Selanik Turu

Tüm Turlar Tek Numarada 0 232 218 11 66

Online Rezervasyon Yapın

Fiyatı görmek için tarih seçiniz.

22 Nisan - 25 Nisan 2020

30 Nisan - 03 Mayıs 2020

23 Mayıs - 26 Mayıs 2020

30 Temmuz - 02 Ağustos 2020

1. Gün

İstanbul-Selanik

Akşam saat 22.00’da Kadıköy Hasanpaşa Tarihi Salı Pazarı Önü, 22.30’da Zincirlikuyu Avantgarde Otel önü, 23.00’da Bakırköy Ömür Plaza önünden hareketle, Silivri– Keşan karayolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Dedeağaç - Gümülcine - İskeçe - karayolu takip edilerek Selanik’e yolculuk. Yaklaşık yolculuk süresi normal hava şartları ve sınır geçiş süreleri dahilinde on saattir.

2. Gün

Selanik

Keyifli bir yolculuğun ardından sabah saatlerinde Selanik’e varışımızın ardından şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Burada Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans Eserleri, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Kilisesi, Büyük İskender, Hamza Bey Cami, E. Venezelos - P. Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios’u görüyoruz. Tur bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak taverna turuna katılma imkânı. Leziz yemekler, yunan müziği ve buzuki eşliğinde sınırsız eğlence. Taverna Gecesi: 45 Euro

3. Gün

Selanik

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Serez Drama turuna katılabilirler. Otelden ayrıldıktan sonra yaklaşık 45 dakikalık yolculuk sonrasından Drama şehrine varış ve turumuzun başlangıcı. Drama’da, gölet çevresinde bir kısa yürüyüş yapacağız. Eski bir Osmanlı şehri olan Drama Nazım Hikmet’in şiirlerine konu olan, türkülere de ilham olan “Drama Köprüsü” ile öne çıkmaktadır. Şehir gezdikten sonra Serez’e geçip, yapacağımız şehir turunda Şeyh Bedrettin’inde idam edildiği Serez çarşısı ve Bedesteni (Günümüzde Arkeoloji müzesi olarak kullanılmaktadır) göreceğiz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte. Selanik’e geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde. Serez Drama Turu: 35 Euro

4. Gün

Selanik - Kavala-İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte yola çıkıyoruz. Kavala’ya varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Su Kemerleri, Liman, 19. Yüzyıl Neo Klasik Yapılar, Eski – Yeni Şehir, Deniz Feneri, Ag. Nicholas ve Teodoro Kimissi Kiliseleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarethane, Ev ve Heykelinin görülmesi sonrasında turumuzu bitirip, İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Normal yol ve hava şartlarında akşam saatlerinde İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir başka turumuzda görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz.

Vize Gerekli

Hareket Yeri: İstanbul

Ulaşım Şekli: Otobüs İle

Konaklama: 4* Otellerde

***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 10 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

  

Acente , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.


  

Lüks araçlarımız ile seyahat

Belirtilen kategori otellerde toplam 2 gece oda kahvaltı konaklamalar,

Panoramik şehir turları  

Otel vergileri

Türkçe rehberlik hizmetleri

Vize Ücretleri

Kişisel Harcamalar

Yurtdışı çıkış harcı

Ekstra turlar

Yerel hizmetler için bahşişler

İstanbul-Selanik-İstanbul

LÜTFEN YORUMLARINIZI YAZNIZ

PUAN VERİNİZ

Konaklama, hizmet ve otel hakkındaki yorumlarınızı 1 ile 10 arasında puanlama yapabilir misiniz?

İlk Yorumu Siz Yapın!

Hemen yorum yapın

50

puan kazanın...

Bu tur şuan 5 ziyaretçi tarafından inceliyor.