Yumurtalık Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Yumurtalık Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Yumurtalık Otelleri

Akdeniz Bölgesi'nde, Adana'da buluna Yumurtalık otelleri hakkında detayı bilgiler...

Yumurtalık Otelleri

Adana İline bağlı bir ilçe olan Yumurtalık, güneyinde İskenderun Körfezi, doğu ve güneybatısında ve batıda Karataş, kuzeyinde Ceyhan, kuzeydoğusunda da Hatay sınırları olan tarihi önem açısından bölgeyi ziyarete gelen gezginler tarafından tercih edilen yerler arasındadır.

Adana'ya 80 km mesafede olan ilçenin yüzölçümü 501 km2 olup, 2000 Yılı Nüfus Sayımındaki sonuçlara göre, toplam nüfusu 22.575'tir. Adana ilinin güneyinde yer alan Yumurtalık ilçe toprakları, düzlüklerden ve alçak dağlarla kuşatılmış tepeciklerden oluşmaktadır.

Yumurtalık ilçesinin gelirinin büyük çoğunluğu tarım, balıkçılık, turizm ve sanayiye dayalıdır. Bunların yanı sıra ilçe halkı geçimini daha çok tarımdan sağlamaktadır. Bölgede daha çok buğday, pamuk ve arpa üretimi yaygındır. Çok fazla olmasa da bölgede portakal, mandalina, üzüm, yerfıstığı ve soya yetiştirilir. Halkın büyük bölümü teknelerle Akdenizde de balıkçılık yaparken, Yumurtalık körfezinde de dalyanlarda balıkçılık yapılmaktadır.

Yumurtalık ilçemizde tarihi günümüze yansıtan eserler arasında, Antik Aigai kenti kalıntıları, Ayas (Kestanbol) Kalesi ve Ayas Su Kemeri bulunmaktadır. Kentin simgelerinden olan Yumurtalıkın karşısındaki küçük adada da Kız Kalesi denilen bir kale kalıntısı vardır.

Yumurtalık Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER