OTEL, BÖLGE, TEMA ARA

SONUÇLARI FİLTRELE

Kişi Başı Fiyat Aralığı
Konsept
Otel Özellikleri
Spor & Sağlık & Eğlence
Çocuklara Özel
Otel Türleri

Popüler İslami Oteller

% 10 indirim
Türkler

Akdeniz'in kıyısında yer alan Adenya Otel, misafirlerimiz için kusursuz bir hizmet ve huzurlu bir...

Hesaplanıyor
% 2 indirim
Avsallar

Türkiye'nin lider şirketlerinden Ortadoğu grup tarafından 29 ekim 2015 yılında hizmete girmiş ola...

Hesaplanıyor
% 25 indirim
Bodrum

The Qasr  Bodrum Halal Resort 32000 m2 arazi üzerinde denize sıfır olarak kurulmuş islami no...

Hesaplanıyor
% 30 indirim
Kızılağaç

Selge Beach Resort Hotel&Spa, 1997 yılında 106.000 m2 alan üzerine inşa edilmiş,2015 yılında ...

Hesaplanıyor

İslami Oteller

İslami Oteller

Ülkede turizm sektörünün kalkınmasıyla her bireye rahat tatil yapma olanağı sunulması adına bugün hemen her tatil beldesinde İslami Oteller kurulmuştur. Bu otelleri diğerlerinden ayıran en önemli özellik otellerin baştan aşağı her hizmetinin İslam kurallarına uygun şekilde tasarlanmış olmasıdır. Günümüzde her insanın olduğu gibi muhafazakar aile bireylerinin de tatil yapmaya hakkı vardır. Ancak bugün yerli yabancı turistlerin akın ettiği tatil beldelerinde içki ve İslam kurallarına uygun olmayan eğlence anlayışı yer aldığından ötürü, kişiler bu beldelerin otellerinde konaklama yapamamaktadır. Dolayısıyla bu hususlar göze alınarak tasarlanan İslami Oteller, muhafazakar kişilerin yaşam biçimleri düşünülerek her hizmet detaylandırıldığı için gönül rahatlığıyla eğlenme ve dinlenmelerine olanak verilmektedir. Şöyle ki, İslami Oteller dinimizde haram sayılan içkinin hiçbir türüne bünyesinde yer vermemektedir. Bununla birlikte kadın ve erkeklerin deniz ile havuzlarda giyindiği mayo ve bikini gibi plaj kıyafetlerinin kullanılması yerine kadınlar haşema adı verilen bir kıyafet giymekte olup, erkekler ise daha üsturuplu bir mayo seçimi yapmaktadır.


Dolayısıyla bu sayede İslami Oteller içinde konaklayan her birey rahatsız olmadan tatilini gerçekleştirmekte ve dinimize göre günaha girmemiş olmaktadır. Bunun yanı sıra bu konseptteki tüm otellerin bay ve bayanlara özel havuzları bulunmaktadır. Kişiler isterse kendi cinsiyetlerine özel tasarlanan bölümde havuza girebilir ya da İslami Oteller bünyesinde tercihe göre oluşturulan karma havuzları da kullanabilir. Ayrıca bayanlara özel ayrılan bölümlerde çalışan personelin tamamı eğitimli bayan kadrodan oluşmakta olup, hanımların rahatsız olacağı en ufak bir unsura rastlanılması mümkün değildir. Muhafazakar bir aile İslami Oteller bünyesinde tatil yapmak istediğinde, otelin aile havuzu özelliğinden faydalanabilir ve sadece ailesiyle birlikte havuzun keyfini rahatça çıkarabilir. Oldukça çeşitlilik sunan bu konseptteki oteller, kişilerin tatil sürecinde İslam kurallarının dışına çıkmadan tatil yapmanın keyfine varmaktadır.


Bununla beraber İslami Oteller yiyecek ve içecek konusunda oldukça hassastır ve tatilcilere sunulan ikramların her biri İslam?da helal sayılan şekilde yapılmaktadır. Yani bu otellerde konaklayan kişiler tatillerini İslama uygun şekilde yaptıkları gibi helal gıda tüketerek sorunsuzca bir süreç yaşamaktadırlar. Aynı zamanda İslami Oteller kişilerin ibadetlerini rahatça yerine getirmeleri adına bay ve bayanlara özel mescit alanına sahiptir. Dolayısıyla insanlar tatil yaparken ibadetlerinden de geri kalmamakta ve her ikisini de aynı anda yerine getirmiş olmaktadırlar. Muhafazakar bir yaşam şekline sahip olmak, insanların tatil yapamayacakları anlamına gelmemektedir. Sadece tatil anlayışıyla örtüşen İslami Oteller konseptinde bir otel seçimi yapmanız, tatilinizde kendinizi kasmadan eğlenmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle yapmanız gereken sitemiz üzerinden bu otel özelliğine sahip tesislere ulaşmak ve Antalya, Bodrum, Muğla, Aydın, Düzce, Yalova, Çeşme, İzmir gibi birçok il ve ilçelerde bu konseptte otellerin var olduğunu bilerek kendinize uygun gördüğünüz bir bölgeden seçim yapmak olacaktır.