Bir Masal Şehri Disneyland

Bir Masal Şehri Disneyland

Disneyland'a Nasıl Gidilir ? Disneyland'da Neler Yapılır ?

Eurodisney bir masal şehridir. İçinde o küçük çocuğu yaşatanlar için herkesin uğraması gereken bir yerdir. Mimari yapıları ile kendine hayran bırakan bir yapıtlara sahiptir. Kendimi masallar diyarına düşmüş gibi hissettim ama bu hissi size nasıl anlatabilirim bilmiyorum.

Eğer Paris bölgesinde iseniz tren ile ulaşım sağlayabilirsiniz. RER A treni ile Marne La Vallee – Park Disneyland durağından Disneyland’a ulaşabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 35 – 40 dakika sürmektedir. Eğer tur ile geliyorsanız size daha kolaylıkla ulaşım ve konaklama imkânı sağlanmaktadır.

Disneyland sabah 10’da açılmaktadır. Kapanış saatlerinde ise değişiklik olmaktadır bu değişiklikleri internet ve web sitesi üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Disneyland oldukça büyük bir alana kurulmuş bir eğlence merkezidir bu yüzden sabah erken saatlerde gelmenizi öneririm. Eğer gidebiliyorsanız hafta içi gitmenizi size şiddetle öneririm neden mi ? Çünkü ben hafta sonu tur ile gitmiştim ve oldukça fazla kalabalıktı. Eğer rahatça yürüyerek gezmek istiyorsanız hafta içi gitmelisiniz.

Disneyland oldukça büyük olduğu için ve gezilecek çok alanı olduğu için 1 gün size kesinlikle yetmeyecektir. Minimum 2 gün ayırmanızı öneririm. Kalabilme şansınız var ise bir tur aracılığı ile ya da kendinize bir otel rezervasyonu yapmanızı öneririm. Tur ile uygun fiyatlı ve günleri 2 günden fazla şekilde turlarda bulabilirsiniz.

Bir Masal Şehri Disneyland

Disneyland 2 Bölümden Oluşmaktadır;

İlk bölümde Disneyland Park bulunmaktadır. Oldukça büyük ve daha önceden yapılmıştır. Genellikle çocuklar için oluşturulmuş bir platformdur. İkinci bölümde ise Walt Disney Studios Park olarak geçmektedir. Burası ise genellikle yetişkinlerin girdiği daha çok ilgi alanını topladığı kısımdır.

Peki bu büyüleyici Disneyland Parkına girmenin bedeli nedir ? Sizlere şöyle özetliyeyim;

Eğer hafta içi gidecekseniz; Mini ticket ücreti,

Yetişkinler için 56 €

Çocuklar için ise 51 €

Super Magic en pahalı bilet türüdür.

Yetişkinler için ; 87 €

Çocuklar için ise ; 80 €’dur.

Ama mutlaka gitmeden önce internetten fiyatlara, fırsatlara ve indirimlere bakmanızı öneririm. Faydalı dönüş alacağınıza eminim.

Bu indirimlerin ve kampanyaların olduğu zamanlarda içeride gerçekleşen etkinliklerde kostüm farklılıkları gerçekleşmektedir.

Bir Masal Şehri Disneyland

Disneyland Park

Disneyland Resort, iki tema parkı, üç Disneyland oteli ve Dowtown Disney’den oluşmaktadır. Disneyland Word’de büyük bir bölümdür. Disneyland orijinal bir parktır. 1955 yılında inşa edilmiştir. Ana cadde dâhil 7 adet bölümü bulunmaktadır.

  • Aşk

  • Yaratık Ülkeleri

  • Fantasyland

  • Frontieland

  • Yıldız Savaşları: Galaxy’s Edge

  • Toontown

  • New Orelans Meydanı

  • Tomorrowland

Uyuyan Güzel Kalesi, parkın giriş kısmındadır. Ortada uzun bir yol ve yolun etrafında dükkanlar, hediyelik eşya, yemek bir çok çeşitleri ile mağazalar bulunmaktadır. Yolun karşısında ise Uyuyan Güzel Kalesi güzeller güzeli şatosu bulunmaktadır. Bu alanı etrafta gezen bir tren bulunmaktadır eğer denk gelirseniz ona binip gezmenizi öneririm çünkü oldukça büyük bir alan yorulma olasılığınız çok yüksektir.

Dıscoveyland, uzay temasının bu kadar güzel anlatıldığı bir yer olamazdı. Eğer sizde uzay meraklısı iseniz sizin için en muazzam yerlerden biri olacaktır.

Yıldız Savaşları, hey Star Wars hayranı mısınız ? İşte tam aradığınız ambiyans burada !

Gün boyu parkın içerisinde bir çok insan dolaşır, kimisi dans eder kimisi şovları ile kendisini kimi köşe başında oturum Disney karakterlerin imzalarını dağıtır. Böyle bir çok kendi alanında sizi büyüleyecek insanlarla karşılaşacaksınız.

Paris şüphesiz en önemli olan geç törenleri, her gün saat 5:00’te kapanış olarak düzenlenen sakın kaçırmayın!

Disneyland çocuklar yaşlılar ve gençler olmak üzere herkesin eğlenebileceği adrenalin & kalbinizin kaldırabileceğini sakinlikte olan bir çok eğlence oyuncakları ile çocuklarınıza gidip eğlenebilirsiniz.

Eğlence alanına gittiğinizde bir çok farklı aletlerle karşılaşacaksınız biletimizi aldık bekleme süremiz de oldukça uzun sürebiliyor 1 saat 1,5 saat gibi farklar gösterebiliyor. Peki, bu durumda ne yapabiliriz diye sorarsınız öncelikle zaten sırada bekliyorsunuz. Ama öyle bir durum var ki canınız sıkılmasın beklediniz sıra size bunaltmasın diye etrafa bir çok farklı Şekiller temalar ve buna benzer bir çok şey koyuyorlar bir de müzik ekliyorlar efsane güzel bir ortam oluşmaktadır.

Nemo’yu bulmak filmindeki renkli karakterlerle eğlenceli bir tren gezisi vardır, arabalar filmindeki şimşek Mac Queen ve arkadaşlarına binip gösteri yarışı yapabileceğiniz muhteşem bir rallisi bulunmaktadır. Bunlar dışında alacakaranlık kulesi de bulunmaktadır. Dizme köyü Disney ruhunu yansıtan temalarla hazırlanmıştır. Maceranın asla eksik olmayacağı Indiana Jones, uzayda, Perili Köşk, Büyük Gök gürültüsü dağı gibi bir çok maceralarını bulunmaktadır. İçinizdeki çocuğu ve yanınızda ki çocuğu en güzel şekilde ortaya çıkaracaksınız.

Şimdi hepiniz diyorsunuz bu kadar şeyi bir günde iki günde nasıl gezeceğiz evet çok haklısınız genellikle Disneyland gelmek isteyen herkes için önerimiz en az dört gün kalmaktır ve turlarla gelmek sizin için gayet uygun fiyata gelecektir. Ama Fransa’ya gelip bu güzel yere uğramadan dönerseniz önce içinizdeki çocuğu üzmüş olursunuz sonra çok pişman olursunuz. Aileniz, arkadaşlarınız ile güzel bir tatil ve eğlence katabilirsiniz hayatınıza şimdiden iyi eğlenceler dilerim.