Yılbaşı Özel Bükreş Transilvanya Turu (Türk Hava Yolları)

Tüm Turlar Tek Numarada 0 232 218 11 66

Online Rezervasyon Yapın

Fiyatı görmek için tarih seçiniz.

31 Aralık - 03 Ocak 2020

1. Gün

İstanbul Havalimanı – Bükreş Otopeni

06:15 – İstanbul Havalimanında BuluşmaMisafirlerimiz İle Buluşmamızın Ardından Check-in İşlemlerimiz Sonrası Türk Havayolları Tarifeli Seferi TK1043 le 08:15 Bükreş Uçuşumuzu Gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 1 Saat 10 Dak. Uçuşumuzun Ardından Yerel Saat İle 08:40 Bükreş Otopeni Havalimanına İniş Yapıyoruz Alanda Bekleyen Özel Aracımız İle Romanya’nın Başkenti Aynı Zamanda Doğunun Paris’i Diye Hafızalara Kazınan Bükreş’e Hareket Ediyoruz . Şehire Ulaşmamızın Ardından Şehir Turumuza Başlıyoruz. Bükreş'i Yakından Tanıma Fırsatı Bulacağımız Bu Turumuzda; İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro. Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” , Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK heykeli , Garnizon binası , Bükreş Tarih Müzesi , Eski Şehir , Stravros Kilisesi , Unirii Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur Programımızın Ardından Otelimize Geçiş Yapıyoruz . Konaklama Bükreş Şehir Merkezindeki Hotelimizde.YILBAŞI PROGRAMLARI ; BUKRESTE TUM HALKIN KATILIMI ILE BELEDIYE TARAFINDAN ORGANIZE EDILEN YILBASI KUTLAMALARINA KATILABILIR VEYA BUKRES ESKI SEHIRDE BULUNAN BIR COK RESTORANTA REZERVASYONLARINI YAPTIRABILIR.

2. Gün

BUKRES – V.TARNOVO

Sabah Hotelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olrak Duzenlenecek Olan Veliko Tarnova Turuna Katılabilirler. (50€ Bu Program İçin Minumum 2 Girişli Vize Veya Schengen Vizesi Gerekmektedir.) Bükreş’ten Hareket İle Romanya – Bulgaristan Sınır Kapısı Olan Girgiu ( Yergökü) Sınır Kapısına Ulaşıyoruz. Pasaport İşlemlerimizin Ardından 1952 Yılında İnşa Edilmiş Olan Altından Avrupa’nın 2. Büyük Nehri Olan Tuna Nehrinin Aktığı Çift Katlı Dostluk Köprüsü Üzerinden Geçerek Bulgaristan’a Geçiş Yapıyoruz. İlk Durağımız Bir Dönem Dobruca Bölgesinin Başkenti Olarak’ta Bilinen Aynı Zamanda Osmanlı Döneminde En Büyük Levend Tabyasına Sahip Rusçuk Kasabası Kaşılayacak Rusçuk Kasabasını Panoromik Olarak Geçtikten Sonra Asıl Hedefimiz Olan Yantra Nehri Üzerine Kurulmuş Olan I.Bulgar Devletinin Başkenti V.Tarnova’ya Geçiyoruz. Klasik Şehir Turumuzun Ardından Misafirlerimizin Şehri Yakından Tanımaları Adına Serbest Zaman Veriyoruz. Rehberimizin Belirleyeceği Saate Buluşarak Geri Dönüş Yolculuğumuza Başlıyoruz . Bükreş Ulaşmamızın Ardından Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. Konaklama Bükreş’te Bulunan Hotelimizde.

3. Gün

Sinaia – Bran – Brasov – Bukreş

Sabah Hotelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Transilvanya Şatolar Turuna Katılabilirler (Drakula Şatosu – Peleş Sarayı – Brasov 70 € ) Ekstra Programımız İçin Romanya Transilvanya Bölgesine Hareket Ediyoruz. Bölgeye Varışımızın Ardından Romanya’nın En Can Alıcı Noktası Ve Şatoları İle Hafızalara Kazanan ‘’TRANSİLVANYA&ŞATOLAR’’ Turumuza Başlıyoruz. Müthiş Doğal Ve Tarihi Güzellikleri İçinde Barındıran Turumuza İlk Olarak Avrupa’nın En Güzel Şatolarından Biri Olan Peleş Sarayı Ziyareti İle Başlıyoruz. Burayı Ziyaret Ettikten Sonra Bran Şehrine Hareket Ediyoruz Ve Burada Osmanlı Tarihinde Kazıklı Voyvoda Olarak Bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula Filmlerine Konu Olmuş Ve Vampir Efsanesinin Doğduğu Gizemli Drakula Şatosunu Ziyaret Ediyoruz. Misafirlerimiz Burada Meşhur İsli Peynirin (Kaşkaval) Tadına Bakabilirler Ve Hediyelikçilerde Alışverişlerini Yapabilirler. Sonrasında Tarihi Güzellikleri Ve Kafeleri İle Ünlü Braşov Şehrine Hareket Ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko Üslubunda İnşa Edilmiş Tarihi Yapıların Yer Aldığı Bu Güzel Şehirde Kara Kilise, Şehir Surları, Korunmuş Dar Sokakları Başlıca Göreceğimiz Yerler Arasındadır. Tur Programımızın Ardından Bükreş Geri Dönüş Yapıyoruz. Konaklama Bükreş Şehir Merkezindeki Hotelimizde.

4. Gün

Bukreş – İstanbul

Sabah Hotelimizden Alacağımız Kahvaltının Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Nikolay Çavuşeksku Evi Ve Köyler Müzesi Turumuza Başlıyoruz. İlk Ziyaret Noktamız Nikolay Çavuşesku Tarafından Yaptırılan 2016 Yılında İlk Defa Müze Olarak Ziyarete Açılan Çavuşeskuların Evini Ziyaret Ediyoruz. Çavuşesku Evi Sonrası Romanya’nın Her Bölgesinden Getirilen Köy Evlerinin Sergilendiği Açık Hava Müzesi Olan Köyler Müzesi Turuna Katılabilirler (45 €). Ekstra Tur Programımızın Ardından Bükreş Otopeni Havalimanına Transferimizi Gerçekleştiriyoruz. Pasaport Ve Bagaj işlemlerimizin Arından 21:10 Türk Havayollarının TK1046 Tarifeli Seferi İle İstanbul’a Uçuşumuzu Gerçekleştiriyoruz. Yerel Saat İle 23:50 İstanbul Havalimanına Ulaşmamızın Ardından Tur Programımızı Sonlandırıyoruz.

Vize Gerekli

Hareket Yeri: İstanbul

Ulaşım Şekli: Uçak İle

Konaklama: 4* Şehir Merkezi Hotel

Acente'nın ,hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR.

Rehberlik Hizmetleri: Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sırasında gruba eşlik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi  bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir.

Tur Programımız minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur tüketicinin e-posta adresine gönderilecektir.

Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan . Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Acente sorumlu tutulamaz.

Uçuş bilgileri, tur rehberi bilgileri ve tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tüketicinin e-posta adresine gönderilecektir.

Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 48 saat önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir

Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Acente sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acente sorumlu tutulamaz.

Zorunlu Sigorta: Acente 'nin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)

Seyahat Sigortası: Misafir dilerse ek ücret ödeyerek, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına ve vefat eden sigortalının nakli vb. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.

Bölgelerde verilen serbest vakit süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest vakitler turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi, ilgili güne ait programı en iyi bilen kişi olduğundan, gezi noktalarına ve müze açılış saatlerine göre programını belirleyip, buna uygun saatte depar verecektir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. Otelden çıkış saatleri konusu da, bu duruma paralel olarak ayni şekilde belirlenmektedir. Otellerde genel olarak uygulanmakta olan, 14:00 Giriş – 12.00 çıkış saatleri uygulaması, geçerli değildir. Otelden çıkış saatleri 08.00 dır. Ancak programın yoğunluğuna göre rehber bu saatte değişikliğe gidebilir. Böyle bir durumda, yeni saat Profesyonel Kokartlı Tur rehberi tarafından, bir gün öncesinde misafirlere bildirilmektedir.

Türk Havayolları İle Gidiş Dönüş Uçak Bileti

20KG Bagaj Hakkı

Program Dahilinde Şehir Turları Ve Transferleri

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Mali Sorumluluk Sigortası

3 Gece 4* Şehir Merkezi Kahvaltı Dahil Konaklama

Hotel Ve Şehir Vergileri

Yurt dışı çıkış fonu 15 TL (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)

Vize ücreti Ve Hizmet Bedeli  (Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır)

İsteğe Bağlı Seyahat Sağlık Sigortası 

Öğle ve akşam yemekleri

Ekstra turlar

Kişisel harcamalar

Müze Ören Yeri Ve Giriş Ücretleri

Ek Bagaj Ücretleri

 

Bükreş - Veliko Tornovo - Bran - Braşov - Sinaia

LÜTFEN YORUMLARINIZI YAZNIZ

PUAN VERİNİZ

Konaklama, hizmet ve otel hakkındaki yorumlarınızı 1 ile 10 arasında puanlama yapabilir misiniz?

İlk Yorumu Siz Yapın!

Hemen yorum yapın

50

puan kazanın...

Bu tur şuan 5 ziyaretçi tarafından inceliyor.