Çatalca Flamingo Köyü

Çatalca Flamingo Köyü

Flamingo köyü nerede? Çatalca Flamingo Köyüne nasıl gidilir?

İstanbul’un yoğun iş havasından sıkıldınız mı? Sakin ve huzurlu çok uzaklaşmadan bir yer mi arıyorsunuz? Doğa ile iç içe çocuğunuzun güzel bir mekanda oksijen havası ile gününü geçirmesine ne dersiniz ? Siz de bu ülkemizin güzel alanların da anı bırakmak ister misiniz ?

Flamingo Köyüne Nasıl Gidebiliriz?

İstanbul Çatalca ilçesinde bulunan Flamingo köy şehre 1-1.5 saatlik uzaklıktadır. İstanbul’un yüz ölçümü bakımından en büyük ilçesidir. Toplu taşıma ile Yeni bostandan binip gidebilirsiniz. Özel aracınız ile navigasyonu kullanmanız sizin için en doğru seçenek olacaktır.

Flamingo köyü hem bir doğal yaşam alanı hem kahvaltı mekanıdır. İstanbul kalabalığından ve yoğun iş hayatının koşuşturmasından uzaklaşmak ve güzel sakin huzurlu bir hafta sonu geçirmek isteyenler için harikulade bir yerdir.

İsmi Neden Flamingo Köyü ?

İsmini flamingolarından alan bir flamingo köyüdür. Çam ağaçlarının altında güzel bir kahvaltı ile çocuğunuz çocuk oyun alanlarında oynayarak eğlenceli bir gün sunar. Bunun yanı sıra hayvanat bahçesi bulunmaktadır. Size bir değişik aktivite olarak ve çocuklarınız için eğlenceli bir gün olacaktır.

Neleri Bilmeliyiz ?

Flamingo Köy

Flamingo köy denilince bilinmesi gereken hizmetlerden biri de açık büfesi ile sizlere çeşitli yemek seçenekleri sunmaktadır. Bunun yanı sıra piknik tarzında barbekü mangal hizmetleri vardır. Aynı zamanda aile ile gelen misafirler için çocuk parkları ve hayvanat bahçesi alanlarına ilgi duyulmaktadır. Başka bir seçenek olarak yunus bisikletler var dere içerisinde flamingolarla beraber vakit geçirerek ufak bir gezi gerçekleştirebiliriz.

Peki bu hayvanat bahçemizde ne tür hayvanlarımınız var : başta flamingolar olmak üzere, tavus kuşları, kazlar, sülünler, ördekler ve tavuk gibi bir çok hayvan bulunmaktadır.

Flamingo Köy Giriş Fiyatları?

İstanbul Avrupa yakasından gidebileceğiniz, İstanbul stresinden uzaklaşabileceğiniz yerlerden biridir. Flamingo köyde yeme-içme kahvaltı gibi konularda size bilgi vermek isterim. Girişte sizlerden belirli bir miktar 100₺ civarında bir ücret alınıyor. Sizden alınan ücret ile içeride açık büfe kahvaltı fiyatı verdiğiniz fiyatın içinden düşülüyor. Eğer yemek yiyecekseniz et-tavuk türlerinden seçim yapıyorsunuz bu da verdiğiniz fiyat içinden düşüyor. Size barbekü veya mangal seçimleri ile servis ediliyor. Kısacası sizden belirli bir miktarda alınan fiyat üstünden düşerek geri kalan parayı alıyorlar. Gitmeden önce mutlaka arayıp ön bilgi almanızı sizlere öneririm.

FLAMİNGO KÖY YEMEK FİYATLARI

Açık büfe kahvaltısı

hafta içi : 80₺

hafta sonu : 90₺

0-3 yaş arası ücretsiz 3+ üzeri %50 indirimlidir.

Kahvaltı her sabah 9:30 ile 13:30’da bitmektedir. İşletme satın alınan etleri ücretsiz servis etmektedir. 80-100₺ arasında bir fiyat çizelgesindedir.

Flamingo Köy

Flamingo Köye Gittiğimde Neler oldu ? Neler Hissettim ?

Aile ve arkadaş ile vakit geçirmenin bedene ve ruha ne kadar iyi geldiğini iyi biliyoruz. Doğa ile iç içe bir gün geçirmek. Bu cümle deki rahatlatıcı bir huzur iç bir kelime de yok. Farklı etkinlikler ile hayatımızı en güzel derecelere böylelikle çıkarabiliriz. Zaman kaliteliği denen şey herhangi biri sizin hayat enerjinizi yükseltecektir. Uzak bir yerlere gidilemeyecek konumlarda olabiliyoruz bazen hayat akışımız iş hayatımız, okulumuz bizi bu konularda kısıtlamaktadır. Yaşadığınız yerlere yakın bir çok turizm, tarihi ve doğa alanları en kaliteli vakit geçirme yerleridir. Enteresan bir yanı flamingo olması ben ilk gitmeyi düşündüğüm de ilk oluşan heyecanım ‘flamingolar varmışşş’ heyecanına kapılmış hey daha önce flamingo görmemiştim bu çok normal bir davranış. Sonrasında ise gittiğimde fiyat çizelgesi ortamına göre gayet uygun bir fiyatlandırma olduğunu gördüm. Kendimi kötü hissettirmedi ve hakkını verdiğini açık bir şekilde ispatladı. Bir çok hayvanat bahçesine gittim genellikle büyük baş hayvanlarla alakalı veya akvaryum tarzında olanlara gittim bu hayvanat bahçesi biraz daha minimal ve insanda şeker görünümlü bir heves bırakıyor. Benim yanımda küçük kuzenlerim vardı. Onlar için de çok güzel vakit geçirme sebebi olan oyun alanlarını anlatmama gerek yok diye düşünüyorum. Çünkü çocukların en sevdiği ve arkadaş edindiği sosyal ortamlardan biri oyun alanlarıdır. Farklı bir içerik olarak yunuslar vardı. Denemeden geri dönemezdim. Yanınızda flamingolarla beraber güzel bir su üstü gezinti yaşattılar. Flamingoları yakından görmek sanırım oraya gitme sebeplerimden biriydi.

Ben mutlu bir gün geçirdim. Unutmayın mutlu olmak kelimesi cümle içerisinde kolaca kullanılabilen bir kelimedir. İç dünyanızın gerçekten bunları yaşamak ise tamamen size ve yaptıklarınıza bağlıdır. Ben sizin için en güzel yerlerden birini anlatmak istedim. Bende kalan anısı oldukça güzel, samimi ve mutluluk vericiydi. Eğer giderseniz yüzünüzde ki gülümseme ve içinizde ki mutlulukta azıcık payım varsa ne mutlu bana.

Tekrardan unutmadan mutlaka gitmeden önce fiyatlar konusunda güncel bir bilgi alınız. Rezervasyon yapılmıyor genel olarak sakin bir yer. İletişime mutlaka geçin. Şimdiden mutlu günler dilerim.