Özel İndirimler Bitmek Üzere
Bilgi ve Rezervasyon Hattı
0.00 TL
Genel Özellikler
  • Alkol Satışı Bulunmamaktadır
  • Haliç Manzaralı
  • Kolay Ulaşım
Tesis Özellikleri
İnşaa Tarihi : 2002 Yılı
Yenileme Tarihi : 2010 Yılı
Toplam Oda Sayısı : 67 Oda
Adres : Pierre Loti Tepesi Turistik Tesisleri Merkez Mah. İdris Köşkü Cad. Eyüp İstanbul

0-6 Yaş Çocuk Ücretsizdir.

Genel Bilgiler

Şehrin göbeğinde zamanın dışında olan görkemli Turquhouse Otel, 2002 yılından beri misafirlerimize hizmet sunar.18. yüzyıl Osmanlı Mimarisini yansıtan İstanbul Konaklarının restorasyonu ve yeniden yorumlanmasıyla, günümüze tarihi bir değer olarak aktarılan otelimizde;her bir konak, adını Haliç kıyısındaki semtlerden almıştır (Eyüp, Ayvan saray, Balat, Fener, Cibali, Hasköy ve Sütlüce).tarihi doku içinde; misafirlerimizin her anını huzurla geçireceği bir ortam sunan otelimiz İstanbul'un 7 tepesi ve Haliç'e bakmaktadır.Otelimize özel araçlarınız dışında otobüs, metrobüs ve deniz yolu ile de ulaşım imkanları mevcuttur.

0-4 Yaş Çocuk Ücretsiz
Otopark
Wifi
 
 

Konaklama Bilgileri

18. yüzyıl Osmanlı Mimarisini yansıtan İstanbul Konaklarının restorasyonu ve yeniden yorumlanmasıyla, günümüze tarihi bir değer olarak aktarılan Hotel Turquhouse, 7 konak, 67 oda ve 115 yataktan oluşmaktadır. Her bir konak, adını Haliç kıyısındaki semtlerden almıştır (Eyüp, Ayvansaray, Balat, Fener, Cibali, Hasköy ve Sütlüce).

Telefon
Balkon
Uydu Yayını
Saç Kurutma Makinası
Televizyon
Klima
Havlu
 
 

Yiyecek Bilgileri

Oda fiyatına dahil büfe kahvaltı, Haliç'e bakan Aziyade Restoranı'nda verilmektedir. Turquhouse Hotel kahvelerinizi yudumlayabileceğiniz bir de kafemiz mevcuttur.

Aktivite Bilgileri

Turquhouse Hotel İstanbul'un, hemen önünden geçen tramvay ve sık geçen taksilerle İstanbul'u rahat bir şekilde gezebilirsiniz.Osmanlı kültürünün en çarpıcı merkezlerinden birini oluşturan ve en parlak dönemini"Lale Devri'nde" yaşayan Eyüp, tarihî türbeleri, camileri, mezarlıkları ve ünlü Fransız yazar Pierre Loti'nin adını taşıyan kahvesi ile bir açıkhava müzesi niteliği taşıyan bu bölge eşsiz tarihi dokusuyl sizi cezbedecektir.

Sauna
 
 
 
 
 
 

İnternet Kullanımı

Hotel Turquhouse  ücretsiz internet hizmetimiz mevcuttur.

Standart
Oda Kahvaltı
Tarih Aralığı İndirim 2 Kişilik Oda Kişi Başı İlave Yatak Tek Kişilik Oda 1. Çocuk 2. Çocuk

Çağrı Merkezimiz, Saat 09:00-22:00 arasında çalışmaktadır. Telefonlarımıza ulaşamadığınız taktirde Biz Sizi Arayalım bölümümüzden bize arama talebi bırakabilirsiniz. Müşteri hizmetlerindeki arkadaşlarımız size en kısa sürede geri dönüş yapacaklardır.

Turquhouse Otel Rezervasyon Hattı

Adres

Pierre Loti Tepesi Turistik Tesisleri Merkez Mah. İdris Köşkü Cad. Eyüp İstanbul

Konum

İstanbul'un birçok semtinden otobüs ile ulaşımın sağlandığı Turquhouse Butik Hotel'e, Avcılar-Kadıköy arasında sefer yapan Metrobüs'le de ulaşılabilmektedir. Ayrıca Eyüp Sultan Camii yanından otel'e çıkan Teleferik sayesinde keyifli manzara eşliğinde kısa bir seyahat de yapılabilir. Üsküdar-Eyüp arasında her yarım saatte bir seyreden "Haliç Tipi" yolcu gemileriyle deniz ulaşımını kullanma imkanı, ulaşımı bir keyfe dönüştürmektedir. Atatürk hava limanı'na 16 km, en yakın şehir merkezine 1 km, en yakın vapur iskelesine 1 km ve deniz otobüslerine 7 km mesafedeyiz. Şehir merkezine ücretsiz, hava alanına ücretli servisimiz mevcuttur.