En Uygun Fiyatı Hesaplayın

Özel İndirimler Bitmek Üzere
Bilgi ve Rezervasyon Hattı
0.00 TL
Genel Özellikler
  • 740 yıllık tarihi bina
  • Wi-Fi
  • Ücretsiz otopark
Tesis Özellikleri
İnşaa Tarihi : 1275 Yılı
Yenileme Tarihi : 2004 Yılı
Toplam Oda Sayısı : 42 Oda
Adres : 1. Cadde No: 70 Artuklu / Mardin

Otelimizde 0-6 yaş arası 1.çocuk ücretsiz olarak konaklamaktadır.

Genel Bilgiler

Artuklu Kervansaray Otel, tarihler boyunca medeniyetlerin beşiği olan Mezopotamya coğrafyasına hakim olmuş Artuklu Medeniyetinden kalma bir konukevidir. Işık saçan mimarisi ve dönemim özellikleri ustaca korunmuş olan binamız 800 yıllık bir tarihi yansıtmaktadır. Otel Artuklu Kervanseray konukseverlik yapısı bozulmadan konfor ve yüksek teknolojilerle donatılan 42 odasıyla hizmet vermektedir. Her odamız birbirinden değerli kadim taş işçiliğinin örneklerini taşımaktadır. Otelimizde en büyüğü 350 kişi kapasiteli iki adet restaurant ve 40 kişi kapasiteli çok amaçlı olarak kullanılabilen Şark Odası bölümü bulunmaktadır.

0-4 Yaş Çocuk Ücretsiz
Havaalanına Yakın
Tek bay kabul ediyor
0-6 yaş çocuk ücretsiz
Otopark
 
 
 
 
 
 

Konaklama Bilgileri

Otelimizin her birinde tarihi tüm dokularıyla yaşayacağınız Mezopotamya Ovası manzaralı 35 Standart, 3 Kayıp Oda, 3 Suit ve 2 Kral Suit olmak üzere toplamda 42 adet misafir odası bulunmaktadır.

Zemin Parke
Telefon
Uydu Yayını
LCD Tv
Klima
Havlu
Minibar
 
 

Yiyecek Bilgileri

Otelimiz oda kahvaltı sisteminde çalışmakta olup, zengin kahvaltı mönüsünü misafirlerine açık büfe şeklinde sunmaktadır. Günün diğer saatlerinde 150 kişi kapasiteli üstü kapalı ve 350  kişi kapasiteli Teras Restaurantımız, usta aşçıları ile Doğu Mutfağının en güzel örneklerini Ala Carte şekilde sunmaktadır.

Aktivite Bilgileri

Otelimiz tarihi ve kültürel miraslarıyla ünlü Mardin şehrinin tam merkezinde yer aldığı için Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Eski Ptt Binası, Zinciriye Medresesi, Sabancı Müzesi, Hz. Muhammedin ayak izinin bulunduğu Sittiradaviye Medresesi ve Savurkapı Hamamına oldukça yakın konumdadır. Otelimizde misafir olmayı tercih ederseniz Mardini çok daha yakından tanıyacaksınız. Misafirlerimiz gün içinde restaurantlarımızda veya Şark odasında dostlarıyla lezzet dolu ve keyifli dakikalar yaşayabilirler. Otelimizin tüm odalarında ve ortak kullanım alanlarında Wi-fi internet erişimi bulunmaktadır. Misafirlerimizin ücretsiz olarak yararlanacakları otoparkımız mevcuttur.

Araç Kiralama
Toplantı salonu
 
 
 
 

Toplantı Salonu Özellikleri

Otelimizin Şark odası bölümü, çeşitli organizasyonlarınza ev sahipliği yapabilecek şekilde isteklerinize göre 40 kişiye kadar toplantı salonu olarak düzenlenebilmektedir. Toplantı salonumuzda son teknoloji barkovizyon ve işitsel cihazlar bulunmaktadır.

İnternet Kullanımı

Otelimizin tüm odalarında ve ortak kullanım alanlarında Wi-fi internet erişimi bulunmaktadır. Misafirlerimizin ücretsiz olarak yararlanacakları otoparkımız mevcuttur.

Standart Oda
Oda Kahvaltı
Tarih Aralığı İndirim 2 Kişilik Oda Kişi Başı İlave Yatak Tek Kişilik Oda 1. Çocuk 2. Çocuk

Çağrı Merkezimiz, Saat 09:00-22:00 arasında çalışmaktadır. Telefonlarımıza ulaşamadığınız taktirde Biz Sizi Arayalım bölümümüzden bize arama talebi bırakabilirsiniz. Müşteri hizmetlerindeki arkadaşlarımız size en kısa sürede geri dönüş yapacaklardır.

Artuklu Kervansarayı Mardin Rezervasyon Hattı

Adres

1. Cadde No: 70 Artuklu / Mardin

Konum

Artuklu Kervansaray Hotel,Mardin şehir merkezinde yer almakta olup tarihi ve doğal güzellikler ile iş ve alışveriş merkezlerine oldukça yakın konumdadır. Hotel Artuklu Mardin havalanına 10 km. ve otogara 1.5 km. mesafede bulunmaktadır.Misafirlerimiz merkezde bulunan Zinciriye ve Kasımiye Medresesi'niz gezebilir.Tarihi kalıntıları ile tarih kokan Rabbat ve Mardin kalesini gezmeyi misafirlerimize öneririyoruz.