyleyebiliriz. Bir idol haline gelmiş ve pek çok insanın turizm ve tatil anlayışını destekleyen Uludağ Otelleri , gerçekten kış turizminde ülkemizde en öncü sektörü oluşturmaktadır. Yaz sezonlarında daha çok deniz kenarında tatil geçirmek isteyen pek çok insanın, özellikle kış mevsiminde de farklı alternatifleri yönelmesi en doğal sonuç olarak karşımıza çıkacaktır. Uludağ Otelleri ve sunumlarını bir kez görüp bu hizmetlerden yararlandığınız zaman, daha sonraki tatil tercihlerinizde bu tecrübeleriniz size önemli derecede yol gösterici olacaktır. Kayak turizmi konusunda en tecrübeli bölgeyi temsil eden bununla da kalmayıp, insanlara sürekli yenilikçi ve olağanüstü hizmetleri sunan Uludağ Otelleri, kış turizminin sembolü haline gelmiştir. Marmara Bölgesinde böylesine özel bir imkânın olması, özellikle büyükşehirlerde de buraya ulaşımın daha kolay olması insanları cezbetmiş, kış turizmi konusunda Uludağ Otelleri seçeneği her zaman kendini ön plana çıkarmıştır.


Otel donanımı ve sunumlarıyla desteklediği tatil anlayışını her an için size sürprizlerle birlikte ayağınıza getiren bir anlayış, bu bölgede kış turizmini her zaman canlı tutmuştur. Size sürprizlerle birlikte sunacağı özel imkânların yanı sıra, bütün otellerin mutfağındaki özel sunumlarda yine etkili olacak birbirinden kaliteli yemekler ve restoran hizmetleri ile bu güzel yerde tatil geçirmek sizin için ve aileniz için bir ayrıcalık olacaktır. Ülkemizin geneli turizm altyapısı oluşturma konusunda oldukça zengin bir çerçeveye sahip olmakla birlikte, ister yaz isterse de kış turizmi konusunda, oldukça fazla alternatifin turistlere son olduğunu söyleyebiliriz. Yurtdışından adını duyurmuş belli başlı turizm alanlarından biri olarak dikkat çeken Bursanın Uludağ Otelleri, turizm ve tatil altyapısı hem yurt dışından hem de yurt içinden pek çok insana cezbetmiş ve kendine çekmeyi bilmiştir. Eğer siz de iyi bir kış turizmi konusunda tecrübe yaşamak ve mükemmel bir tatil geçirmek arzusundaysanız, Uludağ Otelleri ve imkânlarını mutlaka değerlendirmeye almanız gerekir. Erken rezervasyon sistemine başvurmanız halinde, bu bölgedeki turizm ve tatil imkânı daha uygun şartlarda kendini ayağınıza seveceğinizden de şüpheniz olmamalıdır.

Uludağ Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Aynalı Göl
Aynalı Göl

Bursa Uludağ'da Göller Bölgesinde bulunan göllerden biri de Aynalı Göl'dür. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 2310m'dir. Çevresindeki yeryüzü şekillerinin etkisiyle, diğer göllere kıyasla fazla güneş ışığı aldığı ve yansıttığı için Aynalı Göl ismini almıştır.

Göl seviyesinden bakıldığında, 2510m yükseklikteki Uludağ Dört Tepeler etkileyici bir manzara sunar. Yerli - yabancı pek çok dağcı ve gezgin tarafından ziyaret edilen göl yakınlarında, kaynak içme suyu bulunmaktadır.

Softaboğan Şelalesi

Bursa'nın en önemli doğal zenginlikleri arasında yer alan Softaboğan Şelalesi, Bursa Ovası'nın tümünü gören Bakacak mevkiinden aşağılarak inildikçe kendini göstermeye başlar. Tam bir doğa harikası olan bu şelale, aynı zamanda trekkıng yapma imkanıda sunmaktadır. Doğayla iç içe olacağınız ve huzur bulacağınız Softaboğan Şelalesi tabiatın tüm renkleriyle birleşip, eşsiz bir görüntüye ulaşmıştır.

Softaboğan Şelalesi
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi

1. ve 2. Gelişim Bölgeleri olmak üzere 2 ayrı bölgeden oluşan Uludağ Kayak Merkezi, Tur kayağı ve helikopterli kayak uygulamaları açısından oldukça uygundur. Bursa Uludağ Kayak Merkezinin bulunduğu alan 1.750-2.543m aralığındadır. Bu kayak merkezinde 12 teleski noktası 7 tane de telesiyej noktası mevcuttur. Ayrıca; 13 farklı pist bulunmakta olup kayak sezonu Aralık - Mart tarihleri arasındadır. Kar kalınlığı ise 3 metreye kadar ulaşmaktadır. Tek Kart turnike sistemi ile de kayak merkezinde gelen misafirler tüm pistleri tek kart ile kullanabileceklerdir.

Uludağ Milli Parkı

Uludağ'a gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan Uludağ Milli Parkı gördüğünüz an etkisinde kalacağınız bir yerdir. 1961 yılından beri koruma altında olan ve Milli Park olarak ilan edilen 12.762 hektarlık bir alan içinde yer almaktadır.

Uludağ Milli Parkı'na ulaşım oldukça rahat ve kolaydır. Dilerseniz karayoluyla dilerseniz de teleferik ya da telesiyejle bu bölgeye ulaşabilirsiniz.

Çok fazla çeşitte bitkinin bulunduğu bu bölgede bol bol oksijen alarak sevdiklerinizle birlikte zaman geçirebilirsiniz.

Uludağ Milli Parkı
Uludağ Kayak Pistleri
Uludağ Kayak Pistleri

Uludağ Kayak Pistleri

PİST NO TESİS ADI FİRMA UZUNLUĞU
1 MADEN TELESİEJ UYB 1980m
2 BEDEN TERBİYESİ TELESKİ UYB 1410m
3 KUŞAKLIKAYA TELESİEJ AĞAOĞLU 1850m
4 TUTYELİ TELESİEJ FİX GRAND YAZICI 1325m
5 KIRKGÖZLER TELESKİ UYB 470m
6 MONTE BAİA TELESKİ UYB 450m
7 KOÇOĞLU KARİNNA TELESKİ UYB 300m
8 KARTANESİ TELESKİ UYB 350m
9 MANDIRA TELESKİ UYB 350m
10 GONDOLA AĞAOĞLU 480m
11 İTALYAN TELESKİ GRAND YAZICI 750m
12 BELVU TELESKİ AĞAOĞLU 750m
13 CENNETKAYA TELESKİ CENNETKAYA 780m
14 CENNETKAYA TELESİEJ FİX CENNETKAYA 510m
15 ALKOÇLAR TELESKİ ALKOÇLAR 475m
16 KARKAY TELESİEJ FİX KARKAY 480m
17 AĞAOĞLU TELESİEJ FİX AĞAOĞLU 450m
18 BECEREN TELESKİ 01 BECEREN 575m
19 BECEREN TELESKİ 02 BECEREN 575m
20 FAHRİ TELESİEJ FİX AĞAOĞLU 761m
21 YAZICI TELESKİ İBRAHİM YAZICI 653m

Kilimli Göl

Uludağ'ın zirve göllerinden birisi de Kilimli Göl'dür. Uzaktan bakıldığında, berrak suyun dibinde bulunan taş ve kaya parçalarının oluşturduğu doku kilimi andırdığı için bu ismi almış olmalı.Bir buzul gölü olan Kilimli Göl'ün derinliği ortalama 4,5m'dir, yakalaşık 2330m rakımda bulunmaktadır. Gölün içi ve çevresi bitkilerle kaplıdır. Çevresine göre korunaklı olduğu için kamp içinde uygun alandır.

Hafta sonu kaçamağı yapan, Bursa, İstanbul gibi yakın bir çok çevreden gelenlerle yoğun bir ziyaret alır. Daha sakin, rahat bir gezi ya da kamp için hafta içi günler tercih edilmelidir. Uludağ sadece kışın kayak için değil her mevsim kendine has güzelliği ile sizleri bekliyor.

Kilimli Göl