FİLTRELE

SONUÇLARI FİLTRELE

KİŞİ BAŞI FİYAT ARALIĞI

Otel Türleri

Alt Bölgeler

Genel Özellikler

Havuz, Deniz, ve Plaj Özellikleri

Su Merdum Boutique Hotel Resim

Su Merdum Boutique Hotel

Üsküdar, İstanbul

 • Asansör
 • Bahçe
 • Otopark
 • Teras
 • Kablosuz İnternet
 • Rent A Car Hizmeti
 • Konferans Salonu
 • Kuaför

Su Merdum Boutique Hotel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Su Merdum Boutique Hotel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
World Point Reis Inn Hotel Resim

World Point Reis Inn Hotel

Beylikdüzü, İstanbul

 • Asansör
 • Kablosuz İnternet
 • Konferans Salonu
 • İnternet Kafe
 • Toplantı Odası

World Point Reis Inn Hotel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz World Point Reis Inn Hotel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Robin Hood Hotel Resim

Robin Hood Hotel

Beykoz, İstanbul

 • Engelli Odası
 • Bahçe
 • Otopark
 • Teras
 • Kablosuz İnternet
 • 7/24 Oda Servisi
 • Çamaşırhane
 • Ütü Hizmeti
 • Sigara İçme Alanı
 • Rent A Car Hizmeti
 • Bebek Bakım Hizmeti
 • Çocuk Dostu (0-6 yaş 1. cocuk ücretsizdir.)

Robin Hood Hotel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Robin Hood Hotel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
BC Burhan Çaçan Hotel & Spa & Cafe Resim

BC Burhan Çaçan Hotel & Spa & Cafe

Şişli, İstanbul

 • Kablosuz İnternet
 • 7/24 Oda Servisi
 • Çamaşırhane

Kapıda Ödeme
BC Burhan Çaçan Hotel & Spa & Cafe en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz BC Burhan Çaçan Hotel & Spa & Cafe fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Tartaruga Hotel Resim

Tartaruga Hotel

Şile, İstanbul

 • Otopark
 • Teras
 • Kablosuz İnternet

Tartaruga Hotel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Tartaruga Hotel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
İstanbul Otelleri

İstanbul Otelleri

Türkiye’nin en kalabalık ve ekonomi yönünden en önemli olan şehirdir. Avrupa’nın en yüksek nüfusuna sahip olan İstanbul iki kıtadan oluşmaktadır. Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası’ndan oluşan İstanbul Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca Haliç’i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. Dünyanın en eski şehirlerinden birisi olan İstanbul üç tarafı denizlerle kaplıdır. İstanbul’a çağlar boyunca değişik isimler verilmiştir. İstanbul tarihinin farklı dönemleriyle ilişkili bu adları kronolojik olarak sıralayacak olursak; Byzantion, Augusta, Antanina, Nova Roma, Konstantinopolis, Konstantiniyye ve bugün ki adı ile İstanbul olarak adlandırılır. Çağlar boyunca farklı uygarlık ve kültürlere ev sahipliği yapmış olan İstanbul çeşitli din, dil ve ırktan insanların bir arada yaşadığı kozmopolit ve metropolit yapısını korumuş ve tarihsel süreçte eşsiz bir mozaik halini almıştır. Geçmişten günümüze her alanda ilgiyi üzerine çeken İstanbul bir dünya başkentidir.

Kız Kulesi

Öncelikle sizlere Kız Kulesi’nin efsanelerinden bahsetmek isterim. İstanbul gibi büyük şehrin ortasında olmasına rağmen insanların kolayca ulaşamayacağı bir noktada olan Kız Kulesi adına birden çok efsane türemiştir. En bilinen efsanelerinden biri de imparatorun kızı hakkında olan ‘’ Bizans imparatorunun bir kızı olmuş ve doğuma çok sevinen imparator prensesin doğduğu günü bayram ilan etmiş fakat bu mutluluğu pek uzun sürmemiş. Çünkü zamanın en bilgin yaşlılarından birisi, imparatora kızının 18 yaşına geldiğinde bir yılan tarafından zehirlenip öldüreceği söylenmiş. Bunu duyan imparator ilk iş olarak denizin ortasındaki yapıyı onartarak kızını kuleye yerleştirmiştir. Fakat ne yazık ki çok güvenli şekilde kule de yaşayan prenses kaderinden kaçamamış ve meyve sepetinde adaya gelen bir yılan tarafından ısırılmış. Kızının ölümüne çok üzülen imparator prenses için pirinçten bir tabut hazırlatmış. Kızına yılanların asla ulaşmaması için.

Bunun gibi bir çok efsaneyle adından bahsettiren kız kulesi İstanbul Boğazı’nın Marmara Denizine yakın kısmında, Salancak açıklarında yer alan küçük adacık üzerinde inşa edilmiş bir yapıdır. Üsküdar’ın sembolü haline gelen kule, Üsküdar’da Bizans devrinden kalan tek eserdir.

Kuleye Salancak’tan veya Kabataş’tan kalkan tekneler aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Tarihi değeri ve manzarasıyla gezginlerin İstanbul’da gezilecek yerler listesinin vazgeçilmez parçası konumundaki kuleyi giriş 20 ₺ dir. Öğrenci ve yaşlılara 10 ₺’dir. Konaklama açısından da bol alternatifli bir yerleşim bölgesidir. İstanbul otelleri ilçelerinde uygun fiyata butik oteller, süit, pansiyon ve kent otelleri bulunmaktadır. Üsküdar’da Boğaziçi kıyısın da, Sabiha Gökçen Havalimanına yakın 40 dakikalık mesafede otellerde konaklayabilmek oldukça kolaydır. Yürüme mesafesine sizlere eşsiz manzara sunabilecek İstanbul otel fırsatları mevcuttur.

Taksim 

Eşinizi, sevgilinizi kolunuza takıp bir ucundan bir ucuna zevk alarak gezebileceğiniz bir yer. Tek başınıza da ayrı bir hava katarak gezebilirsiniz. Önde gelen tramvayı, sokakları, Galatasaray lisesi ve kiliseleri ile ün almış bir yer. Eski havasını solumak pek mümkün değil ama hissetmek mümkün. Taksim çevresinde kalabileceğiniz bir çok otel bulunmaktadır. Merkeze ve çarşıya yakın yerlerde İstanbul tatil otelleri bulunmaktadır.

Beşiktaş

Denize karşı sabah koşu akşam yürüyüşü bir spor ve hava kattığı birebir olan bir yer. İskelesi, konumu harika olan bu yerde stadyumun orasından gözüken manzarayı da es geçmemek lazım uğrayın derim.

Ortaköy

Beşiktaş'a bağlı bir mahalledir. Sahil boyu kafe mekanlarına sahip olan çarşında bir çok hediyelik gümüş ve takı, ikici el kitap ,çantalar bulunan biraz ilerinde yürüme mesafeniz de ise kumpir ve waffel satıcılarının gülümser ve eğlenceli tavrı ile karşılaşacaksınız. Boğaziçi köprüsüne bir çok cafe den veya sahil kenarından harika gözüken bir yer. Geceleri Ortaköy cami ile Boğaziçi köprünün o muazzam görüntüsünü es geçemeyeceksiniz. Ortaköy cami olarak bilenen ama Büyük Mecidiye Cami gerçek adıdır.  Bizans döneminden kalma Ayios Fokas ve Rum Ortodoks Kilisesi Etz Ahayim bulunmaktadır. 

Kadıköy 

Türkiye’nin gözdesi olan Haydarpaşa Garı ile bilinen Kadıköy bir çok kültüre sahiptir. Barış Manço Müzesi, Oyuncak Müzesi, Süreyya Opera binası bulanan ve bunlarla ne kadar önem verildiğini görüyoruz. Gezilecek yeri çok olunca yeşilliği maviliği ile daha da artıyor. Fenerbahçe, Caddebostan, Boğa Heykeli ve Moda İskelesi gibi bir çok yer görülmesi gereken yerlerden biridir.

Balat 

Osmanlıdan kalma eski izler taşıyan bu yerler dar sokakları ıssız sokakları eski evleri ile güzel kareler ile sizi bekliyor olacak. Kırmızı Mektep, Ortodoks Patrikhanesi, Stefan Kilisesi, Meryem Kilisesi ve Mustafa Paşa Hamamı gibi bir çok tarihi esere ve yapıya sahiplik yapan bu yere mutlaka gidin Balat'ın merdivenli yokuşlarını çıkmadan geri dönmeyin.

Üsküdar

Kız kulesine manzara sahipliği yapan Üsküdar. Anadolu yakasında bulunur batı tarafından ilçeleri deniz ile çevrilmiştir. Yürüme koşma ve vakit geçirmeye bir çok kafesi bulunan yerlerden biridir. Kız Kulesine geçiş yerine yakın çay ve çekirdek ile hava veren havası ve görüntüsü ile sizi beklemektedir. 

Büyük Çamlıca Tepesi

Hazır Üsküdar’dayken Büyük Çamlıca Tepesi’ni es geçip gitmeyin derim. İstanbul’da gezilecek yerler olarak bilinen en gözde yerlerden birisi de Çamlıca Tepesi olarak görülür. İstanbul’un o eşsiz manzarasına doyabileceğiniz ve aynı zamanda güzelce dinlenebileceğiniz bir yerdir. Çamlıca tepesine gitmek için bir çok sebep var. İstanbul’un kuşbakışı enfes boğaz manzarası, kışın soğuğunda içinizi ısıtacak salepi, yazın vazgeçilmez dondurması, bir de yanı başında yanı başında mimari harikası Çamlıca Camii. Yani Çamlıca Tepsine yılın her zamanı çıkıp tadını çıkartabilirsiniz. Hatta Çamlıca Tepesine günün her saatinde gidebilirsiniz. Gündüz size o eşsiz deniz manzarasının en güzel o temiz haliyle gösteren tepe, geceleri İstanbul’un siluetinin ışıkları size bambaşka bir manzara sunmaktadır.

Bu tepelerde konaklamak mümkün değil. Eğer bu tepeyi çok sever ve gezmek için biraz daha vakit ayıracaksanız Çamlıca Tepesine yakın oteller, konaklama yerleri vardır. Bütçenize uygun otelleri İstanbul’da çokça bulmak mümkündür. Önemli olanda bu otellerin konforu. Çünkü gün boyu gezmekten oldukça yorulacaksınız ve konforunuza uygun bir çok otelde Üsküdar’da bulmak mümkündür.

Yerebatan Sarnıcı

Görkemli sütunları ve gizemli heykelleriyle Yerebatan Sarnıcı sizi etkileyeceğine çok ama çok eminim. Ayasofya ve Sultanahmet Camisi’nin içinde bulunduğu tarihi Yarımada’da yer alan görkemli mekân, kimi zaman Hollywood yapımı gişe rekoru kuran filmlere konu olurken, her gün ziyaret eden yerli yabancı yüzlerce kişiyi kendine hayran bırakmaktadır. Bizans döneminde imparatorların ikamet ettiği büyük sarayın ve bölgedeki halkın su ihtiyacını karşılayan sarnıç olarak kullanılmış. Her biri 9 metre yüksekliğinde 336 mermer sütunlar birbirini 4.80 metre uzaklıkta olacak şekilde inşa edilmiştir. İçinde bir çok gizemli ve heyecanı barındıran bu sarnıç dikkat çeken örneklerinden olan iki Medusa başı, iki sütunun altında kaide olarak yer alıyor. Yunan mitolojisinin en ünlü karakterlerinden biri olan yılan saçlı Medusa’dır.

Bir efsaneye göre kendisine bakanları taşa çevirme gücüne sahip Gorgon canavarlarından biri olduğuna inanırken, o dönem büyük yapılar ve özel yerleri korumak için Gorgon resim ve heykelleri kullanıldığı Sarnıcı bu nedenle heykellerin korunduğu sanılıyor. Sütun kaidelerine ters olarak yerleştirilmesi dikkati oldukça çekiyor. Yerebatan Sarnıcı her gün 09.00 – 18.30 saatleri arasında görebilirsiniz.

Öğrencilerden 5 ₺ yetişkinlerden 10₺ talep ediliyor. Yabancı uyruklu misafirlerin, turistlerden 20 ₺ ödemeleri gerekmektedir.

Ayasofya müzesi ve diğer yanında Sultanahmet Cami bulunan tarihi yapıya ulaşım için en pratik yöntem, Kabataş – Zeytinburnu tramvayını kullanmak. İstanbul’da otel sıkıntısı yaşamak mümkün olmadığında buralarda konaklamak için pek çok otel bulunmaktadır ayrıca günlük otel fırsatları İstanbul'da en ugun şekilde konaklamanıza yardımcı olur.

İstanbul’un Tarihi Camileri

 • Sultanahmet Cami

 • Ortaköy Cami

 • Fatih Cami

 • Eminönü Cami

 • Süleymaniye Cami

 • Eyüp Sultan Cami

Gezilecek Yerleri

 • Üsküdar

 • Beşiktaş

 • Taksim

 • Beyoğlu

 • Eminönü

 • Adalar

 • Galata kulesi

 • Kız Kulesi

İstanbul’un Müzeleri

 • Rumeli Hisarı Müzesi

 • Sakıp Sabancı Müzesi

 • İstanbul Arkeoloji Müzesi

İstanbul Alışveriş Yerleri

Bir çok alışveriş yerleri oldukça fazladır. Kapalı Çarşısı, Mısır Çarşısı, AVM, meşhur Beşiktaş’ın Cumartesi Pazarı ve Kadıköy’ün Salı Pazarı en popüler Pazar yerleridir.

Oldukça yer seçeneği olan İstanbul konaklamak içinde birçok seçeneği vardır. Çeşitli iş, seyahat için gelenler için İstanbul kiralık otellerde oldukça fazla seçeneklerle en konforlu ve kaliteli yerlerde kalabilirsiniz. 

s