FİLTRELE

SONUÇLARI FİLTRELE

KİŞİ BAŞI FİYAT ARALIĞI

Otel Türleri

Alt Bölgeler

Genel Özellikler

STS Hotel Resim

STS Hotel

Lüleburgaz, Kırklareli

 • Teras
 • Kablosuz İnternet
 • 7/24 Oda Servisi
 • Toplantı Odası

STS Hotel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz STS Hotel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Kırklareli Otelleri

Kırklareli Otelleri

Türkiye’de jeopolitik açıdan önemli bir konuma sahip olan Kırklareli, ülkenin kuzeybatı kısmında Marmara Bölgesi’nde yer almakta olup Trakya bölgesindedir. Avrupa ve Asya kıtalarının kesişim bölgesinde yer alan Kırklareli, tarihiyle de çok önemli bir şehirdir.

Son yıllarda Türkiye’deki tarihi kazı çalışmalarının artırılması sonucunda ortaya çıkan birçok eserle ilgi odağı haline gelmiş Kırklareli’ye yurt içinden ve yurt dışından akın akın ziyaretçi gelmektedir. Buzul Çağı bittikten sonar çok uzun yıllar sular altında kaldığına inanılan Kırklareli’de insanlığa dair ilk maddi belgeler bulunmuştur. Tarihi ve kültürel değerlerin yanında doğal güzellikleriyle de yerli yabancı tüm gezginleri kendine hayran bırakan Kırklareli’de dünyada nadir görülen longoz ormanları büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Kısa konaklamalar için daha çok tercih edilen ve Kırklareli, hafta sonu kaçamağı olarak ziyaretçiler tarafında çok seviliyor. Bu sebeple oldukça fazla otel bulunan Kırklareli’de otellerin bazılarında deniz veya doğa manzaralı odalar mevcuttur. Uygun fiyatlı Kırıklareli otelleri ve Kırklareli bölgesinde gezeceğiniz yerleri oteldenal.com olarak sizler için listeledik..

Nüfusu

Özellikle 1965 yılında Balkanlardan gelen yoğun göç dalgasıyla nüfus yoğunlu yüksek illerimizden biri olan Kırklareli’de son yapılan sayıma gore nüfus 95.274 olarak kayıtlara geçmiştir. Şehirde yeni istihdam alanlarının oluşmasıyla her yıl Kırklareli nüfusunun artmakta olduğunu görüyoruz. Kırklareli, otel fiyatları konusunda diğer şehirlere göre çok daha uygun fiyatlı alternatifler bulabileceğiniz şehirlerden biridir Kırklareli otellerini oteldenal.com'da inceleyebilir ve size en uygun olanını seçip, rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ulaşım

Kırklareli, ulaşım açısından diğer şehirlere göre fazla alternatifli bir yer değildir. İlerleyen süreçte Kırklareli Havaalanı için yeni projeler gündeme gelmektedir. Kırklareli halkının ulaşım açısından yaşadığı zorluklar, havaalanı projesinin hayata geçirilmesinden sonra büyük ölçüde kolaylaşacaktır. Çoğunlukla şehirlerarası otobüs ile ulaşım sağlanan Kırklareli'ye, Türkiye'nin pek çok yerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Ağırlıklı olarak İstanbul ve çevresinde her gün Kırklareli'ne sefer bulma imkanınız mevcuttur. Konaklama yapmayı düşünen misafirlerimiz için Kırklareli otelleri, fiyatları açısından sizin için cazip alternatiflerdir.

Kültür-Sanat

Kırklareli’ye yöresel eğlenceler ve aktiviteler daha çok hakimdir. Hem Avrupa hem de Asya kültürüne bağlı etkinliklerle etnik bir konsept oluşturulan Kırklareli’ye gelen tüm misafirler için uygun etkinlikler mevcuttur.Canlı konser etkinlikleri, açılan kermesler, çocuklar için şovlar, akrobasi gösterileri ve sirk gösterileri Kırklareli’de tadını çıkarabileceğiniz etkinliklerden bazılarıdır. Tüm bu etkinliklere katılmak için oteldenal.com üzerinden Kırklareli otellerine uygun fiyatlarla rezervasyon yapabilirsiniz. Kırklareli seyahatinizde yaşayabileceğiniz her türlü sorunda ve destek ihtiyacınızda Kırklareli il Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden destek alabilirsiniz.

Yeme ve İçme Olanakları

İki ayrı kültürü yansıtan binbir çeşit yemekleri ile Kırklareli, bölgeye gelen gurmelerin göz bebeği haline gelmiştir.Trakya’ya mahsus köfte çeşitleri ve et yemeklerinden tutun, peynir helvasına kadar lezzetten lezzete koşacağınız pek çok seçenek bulabilirsiniz. Kırklareli’de diğer şehirlere nazaran franchise tüketimler yerine daha lokola ve yöresel lezzetlerin bir arada bulunduğu pek çok yer bulabilirsiniz. Tüm bu lezzetlerin tadına bakmak istiyorsanız oteldenal.com üzerinden Kırklareli otellerinden yerinizi ayırtabilir, konaklamanıza başlayabilirsiniz.

Kırklareli’de Ne Yenir?

 • İşkembe çorbası

 • Umaç-Borani

 • Toyga-Manca

 • Soğan aşı

 • Yahni

 • Papaz yahnisi

 • Tas kebabı

 • Kuzu kapama

 • Höşmel

 • Bakla çorbası

 • Süt çorbası

 • Tarhana çorbası

 • Ciğer tava

 • Ciğer yahni

 • Kalle-Tavuk kapama

 • Hindi kapama

 • Bıldırcın

Gezilecek Yerler

Medeniyetin çok farklı izlerini bir arada görebileceğiniz pek çok mekana sahip olan Kırklareli’de gezip görebileceğiniz oldukça fazla yer mevcuttur. Son yıllarda yapılan arkeolojik kazılar sonucunda birçok kalıntıya rastlanan Kırklareli’de geçmiş medeniyetlerin izlerine şahitlik edebilirsiniz. Hem doğal güzellikleri, hem de eşsiz tarihiyle Kırklareli ziyaretçilerine benzersiz bir deneyim sunmaktadır.

Pınarhisar Kalesi, Balkaya köyü, İğneadaFeneri, Sislioba Kalesi, Bulanık Meşe Ormanı, Yıldız Dağları, Aya Nikola Manastırı, Kıyıköy, Bulanık Dere Longozu, Zindan Baba Türbesi, Kıyıköy Kalesi gibi çok önemli tarihi ve doğal güzelliklere sahip olan Kırklareli’de tüm bu destinasyonları zaman ayırıp dolaşabilmeniz adına Kırklareli otelleri, siz misafirlerimizin konaklaması için gerekli olan her türlü kolaylığı sağlamaktadır.

Kırklareli sınırları içerisinde muhakkak görülmesi gereken yerlerin en başında Dupnisa Mağarası gelmektedir. Tam 180 milyon yaşındaki bu eşsiz mağarayı görebilmek ve o atmosferi deneyimlemek için fırsat ve zaman yaratmanız oldukça iyi bir karar olacaktır. Aynı zamanda Kırklareli’deki diğer tüm ören yerleri ve tarihi destinasyonlar da ziyaret edilmeyi hak ediyor. Kanlıgeçit Höyüğü’nde bulunan arkeolojik kalıntılar, yerli yabancı tüm turistleri oldukça etkilemektedir. Pınarhisar Kalesi ise mimarisi ve heybetiyle hayran olunacak tarihi yapılardan biridir.

Kırklareli’nin eşsiz doğasında çeşitli doğa yürüyüşlerine katılabilir, bisiklete binebilirsiniz. Gezinizi yapabileceğiniz doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Yapacağınız tüm doğa aktiviteleri, Kırklareli’nin tertemiz havasıyla birleşip kendinizi daha zinde ve pozitif hissetmenizi sağlayacaktır.

Kırklareli’nin şehir merkezi de özellikle tarihi yapılar bakımından fazlasıyla zengin ve renkli bir potansiyel sunuyor. Çok değerli kültür mirasları ve tarihi eserleri ile oldukça ilgi gören Kırklareli şehir merkezinde ayrıca pek çok halk kütüphanesi, tarihi cami, tarihi hamam, tarihi çeşme, şehitlik, külliye, tarihi köprü ve tarihi türbe yer almaktadır. Kırklareli Merkez ilçesinin en çok tumulus barındıran ilçe olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Tüm bunlara ek olarak bir çok tarihi kale ve kule kalıntısına ev sahipliği yapan kırklareli şehir merkezinde bir adet de müze yer almaktadır.

Ankara Kalesi

Ankara Kalesi, eşsiz manzarası ile herkesin dikkatini üstüne çekiyor. Başkentin en önemli yerleri arasında gelmektedir. Pek çok medeniyetin izini taşıyan Ankara Kalesi Galatlar’dan Romalı’lara , Romalılar’dan Selçuklara ve Osmanlıya dayanan Ankara kadar eski bir tarihi geçmişe sahiptir. Dar sokaklarında gezinebileceğiniz güzel selfieler eve fotoğraflar çekilebilirsiniz.

Kalecik Kalesi

Ankara, il merkezine 79 km uzaklıkta olan Çankırı yolu üzerinde Kalecik Kalesi, Bizans dönemiyle tarihlendirilmektedir. Muhteşem bir manzarası olup sizi hayran bırakacaktır.

s