FİLTRELE

SONUÇLARI FİLTRELE

KİŞİ BAŞI FİYAT ARALIĞI

Çocuklar İçin

Genel Özellikler

Havuz, Deniz, ve Plaj Özellikleri

...

Hilas Termal Resort & Spa

Ladik, Samsun

 • Toplantı Odası
 • Doktor Hizmeti
 • Market
 • Çocuk Dostu (0-6 Yaş 1. Çocuk Ücretsizdir.)

Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
...

Kekova Luxe Hotel

Kumluca, Antalya

 • Asansör
 • Bahçe
 • Otopark
 • Çocuk Dostu (0-6 Yaş Çocuk Ücretsiz)

Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
...

Şah Inn Paradise Tatil Köyü

Kumluca, Antalya

 • Toplantı Odası
 • Doktor Hizmeti
 • Kuaför
 • Çocuk Dostu (0-6 Yaş Çocuk Ücretsiz)

Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
...

Selge Beach Resort & Spa

Manavgat, Antalya

 • Toplantı Odası
 • Doktor Hizmeti
 • Kuaför
 • Çocuk Dostu (0-6 Yaş Çocuk Ücretsiz)

Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
...

Adenya Hotel Resort

Alanya, Antalya

 • Asansör
 • Otopark
 • Kablosuz İnternet

Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
Fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
İslami Oteller

İslami Oteller

Türkiye’de sayıları fazlaca olan ve günden güne artmaya devam eden İslami oteller muhafazakâr kesim için oldukça popüler durumda. Tüm yılın yorgunluğunu güzel bir tatille dindirmek isterken bunları kendi görüşlerince helal yoldan yapmak isteyen tatilciler için İslami oteller kuşkusuz en güzel seçim. İslami otelleri diğer otellerden farklı kılan çok fazla özelliği var. Bunun en basit örneği ise kadınların ve erkekler aynı yerde havuza girememesi. Kadınlar farklı havuzda, erkekler farklı havuzda ve otelin çalışanları da buna göre ayarlanmış durumda. Kadınların kullanım alanlarında hiç erkek personel bulunmuyor. Aynı şekilde erkeklerin de yanlarında kadın çalışanlar olmuyor. Bu sayede tesettürlü kadınlar havuza istedikleri kıyafetlerle girip daha rahat hareket edebiliyorlar. Bu oteller tesettürlü kadınların daha rahat tatil yapabilmelerini sağlamış konumda aslında. Havuz dışında kadınlar için ve erkekler için ayrılmış plajlar da mevcut. Kenarı setlerle çevrilen kadınlara özel plajı dışardan birinin görmesi imkansız hale getirilmiş. Bu sayede kadınlar tatillerinde plajın ve denizin tadını doya doya çıkarabiliyorlar.

Yeme-İçme

Tatilini İslam’ın koşullarına uygun yapmak isteyen tatilciler için en önemli konulardan biri de yiyecek ve içecek. İslam dinine göre alkol haram olduğu için bu otellerde alkol kesinlikle bulunmuyor ve dışardan girişine de izin verilmiyor. İslami otellerde yapılan yiyeceklerin tamamı da helal sertifikalı olduğu için tatilciler gönül rahatlığıyla karınlarını doyurup tatilin tadını çıkarabiliyorlar. Yemeklerin helal olduğunu ispatlayan helal sertifikaları tatilcilerin isteğine bağlı olarak da gösterilebiliyor. Et yemeklerinde helal et kullanılırken yapılan kesimin helal olması da bir hayli önemli. Bu otellerdeki etler İslami kesim usullerine uygun yerlerden etlerini temin ediliyor ve müşterilerin hizmetine sunuluyor.

Ezan Sesi Otelden Yükseliyor

Muhafazakâr kesim için en önemli şey de tabii ki ibadet. Tatilcilerin ibadetlerini yerine getirebilmeleri için otelde mescitler bulunuyor. Bu ibadethaneler de kadınlar için ve erkekler için olarak ikiye ayrılmış durumda. Bunun yanında otelin bir başka hizmeti de ezanın otelin içinde okunması ve imamın namazı kıldırmak için namaz saatlerinde otelde bulunması. Muhafazakâr tatilciler için bu otelleri gözde yapan en önemli özelliği bu olabilir. İnsanlar otelden çıkmaya gerek duymadan ibadetlerini yerine getiriyorlar çünkü bu oteller camiyi içlerinde barındırıyorlar.

Fiyatların Diğer Otellere Göre Durumu

Diğer otellerden oldukça farklı olan bu otellerin diğer otellere göre fiyatlarının da farklı olacağını hatta daha pahalı olacağını düşünebilirsiniz. Bu düşünceyi kafanızdan tamamen çıkarın çünkü bu otellerin fiyatları düşündüğünüz kadar pahalı olmayacak. Tabi ki size ucuz demem de mümkün değil. Normal otellerde konuma ve sunulan imkanlara bağlı olarak fiyatlar nasıl değişiyorsa bu otellerde de aynı oranda fiyat değişikliği oluyor. Yani diğer otellerde olduğu gibi çok lüks bir otelde tatil yapmak istiyorsanız kesenin ağzını biraz açacaksınız. Ama bildiğiniz gibi bu durum sadece İslami oteller için geçerli değil. Uzun lafın kısası İslami şartlara uygun tatil yapmak isteyenler için fiyatın normal otellerden çok bir farkı olmayacaktır.

Araplar’da İslami Otelleri Tercih Ediyorlar

Yabancı turistlerin uğrak tatil yeri haline gelen ve Antalya ilinde bulunan İslami otellerin doluluk oranı oldukça yüksektir. Yüzde 85'e kadar çıkan doluluk oranlarının en büyük nedenlerinden biri ise ülkemize gelen Arap turistler. Türkiye Araplar için zaten gözde bir tatil yeriyken İslami oteller sayesinde daha fazla Arap turisti ülkemizde ağırlama imkanı kazanıyoruz. Otellere gelen tatilcilerin yorumları oldukça memnun kaldıkları yönündedir. Ülkemizin pek çok yerinde bulunan bu oteller muhafazakâr aileler ve turistler için çok önemli bir durumda.

İslami Otellerde Oda İmkanları

Bu otellerde diğer otellerden farklı odalar bulunmuyor aslında. Normal otellerdeki imkanların aynısı odalarda da mevcut. Fiyatlarına göre odalar da değişkenlik gösteriyor. Odalarda da namaz kılmanız için seccade, tesbih vs bulunuyor. Kıblenin yönünü öğrenmeniz için de odanın tavanına bakmanız yeterli. Kıble yönü bu otellerde odaların tavanına işaretlenmiştir bunun yanında her bütçeye uygun bir oda bulmak da mümkün. Odaların büyüklüğü süit, kral dairesi gibi özellikleri ve konaklayacak kişi sayısı, odanın manzarası gibi etkenler de fiyatların değişkenlik göstermesinin nedenlerindendir.

İslami Oteller Sınıflandırılması

Bütün İslami oteller aynı hizmetleri veremiyorlar ne yazık ki. Örneğin her İslami otelin kadınlar için ayrı plajı bulunmuyor. Bu durumdan dolayı İslami oteller niteliklerine göre sınıflara ayrılabilir. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

 • Denize Sıfır Muhafazakar Otel: Bu oteller denize sıfır olduklarından dolayı muhafazakar tatilciler için tercih edilebilir. Fakat yine denize sıfır olduğu için ücreti de ona göre olacaktır. Otelinizi seçerken bunlara dikkat etmenizi tavsiye ederim.

 • 5 Yıldızlı Muhafazakar Oteller: Diğer otellerden farklı olarak hizmetleri ve aktiviteleri daha fazla olan bu otelleri tercih etmek isterseniz kesenin ağzını biraz açmanız gerekecek. Muhafazakar olmayan 5 yıldızlı otellerde fiyatlar nasıl tuzlu oluyorsa aynı şekilde bu durum muhafazakar oteller için de geçerli.

 • Her Şey Dahil Muhafazakar Oteller: Alkol hariç bütün hizmetleri içinde barındıran bu oteller en sık tercih edilen seçeneklerden biri. Tek bir ödemeyle bütün otel harcamalarını çıkarmak tatilciler için daha avantajlı oluyor. Otelde yenilen yemekler, aktiviteler vb. birçok şeyden ücretsiz olarak faydalanmanız mümkün.

 • Ucuz Muhafazakar Oteller: Maddi durumu çok iyi olmayan ama istedikleri gibi bir tatil geçirmek isteyen muhafazakar kesim için bu oteller oldukça ideal. Tatilini gezmeye ayıran ve otele sadece uyumak için gelen tatilciler için bence ideal.

 • Kadınlara Özel Plajı Olan Muhafazakar Oteller: Otelinizi seçerken bakmanız gereken en güzel özellik belki de bu. Tesettürlü kadınların da denizin ve plajın keyfini daha rahat çıkarabilmeleri için bu oteller diğerlerine göre daha ideal olabilir.

s