FİLTRELE

SONUÇLARI FİLTRELE

KİŞİ BAŞI FİYAT ARALIĞI

Otel Türleri

Genel Özellikler

Havuz, Deniz, ve Plaj Özellikleri

Ocean Blue High Class Hotel Resim

Ocean Blue High Class Hotel

Fethiye, Muğla

 • Doktor Hizmeti
 • Rent A Car Hizmeti
 • Ütü Hizmeti
 • Çamaşırhane
 • Kablosuz İnternet
 • Teras
 • Otopark
 • Bahçe
 • Engelli Odası
 • Asansör
 • Çocuk Dostu (0-6 Yaş 1. Çocuk Ücretsizdir.)

Ocean Blue High Class Hotel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Ocean Blue High Class Hotel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Yunus Otel Ölüdeniz Resim

Yunus Otel Ölüdeniz

Fethiye, Muğla

 • Otopark
 • Kablosuz İnternet
 • 7/24 Oda Servisi
 • Rent A Car Hizmeti
 • Çocuk Dostu (0-6 Yaş 1. Çocuk Ücretsizdir.)

Yunus Otel Ölüdeniz en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Yunus Otel Ölüdeniz fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Mendos Garden Exclusive Hotel Resim

Mendos Garden Exclusive Hotel

Fethiye, Muğla

 • Otopark
 • Kablosuz İnternet
 • 7/24 Oda Servisi
 • Sigara İçme Alanı

Mendos Garden Exclusive Hotel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Mendos Garden Exclusive Hotel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Lissiya Hotel Resim

Lissiya Hotel

Fethiye, Muğla

 • Otopark
 • Kablosuz İnternet
 • Çamaşırhane
 • Rent A Car Hizmeti

Lissiya Hotel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Lissiya Hotel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Perdue Hotel Resim

Perdue Hotel

Fethiye, Muğla

 • Bahçe
 • Otopark
 • 7/24 Oda Servisi

Perdue Hotel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Perdue Hotel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Fethiye Otelleri

Fethiye Otelleri

Muğla’nın ilçesi olan Fethiye en özel tatil cennetlerinden biridir. Akdeniz’in Güneybatısında bulunmaktadır. Muhteşem doğası ile sizleri hayran bırakacaktır. Tatil planlarının en başında yer alır. Yamaç paraşütü için en çok tercih edilen tatil yerlerindendir. Manzarası ile sizleri büyüleyecektir. Fetiye antik Çağlar da günümüze kadar gelen önemli bir yerleşim yerleri arasında yer alır. Fetiye, doğal güzellikleri kültür zenginlikleri ile Türkiye’nin en popüler tatil beldelerinden biri haline gelmiştir. Masmavi denizi yemyeşil ormanları ile birleştiği Fetiye göz alıcı güzellikleri İnsanlar oldukça etkileyen tarihi değerleri ile beraber bir çok güzelliğe kucak açmaktadır.

Ölüdeniz

Ölüdeniz Fetiye’ye 14 km mesafede yer alan Belcekız koyunun içinde bulunur. Tanrının dünyaya bağışladı cennet olarak bilinmektedir mitolojide bir çok eczane ile anılan Ölüdeniz senenin her ayında Dalgasız ve sakin turkuaz rengi ile dikkat çekmektedir. Fetiye denizine girdiğinizde batmazsınız çünkü aşırı tuz oranından dolayı

Fethiye Denizi Efsanesi

Efsaneye göre;

Eski Çağlar da Fetiye’den geçen gemiler açıkta su almak için kıyıya sandalda çıkarlarmış. Kaptanlardan birinin yakışıklımı yakışıklı bir oğlu varmış, bu çocuksu almak için koya çıktığında güzeller güzeli Belcekız adında bir kız ile karşılaşmış. Ve o anda yakışıklı genç Belcekız birbirlerine görür görmez âşık olmuşlar. Belcekız her gün sahil şeridinde geçen delikanlıyı beklermiş birbirleri ile buluşma imkânı olmazmış. Çünkü genç delikanlı suyu alıp hemen sandala dönmeliymiş. Ama genç delikanlı azda olsun sevdiği kızı görmek için bahaneler Üretir ve su almak için koya yaklaşırmış.

Bir gün gemi köyden geçerken fırtına patlamış, genç delikanlı babasına yönelerek buradan en korunaklı yerin koy olduğunu söylemiş ancak baba gencim bunu sevdiği için yaptığını ve bu uğurda Geminin parçalanmasına göze aldığını sanmış. Ve aralarındaki kavga büyümüş ve baba gemi tam kayalıklara çarpacakken oğlunu kürek darbesiyle oğlunu denize atmış. Dümenin yanına gitmiş. Daha sonra çarşaf gibi olan koyu görmemiş. Oğlu oracıkta can vermiş. Kayalıklarda beklen sevgilisi ise bu olanları göre kayalıklarda intihar etmiş. İşte o gün bugündür delikanlının öldüğü yere Ölüdeniz, kızın intihar ettiği yere ise Belcekızı demişler. Gelenler bu efsaneyi duydukları zaman hüzünlenir ve uzaklara Ölüdeniz ’de ve Bercekız’a dalarlar.

Fethiye Ölüdeniz ‘de bir çok otel bulunmaktadır. Eğer oyun Ölüdeniz’de vakit geçirmek istiyorsanız ve burada konaklayacak yer arıyorsanız. Ölü denizin Çevresinde bulunan otellerine göz atmalısınız. Konforlu ve iyi hizmet alabileceğiniz bir çok butik, pansiyon, yarım pansiyon ve yıldızlı oteller bulunmaktadır. Bütçenize uygun her türde otel bulabilirsiniz. Denize yakın veya çarşıya yakın bir çok otel bulunmaktadır. Bu otellerin içinde eğlence alanları, barlar ve havuzları plajları bulunmaktadır.

Saklı Kent Kanyonu

Fethiye doğa harikası olan ve tarihi olan Saklıkent kanyonu ile de bilinir. Saklıkent, Fethiye’den ortalama 45 dakika uzaklıktadır. Saklıkent kanyonu tarihini 26 yıl önce bir çoban sayesinde keşfedilmiştir. Mayıs ayında dağlardaki eriyen karın buz gibi suyu karların arasından saklanan cennete doğru akar.

Saklıkent Kanyonu Milli Parkı

Akdeniz’in en özel yerlerindendir. Saklıkent milli parkı. Kanyon sayesinde bu milli park değerli bir mekân haline gelmiştir. Bu doğa harikası yeri ister araba ile ister günlük özel turlar ile isterseniz kiralık araba ile gezmeden görmeden sakın ama sakın dönmeyin. Bu kanyonu gezerken suyun içerisinden geçeceğiniz için Ve kayaların üzerinden geçmek zorunda kalacaksınız bu yüzden sandığı tarzında ya da lastik ayakkabılar deniz ayakkabıları tarzında bir şey giyersiniz rahat bir gezi yapmış olursunuz. Eğer yanınızda getirme değilsiniz orada kiralayabileceksiniz ve satın alabileceğiniz bir çok yer vardır.

Altınızda akan kanyon ile harika bir yürüyüş sizi bekliyor. İlk görmeye başladığınızla kanunu suyu sakin ve yavaş akmaktadır adımlarınız ilerledikçe ve yol aldıkça suyun şiddeti her dakika bir tık daha artmaktadır. Bir süre sonra bir yol ayrımı çıkıyor o yol ayrımında bir ada bulunmaktadır bu arada yalnızlığı ve sakinliği seven insanların tam da istediği bir mekândır. Sadece suyun sesini duyduğunuz muhteşem bir yere çıkıyor.

Saklıkent Kanyonu’nda yazın ortasında olmanıza rağmen oldukça soğuktur. Bu soğukluk sizlerin ayaklarını birazcık uyuşturacaktır.

Kanyona sağlam bir halat bağlanmıştır çünkü kayalıklar yüzünden düşük takılmanız çok yüksek ihtimaldir bu halat sayesinde kendinize sağlama almaktasınız yine de düşme riskine karşı yanınıza yedek kıyafet almanıza Şiddetle öneririm.

Kelebek Vadisi

İçerisinde bulunan endemik türlerden dolayı Dünya mirası olarak korunmaktadır. Baba dağın eteklerinde bulunan kelebek vadisi adını, barındırdığı 80’den fazla kelebek türüne ve özellikle adını kaplan kelebeğinden alıyor. Ölüdeniz ’den tekneyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Yaz aylarında yüzlerce kelebeği misafir etmektedir aynı ses turistler gibi.

Alışveriş

Fethiye’ye geldiğinizde geri dönerken hediyelik eşya ve ihtiyaçlarınızı bulabileceğiniz bir çok dükkân bulunmaktadır. Fetiye Çarşısı özgün mimarisine oldukça güzel bir şekilde korumaktadır.

Fethiye’de Ne Yenir ?

Fetiye geldiğinizde balık ürünlerini tatmadan dönmeyin derim balık ürünleriyle genellikle meşhurdur. Bunun yanı sıra kebapları ile oldukça çok anılmaktadır. Bazı yerlerde kendin pişir kendin ye özelliği bulunan bir çok mekân vardır.

Balık severler için edebilecekleri balık hali bulunmaktadır. Fethiye’de kalacağınız otel de damak zevkinize uygun bir çok yemek bulabilirsiniz.


 

s