Yusufeli Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Yusufeli Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Yusufeli Otelleri

Yusufeli otelleri, hakkında detaylı bilgiler burada...

Yusufeli Otelleri

Artvin iline bağlı Yusufeli ilçesi karadenizin o muhteşem doğasını sizlere yansıtmaktadır. İlçe, Artvin il merkezinin güneybatısında yer alır. Artvinin merkezine olan uzaklığı yaklaşık 104 km olup ,ulaşım Erzurum,Artvin karayolu ile sağlanır.

Yusufeli İlçesi Erzuruma ise 140 km uzaklıktadır, Yusufeli kültürü Artvinin merkez, Ardanuç, Ardahan merkez, Posof ilçeleriyle aynı olup Erzurumun Uzundere, Tortum, Oltu, Olur ilçeleriyle ise yakın kültüre sahiptir.

Denizden yüksekliği 560 m olan Yusufeli ilçesi yüzölçümü ise 2327 km dir. Yusufeli ilçesinin yüzey şekillerini genellikle doğu batı doğrultusunda uzanan dağlarla, bu dağları birbirinden ayıran vadiler meydana getirmektedir. Yusufeli coğrafi konum ve iklim özellikleri itibarı ile çok engebeli, dağlık bir alana sahiptir.

Genellikle düzlük alanlar yok denecek kadar azdır. Yusufeli halkı geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlamakla birlikte gurbetçilik en önemli geçim kaynaklarındandır. Coğrafyanın dağlık ve işlenebilir toprağın çok kıt oluşu, halkı gurbetçiliğe zorlamıştır. İlçede sanayi tesisi ve istihdam yaratacak sektör yoktur. En meşhur yemeği Yusufeli Cağ Kebabıdır.

Yusufeli Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Yaylalar Köyü
Yaylalar Köyü

Turistler ve çevre iller tarafından sürekli rağbet gören Yaylalar Köyü Artvin İlinin Yusufeli ilçesine bağlı olup ilçe merkezine 50 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Günü birlik bir tur değil de uzun süreli bir tatil yapmak isterseniz de köyde konaklama tesisleri yer almaktadır. Her mevsimi ayrı güzel ve Yeşilin her tonunu özel kılan Yaylalar Köyü özellikle bahar ve yaz aylarında yoğun bir rağbet görmektedir. Yusuf Köyü Dağ Yürüyüşü sporu için oldukça müsaittir. Köy halkı ise genellikle köy dışında yaşarlar, yaz ayların da ise genellikle köylerine geri dönerler.