FİLTRELE

SONUÇLARI FİLTRELE

KİŞİ BAŞI FİYAT ARALIĞI

Otel Türleri

Çocuklar İçin

Alt Bölgeler

Genel Özellikler

Atam Hotel Burdur Resim

Atam Hotel Burdur

Burdur Merkez, Burdur

 • Bahçe
 • Kablosuz İnternet
 • Çocuk Dostu (0-6 Yaş Çocuk Ücretsiz)

Kapıda Ödeme
Atam Hotel Burdur en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Atam Hotel Burdur fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Hotel Özeren 1 Resim

Hotel Özeren 1

Burdur Merkez, Burdur

 • Kablosuz İnternet
 • Ütü Hizmeti

Hotel Özeren 1 en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Hotel Özeren 1 fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Kayışlıoğlu Otel Resim

Kayışlıoğlu Otel

Burdur Merkez, Burdur

 • Asansör
 • Kablosuz İnternet
 • 7/24 Oda Servisi

Kapıda Ödeme
Kayışlıoğlu Otel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Kayışlıoğlu Otel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Tefenni Villas Burdur Resim

Tefenni Villas Burdur

Tefenni, Burdur

 • Evcil Hayvan Kabul Ediyor
 • Bahçe
 • Otopark
 • Kablosuz İnternet
 • Çamaşırhane
 • Çocuk Dostu (0-12 Yaş Arası 1.Çocuk Ücretsizdir.)

Kapıda Ödeme
Tefenni Villas Burdur en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Tefenni Villas Burdur fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Grand Özeren Otel SPA Resim

Grand Özeren Otel SPA

Burdur Merkez, Burdur

 • Otopark
 • Kablosuz İnternet
 • 7/24 Oda Servisi
 • Çamaşırhane

Grand Özeren Otel SPA en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Grand Özeren Otel SPA fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Burdur Otelleri

Burdur Otelleri

Doğal ve tarihi güzelliklere sahip olan Burdur, Güneybatı Anadolu Bölgesi’nde, Göller Yöresi’nde yer almaktadır. Burdur’un nüfus yoğunluğu merkez Merkez ilçesinde bulunmaktadır. Burdur’ da dağlık ve engebeli alanlar çoğunluktadır. Bu şehrin Paleolitik Çağ’a dayanan bir tarihi vardır. Burdur’ da gezilip, görülecek çok yer vardır.

Burdur’un İklimi

Burdur’ da karasal iklim özellikleri görülmektedir. Bulunan yüksek dağlar nedeni ile Bölge Akdeniz ikliminden ayrılır. Yaz ayları sıcak geçerken, kış ayları oldukça soğuk geçmektedir. KIş günleri genellikle kar yağışlı geçer. Kıyı kesimlere doğru gidildikçe daha ılıman bir iklim etkisini gösterir.

Burdur’a Nasıl Gidilir?

Ankara-Antalya ve İstanbul-Ankara karayolları üstünde yer alan konumu sebebiyle Burdur’a kendi arabanız ile rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. Burdur ile İstanbul arasında ki uzaklık 570 km, Ankara’ya olan uzaklık ise 410 km dir. Toplu taşıma ile ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler için ise ülkemizin çoğu şehrinden düzenlenen otobüs seferleri mevcuttur. Burdur’un merkezinde bulunan Burdur Otogarı, şehrin her yerine servis ya da otobüs imkanı sunmaktadır. Ayrıca Burdur’a havayolu ile gelmek isterseniz de şehire 25 km mesafe bulunan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Burdur’da Gezilecek Yerler

Burdur özellikle son zamanlarda en çok ziyaret edilen şehirler arasına girmiştir. Her mevsim tercih edilebilecek bu şehir gezilecek çok yer bulunmaktadır.

Salda Gölü

Türkiye’de bulunan göller arasında en derin tatlı su gölü olan Salda Gölü, 185 metredir. Salda Gölü, berrak bir suya, muhteşem bir renge sahiptir. Temizliği ve sahip olduğu küçük kumsalı ile yüzme imkanı da sunar. Ziyaretçilerin oldukça ilgisini çeken bu yerde doğanın içinde huzuru bulacaksınız. Ayrıca zamanla çekilen sular, gölde 7 adet adanın ortaya çıkmasına neden olmuştur. Gölde mevcut olan kil, magnezyum ve soda nedeni ile bazı hastalıklar için tercih edilmektedir.

Burdur Gölü

Türkiye’ de ki en derin göller arasında yerini alan bir diğer göl ise Burdur Gölüdür. Ülkemizin en büyük 7. gölü olan Burdur Gölü, tuzlu bir suya sahiptir. Bu gölde yüzlerce kuş türü hayatını sürdürmektedir. Akıntı bulunmayan Burdur Gölü, son senelerde yelken, kano ve kürek gibi sporların yapılmasına da olanak sağlamaktadır.

İnsuyu Mağarası

Burdur’a 13 km mesafede bulunan İnsuyu Mağarası, Türkiye’de turizm için açılan ilk mağaralar arasında yerini almaktadır. 597 metre uzunluğa sahip olan mağara, doğal bir yapıdır. Görenlerin hayran kaldığı İnsuyu Mağarası, yılın her zamanı 14 derece sıcaklıktadır. Mağaranın içerisinde bulunan ufak göl birikintilerinin, astım ve cilt hastalıklarına iyi geldiği söylenir. Binlerce sene önce oluştuğu düşünülen İnsuyu Mağarası, Burdur seyahatinizde görmenizi mutlaka tavsiye ettiğimiz yerlerin başında gelmektedir.

Burdur Ulu Cami

Şehir merkezinin Pazar Mahallesi’nde yer alan Burdur Ulu Camii yüksek bir tepede bulunmaktadır. 1300 yılında yapılmış olan bu köklü cami ziyaretinizden sonra, hemen yanında bulunan saat kulesini de görmelisiniz.

Sagalassos Antik Kenti

Merkeze 33 km mesafede bulunan Sagalassos Antik Kenti, Ağlasun ilçesinde yer almaktadır. Roma İmparatorluğu’nun önemli şehirlerinden olan Sagalassos, bugünlere korunarak gelebilmeyi başaran antik kentlerimizdendir. Antik kentte bulunan tiyatro, dünyada ki en yüksek rakımda olan tiyatrodur.

Kibyra Antik Kenti

Gölhisar ilçesinde bulunan Kibyra Antik Kenti, Roma ve Lidya uygarlıklarının oldukça önemli şehirleridir. Tiyatro, meclis binası, stadyum, hamam, anıt mezarlar çok az bir hasarla bugüne kadar gelebilmiştir. Arkeoloji kazıları neticesinde stadyumda gladyatörlerin dövüştüğü tespit edilmiştir. Stadyuma giderken oldukça fazla sayıda gladyatör mezarı bulunmuştur.

Susuz Kervansarayı

Susuz köyünde bulunan Susuz Kervansarayı önemli bir tarihi eserdir. Bu alanda yapılan kazı çalışmalarında onlarca tarihi eser bulunmuştur. Sahip olduğu ilgi çeken giriş kapısı, geometrik desenlerle tasarlanmıştır.

Burdur Arkeoloji Müzesi

Burdur Arkeoloji Müzesi, 1956 senesinde kurulmuş, 2001 senesinde düzenlenmiştir. Bu müzede, Burdur’ da yapılmış olan kazı çalışmaları sonucunda bulunmuş 60.000’ den fazla tarihi eser yer almaktadır. Ülkemizde bulunan müzelerden en zenginleri arasında bulunmaktadır.

Burdur Mutfağı

Burdur mutfağı ağırlıklı olarak, sebze yemekleri, et ve balıktan oluşmaktadır. Burdur’a özgü lezzetlerin başında; Burdur usulü testi kebabı, Burdur şiş, çekme, gazel böreği, çanak ekmeği, Burdur usulü peynirli pide, Burdur muhallebisi, kabak helvası yer almaktadır.

Burdur’ da Konaklama

Burdur’ da konaklama açısından pek çok seçenek vardır. Merkezde konaklamak isterseniz; şehir otelleri, pansiyonlar ve termal otelleri tercih edebilirsiniz. Kamp severler ise Salda Gölü yakınında bulunan kamp alanlarını tercih edebilirler. Ayrıca Göl yakınında bulunan oteller mevcuttur.

Burdur’ da Gece Hayatı

Burdur huzurlu ve sakin bir seyahat için tercih edilecek bir lokasyondur. Hareketli bir gece hayatı yoktur. Burdur’un merkezinde bazı kafe ve barlar bulunmaktadır. Buralarda müzik dinleyip yemek yiyebilirsiniz.

Burdur’ da Alışveriş

Burdur’ da geleneksel bir alışveriş tercih ederseniz, dokumacılık burada çok eski bir gelenektir. Burdur alacası ve Burdur bezi geleneksel el sanatlarındandır. Bunların dışında, masa örtüsü, atkı, şal ve el bezi gibi hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Burdur pazarında organik gıdalar alabilirsiniz. Bakırcılar Çarşısı’nda bulabileceğiniz cezve, fincan, tava, çaydanlık gibi bakır eşyaları görebilirsiniz.

Burdur’ a Ne Zaman Gidilir?

Aralık ayında en fazla yağışı alan Burdur, Ağustos ayında ise en kurak zamanı geçirmektedir. Burdur seyahatiniz için en ideal zamanlar ilkbahar ve yaz mevsimleridir. Burdur’ da her sene 18-21 Ağustos tarihleri arasında Salda Gölü Bisiklet Festivali düzenlenir. Eylül ayında Göl Festivali, Temmuz ayında ise Yayla Kültür Şenlikleri düzenlenmektedir.

s