FİLTRELE

SONUÇLARI FİLTRELE

KİŞİ BAŞI FİYAT ARALIĞI

Otel Türleri

Alt Bölgeler

Genel Özellikler

Aydın Apart Pansiyon Resim

Aydın Apart Pansiyon

Ayancık, Sinop

 • Otopark
 • Kablosuz İnternet

Aydın Apart Pansiyon en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Aydın Apart Pansiyon fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Kuzey Otel Sinop Resim

Kuzey Otel Sinop

Sinop Merkez, Sinop

 • Otopark
 • Kablosuz İnternet

Kapıda Ödeme
Kuzey Otel Sinop en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Kuzey Otel Sinop fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Sinop Vira Otel Resim

Sinop Vira Otel

Sinop Merkez, Sinop

 • Asansör
 • Otopark
 • Kablosuz İnternet
 • Konferans Salonu
 • Toplantı Odası

Sinop Vira Otel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Sinop Vira Otel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Antik Hotel Sinop Resim

Antik Hotel Sinop

Sinop Merkez, Sinop

 • Bahçe
 • Otopark
 • Kablosuz İnternet
 • Çamaşırhane
 • Toplantı Odası
 • Çocuk Dostu (0-6 Yaş 1.Çocuk Ücretsizdir.)

Kapıda Ödeme
Antik Hotel Sinop en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Antik Hotel Sinop fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Bossinop Otel Resim

Bossinop Otel

Sinop Merkez, Sinop

 • Kablosuz İnternet
 • Çocuk Dostu (0-6 yaş ücretsiz)

Bossinop Otel en uygun fiyatları görmek için lütfen tarih seçiniz.
En ucuz Bossinop Otel fiyatlarını görmek için lütfen tarih seçiniz.
Sinop Otelleri

Sinop Otelleri

Sinop,Karadeniz bölgesinde bulunan bir ildir. Şehrin geçmişi Antik çağlara kadar uzanmaktadır. Sinop Antik çağda önemli bir şehir olmuştur, Şehirde bulunan doğal oluşum liman gemiş dönemde gemilerin ortak noktası olmuştur. Şehirde çok farklı milletlerden mimariler görmek mumkundur. Sinop sahil bandında bir şehir olduğundan, şehirde yağış dört mevsim boyunca görülebilir, ayrıca yılda 97 gün ila 128 gün arası yağış görülebilir. Sinop'ta hava sıcaklığı en fazla olduğu dönem temmuz ayıdır, sıcaklık 20 derece kadar yükselmektedir. Şehre ulaşım üç farklı şekilde sağlanabilir, bunlar; havayolu, karayolu ve denizyolu dur. Havalimanı 1993 yılında açılmış olup, 2002 yılında belirli nedenlerden dolayı kapatılmıştır, 2008 yılında tekrar hizmete alınan havalimanına İstanbuldan direk uçuşlar gerçekleşmektedir. Ve şehre ne zaman gelirseniz gelin şehirde bir festival veya bir etkinlik bulabilirsiniz. 2016 yılı TÜİK verilerine göre Ülkemizin en mutlu şehridir. Ayıca her sene eylül ayında mutluluk festivali yapılmaktadir, festival 3 gün sürmektedir, festivalde müzik gösterileri ve dans gösterileri ile keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Sinop Şehir İçi Ulaşım

Şehirde ulaşım çok kolay olmakla birlikte, şehir içi ulaşım minibüslerle ulaşım sağlanabilir, Şehirde bi yere gitmek istediğinizde gideceğiniz noktalara minibüslerle kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Sinop ülkemizde trafik lambalarının bulunmadığı tek şehirdir. Otogar ile şehir merkezi arası 6 km olup yolculuk yapacağınız firmanın servisleriyle ulaşım sağlanabilir veya minibüslerle yada taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz, ayrıca havalimanı şehir merkezine 8 km uzaklıktadır. Şehir merkezinde bulacağınız araç kiralama ofisleri ile şehri doyasıya dolaşabilirsiniz.

Sinop'ta Nerede Kalınır?

Bu şehrin her ilçesi ayrı bir güzelliktedir. Sinop tarihi, doğası, kültürü ve lezzetli yemekleri ile ziyaretçilerin uğrak noktası olmaktadır. Yaz aylarında denize girebilir, temiz kumsalın tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. Sinop yaylalarına çıkıp yeşillikler içerisinde piknik yapabilir, içinize tertemiz oksijeni doldurabilirsiniz. Sinop'ta ihtiyacınıza uygun her türlü otel bulabilirsiniz, ister gezilecek yerlere yakın tesis, ister sakin alanlara kaçmak için ilçelerde konaklama yapabilirsiniz.

Sinop Otel Fiyatları

Orta Karadeniz bölgesinde bulunan bu şehir Boztepe burnu üzerine kurulmuştur.Şehir dört mevsim misafirlerini ağırlamak dir. Sinop'ta her bütçeye her ihtiyaca uygun otel bulabilirsiniz. İstediğiniz konum da iyi hizmet veren bir tesis bulabilirsiniz. Bu şehirde otel çeşitliliği çok fazladır, isteğinize göre yıldızlı tesisler yada pansiyon motel gibi tesisler bulabilirsiniz.

Sinop'ta Alışveriş

Şehri gezerken yöresel tatları satın alıp tadına bakabilirsiniz ayrıca sevdikleriniz için özel hediyeler seçebilirsiniz. Sinop dendiğinde ilk akla gelen hediyelik küçük gemi maketleri olmaktadir. 1950 yılında iki cezaevi mahkumu tarafından başlanan bu maket yapımı günümüzde halen devam etmektedir. Ayrıca şehirde bıçak yapımı da maket yapımı kadar meşhurdur, bıçaklar halk tarafından üretilmektedir. Bu bıçaklar dekoratif av bıçakları yanı sıra mutfak bıçakları da imal edilmektedir.

Sinop'ta Ne Yenir?

Ülkemizin her köşesinde olduğu gibi bu ilimizdinde kendine özgü bir mutfağı bulunmaktadir. Bulunduğu bölgeden dolayı mutfağı oldukça zengindir. Mutfakta çoğunlukla hamur işleri ve et ürünleri tüketilmektedir. Karadenizin bütün illerinde olduğu gibi bu şehirde de mısır çorbası tüketilmektedir. Bu çorba sinop sofralarında olmazsa olmaz başlangıçlardan biridir. Ayrıca bu şehre özgü birçok yemek bulunmaktadir. "Sinop’ta ne yenir? " diye sorulduğundan tek bir cevap vermek mümkün olmayacaktir. Şüphesiz bu yemekler arasında en meşhur olan yemeği şüphesiz Sinop mantısı dır. Bu manti diğer mantılara göre kesme ve katlama şekilleri farklıdır.

Sinop'ta Gezilecek Yerler;

 • Sinop Tarihi Cezaevi

 • Sinop Kalesi

 • Balatlar Kilisesi

 • Diyojen Heykeli

 • Sinop Tarihi Paşa Tabyaları

 • Hamsilos Tabiat Parkı

 • Erfelek Şelaleleri

 • Şahin Tepesi

 • İnaltı Mağarası

 • Akgöl

 • İnce Burun

Sinop Tarihi Cezaevi

Bu cezaevi birçok şiire, türkü’ye, müziğe ve filmlere konu olmuştur. Üç tarafı denizlerle çevrili olan bu ceza evinin etrafını kalenin surları çevirmektedir. Tahmini olarak 1500’lü yıllardan beri kullanıldığı tahmin edilmektedir. Kale Evliya Çelebi'nin seyahatnamesinde bile yer almaktadir. 1999 yılında cezaevi boşaltılıp müzeye çevrilmiştir. Bu cezaevinde birçok ünlü kalmıştır, bunlardan akla ilk gelen Sabahattin Ali olmaktadir. Ayrıca müze içerisinde Sabahattin Ali nin kaldığı yer salon haline çevrilmiştir. Bu cezaevine gitmek isteyenler şehir içinden kalkan minibüslerle ulaşım sağlayabilirler.

Sinop Kalesi

Bu kale şehrin kurulmuş olduğu yarımadanın başlangıcına kurulmuştur. Kale M.Ö 7 yy da yapıldığı bilinmektedir. Kalenin surları 25 metre yüksekliğinde 3 metre genişliğindedir. Kale şehri korumak için inşaa edilmiştir. 1451 yılına kadar mevcut durumunu korumuş olup, 1451’de Osmanlı tarafından onarılmış ve ekler eklenmiştir.

Balatlar Kilisesi

3062 m2 alana kurulmuş olan bu kilise M.S. 660 yılında inşaa edilmiştir. Günümüzde kilisenin bir parçası ayakta kalmış olup, kilisenin diğer tarafları çıkarılmak için kazıya devam edilmektedir.

Diyojen Heykeli

M.Ö. 412 yılında doğmuş olan diyojen, ünlü bir yunan filozoftur. Diyojen elinde bir fenerle gündüz gece gezmektedir, kendisinin dürüst adam aradığı söylenir . 2006 yılında heykeli tamamlanarak ana kara ile yarımadanın kesiştiği noktaya yerleştirilmiştir.

s