FİLTRELE

SONUÇLARI FİLTRELE

KİŞİ BAŞI FİYAT ARALIĞI

Otel Türleri

Genel Özellikler

Bozcaada Vitis Hotel Resim

Bozcaada Vitis Hotel

Bozcaada, Çanakkale

 • Otopark
 • Kablosuz İnternet
 • Sigara İçme Alanı

Bozcaada Vitis Hotel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Bozcaada Vitis Hotel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Tenes Otel Resim

Tenes Otel

Bozcaada, Çanakkale

 • Otopark
 • Kablosuz İnternet
 • Sigara İçme Alanı

Tenes Otel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Tenes Otel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Ebruli Otel Resim

Ebruli Otel

Bozcaada, Çanakkale

 • Bahçe
 • Otopark
 • Kablosuz İnternet
 • Çamaşırhane
 • Ütü Hizmeti
 • Sigara İçme Alanı

Ebruli Otel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Ebruli Otel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Mylos Otel Resim

Mylos Otel

Bozcaada, Çanakkale

 • Bahçe
 • Otopark
 • Teras
 • Kablosuz İnternet
 • Sigara İçme Alanı

Mylos Otel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Mylos Otel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Elia Otel & Bağ Evi Resim

Elia Otel & Bağ Evi

Bozcaada, Çanakkale

 • Bahçe
 • Otopark
 • Teras
 • Kablosuz İnternet
 • Sigara İçme Alanı

Elia Otel & Bağ Evi en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Elia Otel & Bağ Evi fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Bozcaada Otelleri

Bozcaada Otelleri

Marmara Bölgesi’ndeki Çanakkale’ye bağlı bir ilçe olan Bozcaada, son zamanlarda turizm sektöründe giderek gelişen bir yer olmasına rağmen birçok tatil beldesine göre sakin kalabilmiş bir adadır. Şehir hayatının keşmekeşinden uzaklaşıp dinlenmek ve huzurlu bir tatil geçirmek için doğal ve tarihi zenginliklerle dolu bir yerdir.

Müstakil taş evleri, tarihi yapıları, Türk ve Rum mahalleleri, altın sarısı plajları, mis gibi çiçek kokan sokakları ve yöresel lezzetleriyle Ege Denizi içerisinde kalan ve mutlaka görülmesi gereken bir adadır. Ayrıca üzüm bağları, şarap fabrikaları ve Eylül ayında düzenlenen Bağbozumu Festivali de şarap tutkunlarının en çok ilgisini çeken yanlardandır.

Bozcaada küçük bir yerleşim yeri olması ve mimari yapısı sebebiyle misafirlerini genellikle butik oteller, pansiyonlar ve kamp alanlarında ağırlamaktadır. Rumların mimari yapısının etkisinde kalan taş evler ve bağ evleri butik otel olarak hizmet vermekte olup, ev konforunda bir tatil yapmanız için yörenin geleneklerine uygun olarak dizayn edilmiştir. Otellerin geneli denize yürüme mesafesinde konumlanmıştır. Bağ evlerinin yeniden dizayn edilmesiyle oluşan oteller genellikle merkezin dışında yer almaktadır ve doğanın içinde tatil yapmak ve dinlenmek isteyen misafirlerini ev sıcaklığında ağırlamaktadır. Eski taş evlerden otele çevrilen butik otellerse merkezde bulunan iki mahalle olan Rum ve Türk Mahallelerinde konumlanmaktadır. Bozcaada otelleri genellikle oda kahvaltı şeklinde hizmet vermektedir.

Bozcaada Kalesi

Gemiden iner inmez sizi karşılayarak selamlayan ve adanın en görkemli yapılarından birisi olan Bozcaada Kalesi, adada görülecek yerlerin başında gelmektedir. Boğazın hemen çıkışında yer alan Bozcaada yüzyıllar boyu istilaya açık bir yer olmuştur. Bu sebeple yapılmış olan kalenin ilk olarak ne zaman ve kimler tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Türkiye’nin en iyi korunmuş kalelerinden birisi olan Bozcaada Kalesi, Fenikeliler, Cenevizliler ve Venedikliler tarafından korunma amaçlı kullanılmıştır. Fatih Sultan Mehmet döneminde 1455 yılında kalıntılarının üzerine tekrardan inşa edilmiştir. Venedikliler ve Osmanlılar arasında yapılan savaşlar sırasında tahrip edilen kale Köprülü Mehmet Paşa döneminde 1657 yılında tekrar onarılmış, 2. Mahmut döneminde 1815 yılında ise neredeyse yeniden inşa edilecek kadar büyük bir tadilattan geçerek bugünkü görünümüne kavuşmuştur. Günümüzde içerisinde bir müze, eski mezar taşları ve tarihi eserler bulunmaktadır.

Meryem Ana Kilisesi

Bozcaada’nın Rum Mahallesi’nde bulunan Meryem Ana Kilisesi adanın en eski yapılarından birisi olma unvanına sahiptir. Tarihi kilisenin giriş kapısında 1869 tarihi yazılı olsa da Venedikliler zamanından beri orada olduğu tahmin edilmektedir. Kilise adanın ibadete açık olan tek Rum Ortodoks kilisesi olma özelliğini taşımaktadır.

Avlusunda bulunan 4 katlı çan ve saat kulesi zamanla yıpranmış ve üzerinde yarıklar ve dökülmeler oluşmuştur. Bu sebeple 1980’li yıllarda duvarları kazınmış ve metal bir kafesle çevrelenmiştir. 2006 yılında restorasyonuna başlanan kulenin tadilatı 2007 yılında tamamlanmıştır. Tarihi kilise ziyarete açık değildir ancak ibadete açık olması sebebiyle ayinler sırasında ziyaret edilebilmektedir.

Köprülü Mehmet Paşa Camii

İlk yapının ne zaman yapıldığı bilinmese de Venedikliler döneminde yıkılmış olan cami, daha sonra Köprülü Mehmet Paşa tarafından yeniden yaptırılmış ve onun ismini almıştır. Günümüzde halk arasında Yalı Camii olarak anılmakta olup, bir kitabesi bulunmamaktadır. Yıllar içerisinde birçok tadilat geçirmiş olan camii günümüzde hala ibadete açıktır.

Bozcaada Müzesi

Tarih boyunca birbirinden farklı birçok kültürü içerisinde barındırmış olan Bozcaada’nın tarihi zenginliklerinin sunulduğu özel bir müze olan ve Rum mahallesinde bulunan Bozcaada Yerel Tarih Müzesi mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Bozcaada Müzesi, tarihi eserlerin sunumu ve ilginç açıklamalarıyla bildiğimiz müzelerden farklı olarak daha sıcak bir ortam ve keyifli bir gezi sunmaktadır. 2013 yılında ‘’Yunan kültürünü, Yunanistan’ın dışında da en iyi şekilde tanıtarak, iki halk arasında barış kültürünün yayılmasını sağladığı’’ için UNESCO’dan ödül almıştır.

Müzenin mağazasında kitap, katalog, kartpostal, antik döneme ait replika Tedendos sikkelerinden yapılmış kolyeler, küpeler, seramik kupalar gibi adayı anımsatan hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

Bozcaada Müzesi’nde sergilenen koleksiyonlardan bazıları şunlardır; eski Bozcaada fotoğrafları, Osmanlı’dan kalma objeler ve evraklar, Çanakkale Savaşı sırasında üs olarak kullanılmış olan Bozcaada’da yabancı ülkelerden kalma malzeme ve belgeler, eski dönemlerden kalma Bozcaada'lı esnaflara ait canlandırma köşeleri (doktor, marangoz, duvarcı, terzi, ayakkabıcı, demirci, fıçıcı, küfeci, meyhane, kahveci v.b.), denizciler, kaptanlar ve süngercilere yönelik objeler, hikayeler, fotoğraflar, bağcılık ve şarapçılıkta kullanılmış çeşitli aletler, belgeler, etiketler, eski ada şaraplarından oluşan şarap mahzeni.

Ayazma Plajı

Bozcaada’nın en meşhur plajı Ayazma, yerleşimin yoğun olduğu merkeze 7 km mesafededir. Ulaşım için adanın minibüslerini kullanabilir ya da motor kiralayarak gidebilirsiniz. Tertemiz bir denize, ince taneli, altın sarısı renkli kumsalındaki güneşlenme alanına sahip plaja giriş ücretsizdir. Etrafta bulunan cafeler, restoranlar ve marketlerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, su sporlarıyla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Akvaryum Koyu

Mermer Burnu olarak da bilinen Akvaryum Koyu, adanın en güzel yerlerinden birisidir. Koya ulaşım için özel aracınızın bulunması gerekiyor. Şehir merkezinde bulunan rent a carlardan motosiklet kiralayarak da ulaşımın mümkün olduğu koyda, sualtı yaşamı çok zengin. Bu sebeple dalış yapmak isteyen misafirlerin çok fazla ziyaret ettiği bir nokta olan koya giderken yanınızda deniz gözlüğü götürmenizi tavsiye ederiz.

Bozcaada Rüzgar Gülleri

Çanakkale’nin boğaz sebebiyle ünlü rüzgarı Bozcaada’yı da etkisi altına almıştır ve bu özelliği fırsata çevirmek için elektrik üreten rüzgar gülleri kurulmuştur. Türkiye’nin üçüncü rüzgar enerji santrali bu adada kurulmuştur. Bozcaada’nın ihtiyacının 30 kat fazlasını üreten rüzgar gülleri, bu görevinin dışında görsel olarak da adayla bütünlük sağlamaktadır. Özellikle gün batımı manzarasını görmek isteyebilirsiniz.

Bozcaada Bağbozumu Festivali

Bozcaada yüzyıllardır üzüm bağları ve şaraplarıyla ünlü bir adadır. Ege’nin en güzel üzümlerinin yetiştirildiği bağlardan toplanan üzümlerden yapılan şaraplar adanın en büyük gelir kaynaklarından birisi.

Bağbozumu şenlikleri de bir yıllık emeğin sonucunda tüm bağcıların ve ada sakinlerinin yıllardır birlikte kutladığı bir şenlik. Son 20 yılda gelişen turizm hareketiyle beraber bu şenlikler adada büyük bir etkinlik halini almış ve daha eğlenceli hale gelmiştir.

Adanın bağcıları ve işçileri, festival için gelen misafirlerini de traktörlere bindirerek bağları gezdiriyor, üzümler toplanıyor ve eski usule uygun olarak adanın meydanına taşınıyor.

Bu etkinlikle başlayan festival 3 gün sürüyor ve etkinlik boyu Bozcaada Kalesi’nde konserler düzenleniyor. Yerli halk, ev yapımı şarap, reçelden yapılan takılar, reçeller ve buna benzer birçok ürünü stantlarda satışa sunuyor. Aynı zamanda adanın genç kızlarının katıldığı Üzüm Güzeli yarışması ve bağcılar arasında düzenlenen Çavuş Üzümü yarışması düzenleniyor.

Bozcaada’da Neler Yenir?

Ege mutfağına özgü çeşitli otlar ve zeytinyağı Bozcaada’nın da vazgeçilmez lezzetlerinden. Çeşitli otlar, deniz ürünleri, el yapımı reçeller ve Girit mezeleri, el açması börekler ve otlu gözlemeler mutlaka denemeniz gereken lezzetler.

Bozcaada sokaklarına atılan masalarıyla adanın sokaklarını süsleyen ve canlandıran deniz ürünleri restoranlarında mutlaka taze deniz mahsullerinin ve meşhur Girit mezelerinin tadına mutlaka bakmalısınız.

s