FİLTRELE

SONUÇLARI FİLTRELE

KİŞİ BAŞI FİYAT ARALIĞI

Otel Türleri

Çocuklar İçin

Genel Özellikler

Havuz, Deniz, ve Plaj Özellikleri

Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel Resim

Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel

İnegöl, Bursa

 • Asansör
 • Otopark
 • Çocuk Dostu (0-6 Yaş 1.Çocuk Ücretsizdir.)

Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Adena Otel Oylat Resim

Adena Otel Oylat

İnegöl, Bursa

 • Evcil Hayvan Kabul Ediyor
 • Otopark
 • Kablosuz İnternet
 • Çocuk Dostu (0-6 Yaş 1.Çocuk Ücretsizdir.)

Adena Otel Oylat en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Adena Otel Oylat fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Oylat Güven Otel Resim

Oylat Güven Otel

İnegöl, Bursa

 • Asansör
 • Otopark
 • Kablosuz İnternet
 • Çocuk Dostu (0-6 Yaş 1.Çocuk Ücretsizdir.)

Oylat Güven Otel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Oylat Güven Otel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Oylat Orman Otel Resim

Oylat Orman Otel

İnegöl, Bursa

 • Kablosuz İnternet
 • Çocuk Dostu (0-6 Yaş 1.Çocuk Ücretsizdir.)

Oylat Orman Otel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Oylat Orman Otel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel Resim

Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel

İnegöl, Bursa

 • Asansör
 • Engelli Odası
 • Bahçe
 • Otopark
 • Kablosuz İnternet
 • Toplantı Odası
 • Çocuk Dostu (0-6 Yaş Çocuk Ücretsiz)

Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
İnegöl Otelleri

İnegöl Otelleri

İnegöl, Bursa ilimize bağlı kendine has kültürler barındıran bir ilçemizdir. İnegöl, TÜİK verilerine göre sanayisi gelişmiş 16. Bölge’dir. Öyle ki İnegöl mobilyası bir dünya markası haline gelmiştir.
İnegöl'de yerleşim MÖ. 3000 yıllarıma kadar dayanmaktadır. Romalılar, Persler, Hititler, Lidyalılar gibi medeniyetlere de ev sahipliği yapmıştır Bingöl. 1299 yılında Osmanlı Devleti tarafından fethedilmiştir. Osmanlı’nın ilk fetihleri arasında yer almak Osmanlı döneminde, İnegöl'den sarayın meşhur içeceği Çitli maden suyu gidermiş. Oylat kaplıcaları ile şifa dağıtır ve Osmanlı gemilerine malzemeleri buradaki kereste imalathanelerinde üretilirmiş.la önemini korur.

İnegöl, gelişmiş sanayisi, köftesi, mobilyası ve Oylat Kaplıcaları ile ün salmış bir ilçe olmasının yanında tarihsel dokusu ile kültür kenti olma özelliği de taşımaktadır. İnegöl günümüzde bile maneviyatına saygı duyan, ticareti, ziraatı ve sanatıyla ünlü bir ilimizdir. Öyle ki bir dönem işsizliği olmayan tek kent olarak haberleri bile yapılmıştır. İnegöl'de mobilya sanayiinin önemli ve oldukça fazla gelişimi olduğundan, bu sektörde birçok kişiye iş imkanı sağlanmaktadır. Mobilya konusunda Türkiye’nin ilk üç merkezi arasındadır. Dünyanın 150’den fazla ülkesine ihracat yapılmaktadır. Çok fazla bilinmemesine rağmen Türkiye'nin bir kısım ayçiçeği tedariğini İnegöl karşılamaktadır. Günümüzde de ayçiçek yağı üreten firmaların büyük bir bölümü ayçiçeğini İnegöl’den tedarik etmektedir. Bununla birlikte İnegöl’de tekstil sanayii de oldukça gelişmiştir.
İş imkanının genişliğine bağlı olarak fazla göç alır İnegöl. Bu sebeple Türkiye’nin birçok yerinden fazla nüfusa ve gelişmiş bir sanayiye sahiptir.

 

Turizm alanında ise Oylat Kaplıcaları ile ünlüdür İnegöl. İlçe merkezine 20 km mesafedeki kaplıca tesisleri hem Türkiye’den hem dünyadan turistler çekmektedir. Yakınında bulunan Oylat Mağarası ise Türkiye’nin 665 metre uzunluğuyla en büyük 3. mağarası olarak kayıtlara geçmektedir. İnegöl’ün bir de mehter takımı vardır. Osmanlı’nın ilk fethettiği yerlerden olması nedeni ile de bu ruh ve gelenek günümüzde de yaşatılmaktadır.

İnegöl’de Nerede Konaklama Yapılır?

İnegöl aslında başlı başına bir ilin bütün özelliklerini taşısada Bursa ve Eskişehir'e olan yakınlığından dolayı merkez ilçedir. İş seyahatlerinde oldukça tercih edilen ve oda kahvaltı hizmet veren tesisleri bulmak rahattır. Sağlık turizm mi açısından ise meşhur Oylat kaplıcaları tercih edilmektedir. Oylat bölgesinde bulunan tesisler ve belediye kaplıcaları her yıl binlerce ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Bu arada mobilya fuarı gibi dönemlerde yerinizi erken ayırmanızı tavsiye etmeden geçmeyelim. Zira yer bulmakta sıkıntı çekebilirsiniz!!!

İnegöl’de Gezilecek Yerler

 • İshak Paşa Camii

 • İnegöl Kent Müzesi

 • Hikmet Şahin Kültür Parkı

 • Oylat Şelalesi ve Vadisi

 • İnegöl Ormanları

 • Hilimiye Köyü

İshak Paşa Camii

İnegöl merkez çarşısında Fatih Sultan Mehmet’in sadrazamı İshak Paşa tarafından 1486 yılında yaptırılmıştır. Dönemin önemli devlet adamlarından olan İshak Paşa vakfiyesine bağlı bu külliye içerisinde; cami, medrese, imaret, zaviye, han ve ahır bulunmaktaydı. Bunlardan günümüz de sadece cami, medrese ve türbe kalmıştır. Osmanlı döneminin mimarisini gözler önüne seren bu camii ziyaret ederken fotoğraf çekmeyi de unutmayın!

Oylat Şelalesi ve Vadisi

Oylat Şelalesi ve Vadisi İnegöl sınırları içerisinde yer almaktadır. Şelalenin etrafındaki ıhlamur, kestane, çınar, çam ve meşe ağaçları buranın doğal güzelliğine güzellik katmaktadır. Şelalenin yanı sıra bölgede mağara ve kanyonlarda vardır. Derelerin oluşturduğu vadide yürüyüş yaparken oksijeni içinizde fazlasıyla hissedeceksiniz!

Hilmiye Köyü

Hilmiye köyü Oylat Çayı'nın doğusunda bulunmakta olup ahşap ve kerpiçten yapılan evleriyle, kendi içinde barındırdığı doğasıyla görülmesi gereken yerlerden birisidir. Oylat ile Hilmiye Köyü arası yaklaşık olarak 20 km mesafededir. Oylat bölgesi otellerinde konakladığınız zaman Hilmiye Köyü' nü ziyaret edebilir, köyde güzel kahvaltı yapabilirsiniz. Köy ile ilgili ufak bir ipucu vereyim; eğer İzmir'e gittiyseniz doğası tıpkı Şirince Köyü gibi…

İnegöl Kent Müzesi

İnegöl Kent müzesi binası yaklaşık 150 yaşında olup özelliği bozulmadan restore edilmiş ve 1054 m2 olarak tamamen yenilenmiştir. 3000-3500 kişi ile görüşüldükten sonra 2000’den fazla yaşam eşyası, obje ve materyal, 15.000’e yakın belge ve fotoğraf müze arşivine konulmuştur. 2009 yılında faaliyete giren bu müzeyi gezerken kendinizi zaman yolculuğuna hazırlayın...

İnegöl’e Nasıl Gidilir?

Bursa Merkez’ e 48 km mesafede olan ilçemize karayolu ile ulaşım oldukça kolay ve rahattır. Özellikle kendi aracı ile gelmek isteyen ziyaretçiler için Balıkesir 209 km, İstanbul 277 km, Eskişehir 105 km, Sakarya 136 km, İzmir ise 390 km mesafededir. Ayrıca şehirler arası otobüs yolculuğu ile Bursa otogara ulaşım sağladıktan sonra İnegöl’e giden minibüsler ile de kolayca gelebilirsiniz.

İnegöl’de Ne Yenir?

İnegöl Bursa’nın bir ilçesi olması sebebi ile akla ilk gelen yiyecek İskender ve kendi ismi ile anılan İnegöl köftesidir. Bunu hemen hemen bütün ziyaretçilerimiz bilir. Ancak bu lezzetlerin yanı sıra kestane şekeri, cantık, Bağdat hurması tatlısı, pideli köfte ve Kemalpaşa tatlısının da burada tadına bakmanızı tavsiye demeden de geçemeyeceğim!

s