Yalıkavak Otelleri Toplam 10 Otel Bulundu

Harita

Yalıkavak Otelleri

Kendine has olan o ince melteminin estiği Yalıkavak otelleri, sizleri bekliyor...

Yalıkavak Otelleri

Muazzam bir turizm potansiyeline sahip olan Muğla şehrinin, özellikle deniz kenarındaki bölgeleri yalnızca ülkemiz tarafından değil tüm dünya tarafından beğenilmiş ve takdir görmüştür. Bodrum ilçesinde bulunan Yalıkavak Otelleri, buradaki turizm kalitesini de görmek açısından önemli bir ayrıcalık olarak dikkat çekmiştir. Muhteşem doğasını olağanüstü Bodrum koylarıyla süsleyen, bununla da kalmayıp doğal güzellikleri masmavi denizde bütünleştiren bir ortamda hizmet veren Yalıkavak Otelleri, turizmin göz bebeği noktalardan biri olarak olağanüstü hizmetlerine en uygun şartlarda devam etmiştir. Modern anlayışla hizmet eden ve kaliteli bir tatilin gözde mekânı ve adres olarak dikkat çeken bir bölgede, sevdiklerinizle birlikte güzel bir tatil yaşamak istiyorsanız, inanın doğru adrese geldiğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz.


Bölgenin olağanüstü koşullarının yanı sıra,Yalıkavak Otelleri sunumları da ayrıcalıklı olarak değerlendirildiği zaman, eğlenceli keyifli ve güzel vakitler geçirmenin bu bölgede sıradan işler olduğunu sizde göreceksiniz. Son derece özel lezzetleri mutfağında yer veren bununla birlikte, günün her saatinde sürpriz eğlenceleriyle size özel sunumlarda bulunan Yalıkavak Otelleri ve imkânları, modern turizm noktasında da hangi hizmetleri daha iyi alacağınızı en uygun şartlarda size gösterecektir. Son derece donanımlı yapısı ve iç hizmetleri ile Yalıkavak Otelleri, otel içi hizmetlerinde uygun şartlı imkânları ve olağanüstü koşulları tatil için ne kadar doğru bir karar verdiğinizi size ispatlayacaktır. Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte kusursuz ve eksiksiz bir yaz tatili planları yapmak istiyorsanız, Yalıkavak Otelleri planınız için de dâhil olmalı ve güzel sunumlarıyla size özel imkânları her zaman ayağınıza getirmelidir. Olağanüstü güzellikler içerisinde bulunan oteller gözünüze hitap ettiği gibi, aynı zamanda Yalıkavak Otelleri imkânlarıyla bütünleşen doğal manzaraların özel sunumlarla daha destekli bir tatil imkânı tanıdığını söyleyebiliriz. Modern kaliteli ve üst düzey sunumlarla desteklenen muhteşem görseller bölgenin her tarafında karşınıza çıkarken, bin yıllardan beri insanların uygarlık için tercih ettiği bu güzel bölgelerde tarihi eserler de sizin ilginizi çekmeye yetecektir. Sadece Yalıkavak Otelleri imkânları değil aynı zamanda bölgedeki gezintilerinde sizin için eğlenceli bir etkinlik olduğunu söylemek yerinde bir tespit olacaktır.


İnanın erken rezervasyon sistemi ile Yalıkavak Otelleri ve konaklama imkânlarına sahip olursanız, burada geçireceğiz tatili çok uzun süreler unutamayacak ve aklınızdan çıkarmayacaksınız. Tam donanımlı imkânlarını en uygun şartlarla bütünleştirip, modernize edilmiş hizmetleri ile bütünleştiren Yalıkavak Otelleri, kaliteli bir tatilin gözde adresi ve mekânı olmaya devam edecektir. Oldukça uygun şartlarda tatil imkânına kavuşmak için erkenden yer ayırma işlemini yaptırmanız, planlı ve programlı hareket etmeniz, inanın sizin ve ailenizin iyi bir tercihini ön plana taşıyacaktır. Her yıl güvenle gelebileceğiniz ve tatil için tercih edeceğiniz Yalıkavak Otelleri, inanın asla pişman olmayacağınız kaliteli ve görselli hitap eden güzellikleri ile her zaman emrinize hazır olacaktır. Adını yalnızca ülkemize değil tüm dünyaya duyurmuş olan bu güzel bölgede, hizmetleriyle de ön plana çıkan Yalıkavak Otelleri, hem kaliteli hem de modern bir tatil anlayışının göstergesi olmaya devam edecektir.

Yalıkavak Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Akvaryum Koyu
Akvaryum Koyu

Yalı Kavak ve Bitez arasında bulunan bu bölge, güney kesime doğru ilerleyen bir iç ada ve yarım ada arasında kalan bu güzel saklı cennete bodrumlular akvaryum diye adlandırdıkları muhteşem yer. Bu bölgede yapılan tekne gezilerinin vazgeçilmez mekanlarından bir tanesidir.

Bu akvaryum koyunda tertemiz bir deniz pırıl pırıl bir hava ve derinliklere doğru baktığınızda en dibini görebileceğiniz kadar temiz bir deniz bulunmaktadır, bu koydan teknelerle denize girebilir günü birlik yat turlarıyla buranın tadını çıkartabilir yada denize girmeyerek güneşin tadını çıkartabilirsiniz.

Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Gümüşlük gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Turgut Reis seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Yalı Kavak Turistik yerleri gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

NT Resim Atölye ve Galerisi

2000 yılından bu zamana kadar Muğla Bodrum da yaşayan ressam Nebahat Timur Tokgöz ün resim atölyesi olan ve Bodrum Yalı Kavak yakınlarında yer alan NT Resim Atölyesi, bu zamana kadar pek çok sergiye de ev sahipliği yapmıştır.
Sergiler süresince galeri pazar hariç her gün saat 11.00 ila 19.00 arasında açık oluyor. Sergi olmadığı zamanlarda ise sadece çarşamba günleri saat 11.00 ila 19.00 arası ziyarete açıktır.

İçinde yaşadığı şehri katmanlarıyla algılayan bir sanatçı Nebahat Timur Tokgöz. Bu ülkede yaşanan, yaşanmış veya yaşanması olası her şeye onun resimlerinde görebilirsiniz. Dönüşen, değişen, gelişen kavramlar, bazen sembole dönüşen bir obje olarak, kimi zaman sadece bir ışık yansıması görünümünde onun tuvalinde hayat bulmaktadırlar. Sanatçının eserlerinde insan var oluşunun sorgulamalarını, kavgalarını zamansız ve mekansız olarak hissetmek mümkündür.

Nebahat Timur Tokgöz ün resimlerine baktığınızda içinizde harekete geçen duygunun ne olduğunu anlamak için önce galeriyi ve resimlerini gelip görmeniz gerekmektedir.

NT Resim Atölye ve Galerisi
Salmakis Bardakçı Koyu
Salmakis Bardakçı Koyu

Bardakçı koyu Bodrumun Yalı Kavak yakınlarında yer alan ve en popüler koyu ve en çok rağbet gören sahillerinden birisidir. Ünlülerin genel olarak tercih ettiği bu heyecan verici koyda Zeki Mürenin de çokça vakit geçirdiği bilinir.Antik dönemlerde Salmakis ve Hermaphroditos un aşk hikayesine mekan olan bu efsanevi koy, eskiden içme suyu kaynağıydı ve buradan çıkarılan içme suyu Bodrumda satılırdı. Çevresinde çok sayıda lüks otel, restoran ve gece kulübü bulunmaktadır ve bu çevrede tatiliniz boyunca eğlenememeniz mümkün değildir. Bu bölgeye ulaşım oldukça kolaydır. Kumlu bir plajı olan bölgeye marinadan yürüyerek 1 dakikada ulaşılabilmektedir. Denizden ulaşımda gayet kolay ve rahattır.Bardakçı koyuna gelirken arkadaşlarınızı, fotoğraf makinelerinizi ve en sevdiğiniz kıyafetlerinizi getirmeyi unutmayın. Çünkü burada hayatınızın en iyi anlarını geçirebilirsiniz.

Muğla otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Bodrum ve Gümbet tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Bitez çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Gümüşlük gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Turgut Reis seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Yalı Kavak ve Torba Turistik yerleri gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sandima Köyü

Muğla ilinde bulunan Yalıkavakın ilk yerleşim yerinden biridir Sandima Köyü Bodrum Yarımadası'nın o eşsiz  kokusunu ve havasını alabileceğiniz nadir yerlerden biridir. Yer olarak Yalıkavaktan yukarıda  bulunan Sandima Köyü, terk edilmiş bir vziyettedir. Her yerinden denizi görebilen bir  köy olup, terk edilmiş bir durumda da olsa, şu an bir ressam veya sanatkar burayı kendilerine yaşam alanı olarak uygun görmüşlerdir. Üstelik bir de sanat galerisi ve kafe kurmuşlardır. 

Muğla otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Bodrum ve Gümbet tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Bitez çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Gümüşlük gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Turgut Reis seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Yalı Kavak ve Torba Turistik yerleri gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sandima Köyü
Siba-Sibda Antik Kent
Siba-Sibda Antik Kent

Geriş Köyü

Yalıkavak beldesinin en güneyinde yer alan ve tepe üzerine kurulmuş ayrıca bodrum ilçesinin Tibeti olarak bilinmekte olan Geriş Köyü birbirinden ilginç yerleşim yerleri, harika ve benzeri olmayan bir manzarası mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Birçok sanatçının veya ünlülerin çok önce keşfettiği bu yerde ayrıca Geriş şehrinin yakınında Uranion şehri kalıntılarda yer almaktadır.  
Bu bölgede yer alan ve sahilinde bulunan İskele yani Kancalıburun kayalığı gemilerin girebildiği ender sığ limanlardan bir tanesidir.

Harika tarihi değerlere sahip olan bu Şehrimizde bazı gezginlerin de demiş olduğu gibi Bodrum ilçesinin Tibeti olarak anılmasıdır. Bu isimle anılmasının en büyük nedeni ise Yarım adada bulunan ve en yüksek Tepelerin birinde kurulmuş olması ve denize doğru uzanan Karakuzu tepesinin yanında yer almasıdır. Ayrıca her türlü karşı saldırıya karşı sırtını dağlara ufku denize bakan güneşin doğuşu ve batışını görebilen nadir bölgelerden bir tanesidir

Geriş Köyü