OTEL, BÖLGE, TEMA ARA

SONUÇLARI FİLTRELE

Kişi Başı Fiyat Aralığı
Konsept
Otel Özellikleri
Spor & Sağlık & Eğlence
Çocuklara Özel
Otel Türleri

Popüler Engelli Dostu Oteller

% 30 indirim
İskele

Adam & Eve Hotel İskele mevkiinde denize sıfır konumda bulunmaktadır.Tesisimiz 476 adet odanı...

Hesaplanıyor

Engelli Dostu Oteller

Engelli Dostu Oteller

Günümüzde insanların ihtiyaçlarına ve tatil beklentilerine göre hızla gelişen otel konseptleri yaşlılara, çocuklara ve özellikle engelli insanlara özel konaklama fırsatları sunmaktadır. Bu fırsatlar kişilerin aynı vasıflara sahip bireylerle birlikte tatil yapma olanağını sunmasından ötürü, insanlar gönüllerince eğlenmekte ve tatillerinden keyif almaktadırlar. Yani herhangi bir oteli engelli bir vatandaş ziyaret ettiğinde bazı otellerde asansörün tek olması, merdiven sayısının bir hayli fazlalığı, bu insanların rahat edememesine ve dinlenmek için gittikleri alanda zorluk çekmelerine neden olmaktadır. Oysaki Engelli Dostu Oteller, bugün bünyelerinde pek çok kolaylık tasarlayarak, fiziksel ya da duyma, konuşma gibi sağlık sıkıntısı çeken bireylerin rahatlığını sağlamaktadır. Şöyle ki, Engelli Dostu Oteller birden fazla asansör sayısına sahip olmakla birlikte, aynı zamanda az merdiven olacak şekilde tasarlanan yapılarında birde tekerlekli sandalyenin kolay geçiş yapacağı düz geçiş noktaları oluşturmuştur.


Bunun yanı sıra Engelli Dostu Oteller, görme ve duyma engellilere karşıda belli tedbirler almış ve zaten zor olan yaşam koşularını daha da zorlaştırmak yerine kolaylaştıran eylemlere imza atmışlardır. Bu sayede her bireyin hakkı olan tatil aktivitesi, Engelli Dostu Oteller bünyesinde konaklayan engelli insanların da rahatlıkla eğlenmesi ve dinlenmesine olanak verilmiştir. Dolayısıyla ailenizde ya da yakın çevrenizde bulunan engelli tanıdıklarınıza sitemiz üzerinden faydalı otel tavsiyelerinde bulunabilir, hatta sitemizi takip etmeyi önererek onlarında keyif alabilecekleri bir tatil fırsatı yakalamalarına vesile olabilirsiniz. Sitemizde birden fazla sayıda Engelli Dostu Oteller yer almakta olup, bunların her biri engelli insanların yaşamlarını kolaylaştırmak adına tasarlanan yapılardan oluşmaktadır. Aile içinde engelli bir bireyiniz varsa hep birlikte bu oteller içinden birini seçip tatil yapabilir ve hiç şüpheniz olmasın ki oldukça keyif alacağınız bir tatil geçirebilirsiniz.


Bu Engelli Dostu Oteller bünyesinde konakladığınız zaman, otelin oda içi özellikleri tamamen engelli insanlara özel tasarlanmıştır. Yani normalde yüksekte olan bütün gerekli ihtiyaçlar, tekerlekli sandalyede oturan bir bireyin alacağı boyutta dizayn edilmiştir. Bunun yanı sıra Engelli Dostu Oteller yönetimi, ailelerin engelli bireyinin kolaylıkla hijyeninin sağlanması adına oda içinde bulunan duşa kabin yüksek giriş yerine yerle bir olan tasarımı tercih edilmiştir. Kısacası bu tip konsepte konaklayan engelli bireylerin yaşam alanı onlara özel tasarlanmış ve tatillerinde sıkıntı çekmeden eğlenip dinlenmeleri hedeflenmiştir. Aynı zamanda Engelli Dostu Oteller kapsamında çalışan her personel, bu görevi için özel eğitim almış kişilerden oluşmaktadır. Çünkü yaşam içinde her insan ne kadar engelli kişileri anladığını düşünce ve özverili olsa da onları daha iyi anlamak ve usulüne uygun şekilde hizmet verebilmek adına kesinlikle personelin bu konuda eğitim görmesi şarttır. Bu nedenle bu konseptteki otellerin A dan Z ye kadar her detayı atlamadan düşündüğünü bilmeli ve engelli bireylerinizi rahat ettirmek adına gönül rahatlığıyla sitemizden bir otel seçimi yapabilirsiniz.