FİLTRELE

SONUÇLARI FİLTRELE

KİŞİ BAŞI FİYAT ARALIĞI

Genel Özellikler

...

Bayezid Han Konak

Amasya Merkez, Amasya

 • Bahçe
 • Otopark
 • Kablosuz İnternet
 • Çocuk Dostu (Yetişkin Otelidir.)

Kapıda Ödeme
Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
...

Robin Hood Hotel

Beykoz, İstanbul

 • Engelli Odası
 • Bahçe
 • Otopark
 • Çocuk Dostu (0-6 yaş 1. cocuk ücretsizdir.)

Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
...

Alaçatı Cadde 75 Luxury Hotel

Çeşme, İzmir

 • Bahçe
 • Otopark
 • Kablosuz İnternet

Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
...

Lemon Garden Cunda Hotel

Ayvalık, Balıkesir

 • Bahçe
 • Teras
 • Kablosuz İnternet
 • Çocuk Dostu (0-6 Yaş 1.Çocuk Ücretsizdir.)

Kapıda Ödeme
Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
...

Papazın Konağı Butik Otel

Ayvalık, Balıkesir

 • Teras
 • Kablosuz İnternet
 • Çamaşırhane
 • Çocuk Dostu (0-1 Yaş 1.Çocuk Ücretsizdir.)

Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
Butik Oteller

Butik Otel Nedir?

Son yıllarda tatilciler tarafından popüler hale gelen butik otellerin sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Butik otellerin diğer otellerden farkı nedir diye soracak olursanız büyük otellerden daha az oda kapasitesi olan butik oteller bununla paralel olarak daha az çalışanıyla kişiye özel hizmet veriyor. Bu durumu şöyle özetlemem gerekirse çalışanlar yemek servisinizi yaparken, odanıza çıkarken vb. birçok durumda isminizle hitap edebilir. Yani butik otellerde konaklarken kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz. Oldukça samimi ve sıcak olan butik otellerin fiyatları da diğer otellere göre daha makul. Genellikle kendi sahipleri tarafından işletilen butik oteller işletmeciye istediğiniz zaman ulaşabilme imkanı verir. Butik otellerin bir başka özelliği ise herbirinin kendine öz tarzının olması. Eski köşkten ya da bir köy evinden çevrilip butik otel haline getirilen yapılarda içeri girdiğinizde ve gezdiğinizde antika eşyalarla, daha önce görmediğiniz tasarım ürünlerle karşılaşabilirsiniz. Bazı butik oteller her odaya farklı bir isim verir. Bazıları ise suite oda, standart oda, dublex oda olarak da isimlendirebilir. Bu durumlarda isimlere göre odanın size sundukları da değişir. Kendinizi kendi köyünüzde gibi hissedebileceğiniz butik otellerde size sunulanlar normal otellere göre farklı olabilir. Örneğin işletmeciniz bahçeden topladığı taze meyvelerden size ikram edebilir. Ya da sabah kahvaltınızda kendi yetiştirdiği tavukların taptaze yumurtalarının tadına varabilirsiniz. Bunları büyük otellerde bulmak pek mümkün değil çünkü müşteri sayısı arttıkça kişiye özel hizmet azalıyor.

Sessizlik Arayanlar İçin

Sonuçta tüm yılın yorgunluğunu atacağınız tatilde gürültü istemesiniz. Kendinizi ve kafanızı dinleyebilmeniz için butik oteller hizmetinizde. Kocaman bir tesisde kalabalık bir grup ile tatil yapmak mı yoksa az ve öz kişiyle huzurlu bir şekilde tatilinizi geçirmek mi? Çoğunuzun cevabı bellidir. Birçok butik otel belirli bir yaşın altındaki çocukları parasını vermek isteseniz dahi kabul etmezler. Bunun başlıca sebebi de sessizlik konseptini bozmamak. Çocuklu aileler için bu sıkıntı yaratsa da bütün butik oteller çocuk kabul etmiyor demiyorum. Tabii ki aralarında çocukları da alan oteller var ama siz yine de gitmeden önce bir araştırın. Bu araştırın kelimesini hem çocuklu aileler için hem de sessiz bir tatil isteyenler için söylüyorum. Eğer çocuğunuz varsa gittiğiniz yerde kapıdan dönmemek için araştırın. Eğer sessiz bir tatil istiyorsanız ve hiç çocuk sesi çekemem diyorsanız siz de gideceğiniz butik otelin çocuk alıp almadığına bakın.

Her Küçük Otel Butik Otel Değildir

Bir otelin beş yıldızlı olabilmesi için nasıl bazı kriterler varsa butikler için de bazı kriterler var tabii ki. Bir butik otelin mimari tasarımı ve dekorasyonlarının kendilerine özgü olması gerekirken aynı zamanda da eğitimli personelleri ile kişiye özel hizmet vermeleri de gerekmektedir. Günümüzde tabelasında butik otel yazan fakat içlerine bakıldığında butik otelle hiçbir alakası olmayan yerler bulunuyor. Ne yazık ki bunların sayısı oldukça fazladır. Bu yüzden defalarca söylediğim gibi yine söylüyorum, butik otelinizi seçerken sağlam bir araştırma yapmanız lazım. Evini, yazlığını vb. mülklerini otele çeviren herkes butik otel olduklarını savunuyor. Odalarının az olmasından da kaynaklı kendilerini butik otel olarak tanıtan tesisler hizmet kalitelerinin daha üstünde fiyat talep edebiliyorlar. Bu durum gerçek butik otel işletmecilerini zor durumda bırakıyor.

Butik Otelleri Neden Tercih Etmelisiniz?

Bu otellerde kendinizi özel hissedecek ve tüm personeller sanki sadece sizin için çalışıyorlar gibi hissedeceksiniz. Bunun yanında otelin işletmecisiyle ve personellerle arkadaş olmanız da oldukça muhtemel. Şikâyetlerinizle, isteklerinizle anında ilgilenirler ve hemen çözmeye çalışırlar.

Diğer büyük oteller size birkaç gün sonra sıkıcı gelmeye başlayabilir. Her gün aynı şeyleri yaptığınız için sıkılabilirsiniz. Fakat butik otellerde kendinizi evinizde gibi hissedeceğinizden dolayı daha keyifli zaman geçireceğinizi bilmenizi isterim.

Diğer oteller hemen hemen benzer yapıdalardır. Fakat butik otellerin her birinin tarzları ve tasarımları birbirinden farklıdır. Bu yüzden butik otelde odanızda kalmak, dışarı çıkmamak bile hoşunuza gidecek.

İşletme sahibinin taze taze topladığı meyveleri size ikram edeceğini belirtmiştim zaten. Dalından taze koparılmış sebzelerle yapılan yemekler diğer otellerden farklı olarak tamamen doğal bir şekilde masanızı süsler.

Butik otellerin bir çoğunda hijyene fazlaca önem verilir. Diğer oteller için bu böyle değildir demiyorum elbette ama butik otellerde daha küçük olmasından kaynaklı her zaman temiz tutulur. Ama yine de dediğim gibi ben sadece butik otel açısından yazıyorum büyük oteller temiz ve hijyenik değil demiyorum.

Butik otellerin fiyatları biraz yüksek olabilir. Butik otelinizi seçmeden önce işin maddi kısmını da göz önünde bulundurun derim. Bütün butik oteller bahsettiğim kadar muhteşem değil ne yazık ki. Doğru seçimi yapabilmek için öncesinde mutlaka bir araştırma yapın.

Türkiye’de Butik Otel Konsepti

Seksenlerin başında büyük şehirlerde meydana gelen bu konsept ülkemizde de son yıllarda oldukça yoğun talep görmektedir. İstanbul gibi büyük şehirlerin yanı sıra Alaçatı, Bodrum, Cunda gibi tatil beldelerinde de çok sayıda butik otel bulunmaktadır. Bu çok fazla butik otel arasından seçim yapmak zor olabiliyor. Bu gibi durumlarda tabi ki en mantıklı hareket butik otellerin arasında karşılaştırma yapmak. Daha önce giden bir tanıdığınız varsa bu durum sizin için daha avantajlı olabiliyor çünkü birinci ağızdan gitmek istediğiniz yer hakkında en objektif yorumu alabilirsiniz.

Butik Otel Konseptleri

Son zamanlarda ülkemizde alışılmışın dışına çıkan çok farklı butik otellerle karşılaşmanız mümkün. Butik otel konseptleri hakkında şunları belirtebiliriz;

Ücrete dahil oda kahvaltı veya açık büfe kahvaltı ile güne güzel bir kahvaltıyla başlayacaksınız.

Küçük ve şirin bir havuzda yüzüp sıcak havda kendinizi havuz suyu ile serinletebiliyorsunuz.

Şık ve memnuniyetinizi kazanacak detaylarıyla odalarda güzel zamanlar geçirebiliyorsunuz.

Müşteri memnuniyeti butik oteller için oldukça önemli.

Merkezi konumda olması ve kolay ulaşımı sağlaması da butik otel için önemli bir etken.

s