Zeytinli Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Zeytinli Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Zeytinli Otelleri

Turizm alanında oldukça başarılı olan Zeytinli otelleri sizleri bekliyor...

Zeytinli Otelleri

Zeytinli, Balıkesir ili Edremit İlçesine bağlı bir beldedir. Belde hem turizm alanında hemde zeytin üretimde oldukça başarılıdır. Akçay ile Edremit arasında bulunan kasana, Zeytinli kasabası adını yörenin en önemli ekonomik faaliyetlerinden olan zeytinden alır.

Asıl Zeytinli köyü Kazdağı eteklerindedir. 1990'lı yılların Akçay'ın birer tatil köyü olarak yurt çapında tanınmasıyla birlikte, Zeytinli de deniz turizmi açısından önem kazanmış ve giderek gelişmiştir.

Zeytinli Akçay'a 15 dk. uzaklıkta yer almaktadır. Bu beldenin plajı ve denizi oldukça temizdir. Sahilinde az da olsa moteller bulunmaktadır. Bu oteller yazın hizmet vermekte olup, gidilmesi durumunda önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir. Zeytinli de tanınan en eski tatil yerleşim bölgesi, Doktorlar sitesidir. Plajının temiz ve sakin olması sebebiyle tercih edilmektedir. Zeytinli Rock Festivali'nin de burada yapılaması, bu beldenin önemini artırmıştır. 2005 yılından bu yana her yıl düzenlenen bu etkinlik sebebiyle de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. 

Zeytinli Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Sutüven Şelalesi ve Hasan Boğuldu Göleti
Sutüven Şelalesi ve Hasan Boğuldu Göleti

Balıkesir Edremit ilçesinde Akçay karayolu üzerinde bulunan Zeytinli Kasabasındaki milli parkın içerisindeki Sutüven Şelalesi ve yakınındaki Hasan Boğuldu Göleti yemyeşil doğası, pınarı, küçük göletli ve şelalesiyle çok hoş bir piknik mekânıdır. Buradan Kaz Dağlarının panaromik manzarasını izleyebilirsiniz. Doğa ile içice yürüyüş yapmak için harika bir yerdir.

Balıkesir otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Balıkesirin tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Balıkesir çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Balıkesir gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Balıkesir seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Balıkesir gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.